Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Masz 8 sekund, by znaleźć lisa. Nie daj się zmylić, tylko wybrańcy dostrzegą zwierzę na zdjęciu
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 15.12.2023 13:40

Masz 8 sekund, by znaleźć lisa. Nie daj się zmylić, tylko wybrańcy dostrzegą zwierzę na zdjęciu

Gdzie na zdjęciu ukrył się lis?
Gdzie na zdjęciu ukrył się lis? Fot. unsplash/World of Magic, jagranjosh.com

Zagadki obrazkowe stanowią angażującą formę ćwiczenia umysłu, która przy codziennej praktyce rozwija naszą spostrzegawczość oraz umiejętność dedukcji, a także wpływa na umiejętność koncentracji. Tym razem przygotowaliśmy zagadkę polegającą na wskazaniu zakamuflowanego lisa na zdjęciu. Część internautów może mieć nie lada zagwozdkę, szukując zwierzęcia ukrytego wśród śnieżnego krajobrazu.

To, co niemożliwe, staje się zupełnie realne

Kreatywny umysł to przestrzeń, w której inteligencja poddaje się rozrywce, a intuicja się rozwija. Niemniej jednak ludzkie zmysły bardzo łatwo oszukać. Niekiedy obrazy wykorzystujące złudzenia optyczne mogą konfundować obserwatora, co prowadzi do komicznych a czasami nawet całkowicie absurdalnych sytuacji. Właśnie dlatego cieszą się tak dużą popularnością wśród członków internetowej społeczności.

Są jednak wśród nas osoby obdarzone bystrym umysłem, które nie mają najmniejszych problemów we właściwym interpretowaniu docierających do niego bodźców. Czy zaliczasz się do grona najbardziej spostrzegawczych osób, które przywiązują uwagę do nawet najmniejszych detali? Sprawdź to, poddając swój wzrok niełatwej próbie. Twoim zadaniem będzie wskazanie miejsca, w którym ukrył się lis na zdjęciu.

Wyjątkowe pomysły na prezenty dla Twojego pupila. Uszczęśliwisz nie tylko jego, ale też siebie

Gdzie na zdjęciu ukrył się lis? Uda ci się znaleźć zwierzę w ciągu kilku sekund?

Zdjęcie przedstawia czerwoną ciężarówkę zaparkowaną na zaśnieżonej drodze w lesie. Pojazd jest pokryty białym puchem, który gromadzi się również na rozłożystych gałęziach pobliskich drzewach. Niebo jest zachmurzone, a uchwycony kadr wprawia w spokojny i relaksujący nastrój. 

Aż trudno uwierzyć, że przez cały ten czas byłeś obserwowany przez dzikie zwierzę, które symbolizuje spryt, przebiegłość oraz umiejętność radzenia sobie w nawet najtrudniejszych sytuacjach. Gdzie ukrył się lis polarny (Vulpes lagopus), inaczej zwany pieścem lub piesakiem? 

Pod względem rozmiarów ciała lisy polarne mogą sprawiać wrażenie zwierzęcia o dość masywnej sylwetce. W rzeczywistości są nie większe od przeciętnego kota domowego, przez co osobnik ukryty na zdjęciu umyka uwadze większości patrzących. 

Czy pokonasz rekord i znajdziesz go w mniej niż 8 sekund? Nie martw się, jeśli zajmie Ci to więcej czasu. Przyczajone zwierzę jest niezwykle wytrzymałe na niskie temperatury, dlatego bez problemu poczeka do momentu, aż wskażesz jego kryjówkę. Jesteś gotowy? Czas start! Powodzenia!

ŚWIAT ZWIERZĄT - OBRAZ - 2023-12-15T130254.828.jpg
Gdzie ukrył się lis? Fot. unsplash/World of Magic, jagranjosh.com

Rozwiązanie zagadki

I jak Ci poszło? Jeśli w ciągu 8 sekund zauważyłeś lisa polarnego ukrytego na zdjęciu, zasłużyłeś na gratulacje! Dla tych, którzy mają nadal z tym problem, przygotowaliśmy podpowiedź. 

Aby wskazać kryjówkę lisa, skup się na lewej stronie zdjęcia — to właśnie tam stroi przedstawiciel gatunku drapieżnego ssaka z rodziny psowatych, występujący na obszarach na północ od północnego kręgu polarnego. To stworzenia mocno związane z określonym obszarem, przez co klasyfikowane są jako silnie terytorialne. Co więcej, dalecy kuzyni lisów rudych mają bardzo gęste i puszyste futro. Ich ciało porasta śnieżnobiała sierść, która przy odpowiednim odświetleniu wydaje się wręcz niebieskawa.

Po więcej wyzwań testujących spostrzegawczość zapraszamy do zakładki “zagadki” na naszej stronie głównej. 

Źródło: jagranjosh.com