Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 25.04.2021 16:50

Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania

kot
reddit.com

Kot, chociaż nie każdy kojarzy go w taki sposób, to prawdziwy mistrz kamuflażu. Powinni być tego świadomi wszyscy, którzy takiego zwierzaka posiadają i nie raz spędzili długie godziny na panicznym poszukiwaniu pupila, tylko po to, żeby odkryć, że ten wygrzewał się tuż pod naszym nosem, na podobnie łaciatych balkonowych kafelkach.

A przecież kot to nie kameleon, nie powinien być taki świetny we wtapianiu się w otoczenie! Rzeczywiście, kameleonem może nie być, ale w końcu jest drapieżnikiem. Jego wygląd musi umożliwiać mu takie poruszanie się, żeby nie został przypadkiem dostrzeżony przez swoją ofiarę. A w przypadku kotów domowych — żeby ich biednym właścicielom nie żyło się za dobrze.

Kot niczym ninja

Każdego właściciela tego uroczego stworzenia, który uważa, że to on ma źle, zapraszamy do zapoznania się z tym zdjęciem. Każdy, komu udało się bez pomocy zlokalizować na nim kicię, nie będzie miał żadnych problemów z przyszłym dbaniem o swojego własnego zwierzaka, ma doskonały wzrok.

Zdecydowana większość ma z tym jednak ogromny problem. Gdzie na tym zdjęciu ukrył się kot? To pytanie, na które 95% nawet nie stara się odpowiedzieć, tak bardzo przytłacza ich ilość elementów, która się na nim znajduje. Może tobie jednak uda się rozwiązać zagadkę?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dlaczego koty się chowają?

Koty chowają się z wielu różnych powodów. To, że wtapiają się w tło, jest akurat nie do końca z ich strony zamierzone. To zazwyczaj kwestia instynktu i umaszczenia, jakim obdarzyła je natura, które pozwala na bycie sprawniejszym łowcą. Ale koty kochają też różnego rodzaju pudełka i małe przestrzenie. Dlaczego?

Jednym z powodów może być strach. To naturalnie akurat dla każdego stworzenia, że kiedy się boi, poszukuje kryjówki. Koty są dodatkowo urodzonymi odkrywcami, toteż wściubiają pyszczki, gdzie tylko mogą, a my możemy odebrać to jako ukrywanie się.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot

Umiecie zlokalizować kota na tym zdjęciu?

kot

To nigdy nie jest proste.

kot

Tutaj się ukrył!

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

źródła: echodnia.eu, koty.pl

Tagi: kot koty zagadka