Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Wojna W Ukrainie

Wojna W Ukrainie

Marianek
22.04.2022 15:39 Marianek stał się tarczą strzelniczą. „Na widok człowieka zastyga w strachu"

Marianek to jedna z niezliczonych ofiar rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Kundelek trafił do przemyskiej lecznicy Ada, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy weterynarii. Rany i blizny na jego ciele jednoznacznie wskazują, że człowiek celowo sprawił mu ból.Nastał 57. dzień wojny Rosji z Ukrainą. Sąsiedzi zza wschodniej granicy nie poddają i wciąż walczą w obronie swojej ojczyzny, a tymczasem do Polski przedostają się kolejni uchodźcy, zarówno ludzie, jak i zwierzęta, którzy na własnej skórze doświadczyli barbarzyństwa rosyjskich żołnierzy.

Kot z Ukrainy
20.04.2022 17:30 Cały świat ujrzał jego cierpienie. Wiemy, co się stało z kotem Feniksem

Niedawno cały świat obiegła rozdzierające serce fotografia. Przedstawia ona kota błąkającego się wśród zgliszczy jednej z ukraińskich miejscowości, która kiedyś zapewne była jego domem. Chociaż zwierzę miało nikłe szanse na przeżycie, zaskoczyło wszystkich. Na pamiątkę wydarzeń mruczek dostał symboliczne imię Feniks.Wojna jest nie tylko piekłem dla ludzi. Jest też tragedią dla pozostawionych, rannych lub zapomnianych zwierząt. Stworzenia wolno żyjące, hodowlane czy wreszcie domowe - one wszystkie są cichymi i niewinnymi ofiarami wszystkich konfliktów zbrojnych. Na szczęście poza doniesieniami o cierpieniu i strachu w mediach społecznościowych można odnaleźć zdjęcia i nagrania napawające optymizmem i nadzieją. Historia kota z Ukrainy, który cudem uniknął spłonięcia żywcem, jest tego przykładem.

Śmierć
20.04.2022 15:17 „Wojna przynosi złe wieści". Dwóch pracowników zoo pod Charkowem zginęło z rąk Rosjan

Kierownictwo Feldman Ecoparku potwierdziło kolejne ofiary rosyjskich najeźdźców. Spełniły się najgorsze przewidywania. Nie żyją dwaj pracownicy zoo w obwodzie charkowskim, którzy zaginęli na początku marca. Trwa 56. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Rosjanie nie przestają ostrzeliwać ukraińskich miast, a obrońcy kraju, ludność cywilna oraz zwierzęta nieustannie ginie pod gradem bomb i pocisków wojsk Władimira Putina.

krowa
20.04.2022 09:39 Mężczyzna uciekł z Irpenia wraz z krowami. „Biedne zwierzęta nie mają dokąd pójść”

Podczas ewakuacji miasta 44-letni Andrij Michajłow nie chciał opuścić Irpen, ponieważ nie zgodził się na pozostawienie byka i krowy, dla których nie było miejsca w autobusie. Mężczyzna uciekał pieszo ze zwierzętami. Wędrował dzień i noc, nie zwracając uwagi na ostrzał, aż w końcu dotarł do rodziny w Żytomierzu.Uciekając przed wojną, wielu ludzi zabiera ze sobą swoje ukochane pupile. Najczęściej są to psy i koty, choć czasami zdarzy się i kogut. Andrij Michajłow również nie chciał zostawić swoich zwierząt, kiedy rozpoczęła się ewakuacja miasta Irpen. Jednak byk Trojek i krowa Marta nie zmieścili się do autobusu.

Zdjęcie podglądowe: starsza kobieta
17.04.2022 11:12 Starsza kobieta uciekła z Mariupola, zabrała ze sobą koguta. „Nie zostawia się przyjaciół”

Ukraińska babcia była zmuszona uciekać z Mariupola, gdy konflikt na linii Rosja-Ukraina się zaognił. Gdy staruszka pojawiła się w punkcie recepcyjnym dla uchodźców, jej niezwykły pupil wzbudził sensację. Kobieta postanowiła przywieźć ze sobą... koguta.Media obiegła poruszająca historia pewnej starszej kobiety, która ewakuowała się z Mariupola do Polski. Nie zapomniała jednak o swoim pupilu. Jej pełna współczucia postawa udowadnia, że w odróżnieniu do rosyjskich żołnierzy, Ukraińcom nie brakuje człowieczeństwa i dobroci w sercach.

Akcja ratunkowa
14.04.2022 15:21 Spod gruzów w Michajłówce odkopano szczeniaka. Wrócił pod opiekę 77-letniego opiekuna

Do sieci trafiło nagranie z wioski w Donbasie, w której pod gruzami jednego z domów ratownicy znaleźli 77-latka. Mężczyzna cudem przeżył, ale jego psa nigdzie nie można było znaleźć. Na nagraniu uwieczniono moment, w którym ratownicy zwrócili szczeniakowi wolność.13 kwietnia Internet obiegł film opublikowany przez białoruski portal zerkalo.io, który przedstawiał następstwa ataku rosyjskich wojsk na wieś Michajłowka w obwodzie donieckim. Widzimy na nim akcję ratunkową ludności cywilnej, która utknęła pod gruzami zbombardowanego budynku.

Kury
13.04.2022 13:15 Największa w Europie ferma drobiu zniszczona. Śmierć poniosły 4 miliony zwierząt

Największa w Europie ferma drobiu na okupowanej przez Rosjan wsi Czornobajiwka została zniszczona. W wyniku rosyjskiej inwazji zablokowano dostawy paszy, a następnie odcięto prąd. Spośród kilku milionów zwierząt przeżyło zaledwie 90 tysięcy ptaków. Wojna rosyjsko-ukraińska ponownie zebrała krwawe żniwo. Największa w Europie ferma drobiu należąca do Andrzeja Czirkowa odeszła w zapomnienie. Tymczasem kierownik zakładu próbuje zapobiec katastrofie ekologicznej.

suczka
12.04.2022 12:17 Policjant znajduje suczkę, która przeżyła masakrę w Buczy. Teraz jest częścią jego rodziny

Bucza to miejsce, które stało się symbolem szaleństwa Putina i na samo wspomnienie wywołuje bardzo przykre uczucia. Pomimo zła i cierpienia, jakiego doświadczyła tamtejsza ludność, wszędzie może pojawić się także dobro. W tej opowieści bohaterem jest policjant, który znalazł suczkę rasy husky w ostrzelanym samochodzie. Kijowski policjant Ołeksij Sydorenko patrolował miasto Bucza w obwodzie kijowskim, kiedy odkrył, że nie jest sam. Podczas sprawdzania ostrzelanych samochodów w jednym z nich odnalazł psa rasy husky syberyjski. Niesamowite co postanowił z nim zrobić.

Zwierzęta z charkowskiego zoo
11.04.2022 11:15 Zoo w Charkowie splądrowane przez Rosjan. Zabrali jedzenie przeznaczone dla zwierząt

Zastępca burmistrza Dniepru Michaił Łysenko ujawnił, że charkowska policja wszczęła śledztwo ws. kradzieży przez rosyjskich żołnierzy. Okupanci narazili zwierzęta z Ekoparku Feldmana na śmierć głodową, wykradając warzywa przeznaczone na paszę. Ogród zoologiczny w Charkowie to jedno z miejsc, które najbardziej ucierpiało podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Na placówkę, w której jeszcze niedawno żyło 300 gatunków zwierząt, spadły bomby, zabijając i raniąc część podopiecznych. To jednak nie wszystkie zbrodnie na koncie „wielkiej i niezwyciężonej” armii rosyjskiej.

buldog
11.04.2022 09:19 Para przekroczyła osiem granic z buldogiem francuskim. „Cały czas był w naszych ramionach"

Ukraińska para, jak wiele ich rodaków postanowiła uciekać przed wojną. W ciągu ośmiu dni przekroczyli osiem granic. W tej trudnej podróży dzielnie towarzyszył im dziewięciomiesięczny buldog francuski Barney. Oto ich poruszająca historia.Wojna na Ukrainie zmusiła wielu ludzi do ucieczki z kraju. Taką decyzję podjęli także Hanna Kolesowa i jej chłopak Nikita Nikitin pochodzący z Kachowki w Ukrainie. Od lutego przebywali w Moskwie, gdzie wyjechali do pracy, z której zrezygnowali zaraz po wybuchu wojny. Mimo, iż nadzwyczajna sytuacja zmuszała wielu właścicieli do porzucania swoich zwierząt domowych lub oddawania ich do schronisk, Kolesowa i jej partner nie wyobrażali sobie opuścić ojczyzny bez czworonożnego członka rodziny. W długą podróż zabrali ze sobą swojego dziewięciomiesięcznego psa Barneya.

Akcja ratunkowa
10.04.2022 16:59 Kot z Charkowa przeżył pod gruzami 2 tygodnie. Teraz wreszcie jest bezpieczny

Mieszkalne dzielnice Charkowa zostały zbombardowane, a ratownicy robią wszystko, by wyciągnąć ludzi spod gruzów. Tymczasem zagraniczne media obiegła informacja o kolejnym zwierzęciu, które doczekało się szczęśliwego finału wojennego piekła.

Kot z Borodzianki
10.04.2022 11:40 Spod gruzów w Borodziance wyciągnięto kota. Teraz mieszka w ukraińskim ministerstwie

Ukraińcy wyciągnęli kota z zawalonego, zniszczonego przez rosyjskie wojsko budynku w Borodziance. Zwierzę cudem przeżyło, a jego historia stała się symbolem ukraińskiej siły i odporności na ataki wrogich wojsk. Dziś wiemy, że uratowany mruczek znalazł nowy dom - i to nie byle gdzie, bo w ministerstwie. Mija 45. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zagraniczne media donoszą, że w Borodziance, jednym z najbardziej zniszczonych miast w obwodzie kijowskim, pod gruzami zbombardowanych i ostrzelanych bloków mieszkalnych odnajdywane są kolejne ofiary zbrodni. Wśród zgliszczy i ruin po rosyjskich atakach tli się jednak nadzieja. Historia czarno-białego kota jest tego doskonałym przykładem.

Zdjęcie ilustracyjne
08.04.2022 16:13 Dziewczynka z Ukrainy zwraca się do właścicieli psów. Ma dla nich ofertę nie do odrzucenia

Damian Żurawski, radny z Sosnowca, podzielił się na swoim profilu na Twitterze ogłoszeniem dziewczynki z Ukrainy. Dziecko chce się odwdzięczyć za okazane wsparcie i ogłosiło, że chciałoby pomóc mieszkańcom Łodzi w wyprowadzaniu psów. Z dnia na dzień rośnie liczba ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wśród nich znajdują się również małe dzieci. W tym wojennym koszmarze i jego skutkach dzieje się jednak wiele dobra, czasami cichego, niepozornego, ale równocześnie bardzo potrzebnego.

Krowy, zdjęcie ilustracyjne
08.04.2022 14:42 Przerażająco smutny widok na farmie mlecznej. Rosjanie okupowali ją przez 21 dni

Ukraiński kanał informacyjny Суспільне Чернігів udostępnił zdjęcia z jednej z farm mlecznych we wsi Lukaszhivka w obwodzie czernihowskim. Trzytygodniowa rosyjska okupacja zmieniła gospodarstwo w cmentarz dla zwierząt. Wojna w Ukrainie toczy się już 44. dzień, a bestialstwo armii Putina stale przekracza ludzkie wyobrażenia. Gwałty, egzekucje, kradzieże, przemoc i groźby - to tylko niektóre przestępstwa, których dopuścili się Rosjanie podczas wojny w Ukrainie. Skazywanie zwierząt na śmierć głodową i uniemożliwianie dostarczenia im jedzenia przez wolontariuszy to kolejny punkt na niechlubnej liście rosyjskich zbrodni.

Tygrys
07.04.2022 11:17 Założyciel Ekoparku w Charkowie rozważa uśpienie zwierząt. "To może być jedyna opcja"

Charkowski Ekopark, w którym dotychczas znajdowało się blisko 2 tysiące zwierząt, został całkowicie zniszczony w wyniku rosyjskiego ostrzału. Założyciel ogrodu zoologicznego Ołeksandr Feldman był już o krok od podjęcia decyzji o uśpieniu wszystkich dorosłych zwierząt, kiedy doszło do nagłego zwrotu w sprawie mieszkańców zoo.Zgodnie z komunikatem przekazanym przez ukraińską agencję Fieldman Ecopark w Charkowie został wielokrotnie ostrzelany i bombardowany przez rosyjskie wojsko. W wyniku nieustającego ataku śmierć poniosła część przebywających tam zwierząt m.in. jelenie, dwa orangutany oraz szympans. Wiele innych stworzeń zostało rannych.

Żołnierz włącza pozytywkę
06.04.2022 15:19 Żołnierz włączył pozytywkę w opuszczonym domu. Po chwili nie był już sam

Ukraiński żołnierz przeszukiwał domy, które zostały zniszczone przez rosyjskie pociski. W jednym z pomieszczeń znalazł pozytywkę. Gdy ją włączył, okazało się, że budynek wcale nie jest opuszczony. Czarny, kudłaty pies wyszedł mu na powitanie. We wtorek 29 marca oddział ukraińskich żołnierzy przeprowadził inspekcję ruin budynków i opuszczonych domów nieopodal Kijowa, by sprawdzić, czy wśród gruzów nie znajdują się ranni. Zamiast ciał, znaleźli samotne stworzenie, które wpatrywało się w nich z nadzieją w oczach.

Spotkanie psa z właścicielem
06.04.2022 12:44 Białorusini walczący po stronie Ukrainy pomogli zagubionemu psu. Dzięki nim wrócił do swojego pana

W sieci pojawił się wzruszający film dokumentujący moment, gdy Białoruski Batalion Ochotniczy pomaga zagubionemu psu. Sprzymierzeńcy Ukraińcy nie dopuścili do tego, by zwierzę poniosło śmierć i zwrócili je właścicielowi. Nagranie poruszyło serca internautów z całego świata. Po druzgocacych wieściach o masakrze na ludności cywilnej w obwodzie kijowskim oraz śmierci setek psów ze schroniska w Borodziance media obiegło nagranie napawające optymizmem i nadzieją. Jeden z psów z Buczy miał niewyobrażalne szczęście i wrócił pod opiekę właściciela dzięki wsparciu ochotniczego batalionu Białorusinów.

Ukraińska armia, zdjęcie ilustracyjne
01.04.2022 14:22 Ukraińscy żołnierze uratowali szczeniaka. Teraz strzeże bezpieczeństwa na pierwszej linii

Żołnierze walczący po ukraińskiej stronie zyskali nowego sprzymierzeńca. Ma czarne futerko z białym krawatem, a jego słuch jest najskuteczniejszym narzędziem służącym do zbierania i analizowania informacji płynących z otoczenia. Poznajcie dzielnego szczeniaczka o imieniu Jesse! Skala zniszczenia dokonanego przez armię rosyjską w Ukrainie przechodzi najśmielsze wyobrażenia. Większość zabytków i budynków historycznych została doszczętnie zdemolowana. Wielu mieszkańców nie ma światła ani ogrzewania, a zniszczone mosty i zaminowane drogi uniemożliwiają dotarcie pomocy humanitarnej i korytarzy humanitarnych. Z otchłani chaosu, wyłaniają się bohaterowie walczący w obronie swojej ojczyzny. Wśród nich znalazł się szczeniaczek, który stał się symbolem ruchu oporu.

Kot Stepan
31.03.2022 14:39 Kot Stepan angażuje się w pomoc dla zwierząt z Ukrainy. Zebrał imponującą kwotę

Kot Stepan, jeden z najbardziej znanych mruczków w Internecie, uciekł z ojczyzny z powodu toczącej się wojny. Teraz, kiedy sam został uchodźcą, swoją popularność postanowił przekuć na pieniądze w celu wsparcia innych zwierzaków z Ukrainy, które potrzebują pomocy.Od rozpoczęcia wojny opiekunka słynnego kota Stepana na bieżąco informuje o dramatycznej sytuacji w Ukrainie. W imieniu swojego pupila wydaje apele o pokój, ale również zbiera pieniędze na leczenie i opiekę nad czworonożnymi uchodźcami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ostatnia zbiórka odniosła wielki sukces!

Zwierzęta z ekoparku
31.03.2022 12:37 Rosjanie atakują nawet zwierzęta. Ferma pod Kijowem spłonęła, zarządzono ewakuację

W Ukrainie wciąż dramatyczna sytuacja. Rosyjskie wojska nadal nie wycofują się spod Kijowa i niszczą wszystko, co stanie na ich drodze. Pracownicy ekoparku rodziny Jasnohorodka zarządzili ewakuację zwierząt. Niestety, nie wszystkie udało się uratować.26 marca ekopark rodziny Jasnohorodka, znajdujący się w strefie działań wojennych, został zniszczony w wyniku walk ukraińskich i rosyjskich wojsk, a część zwierząt zginęła. Zdjęcia i filmy ukazujące ogrom zniszczeń oraz martwe stworzenia zostały opublikowane w mediach społecznościowych.

Rosyjski żołnierz
31.03.2022 10:16 Upadek moralny rosyjskich wojsk. Żołnierze przyznali się do jedzenia psów

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa przechwyciła kolejne rozmowy rosyjskich żołnierzy. Z upublicznionych materiałów wynika, że na froncie dopuszczają się makabrycznych zbrodni - od zjadania psów, przez gwałty na nieletnich Ukrainkach, na zabijaniu dzieci kończąc.Mija 36. dzień od inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę. Wypowiadając wojnę, Władimir Putin przeszacował siłę armii i nie docenił przeciwnika. Cały świat na bieżąco może obserwować niepowodzenia strony rosyjskiej, ale również usłyszeć, co żołnierze mają do powiedzenia swoim rodzinom po ponad miesiącu walk.

Żołnierz
30.03.2022 14:25 Ukraińscy żołnierze pokazali, kto dołączył do nich na froncie. Filmik wprawia w zachwyt

Żołnierze broniący Ukrainy opublikowali w sieci nagranie, w którym widać ich nowego towarzysza broni. Podczas, gdy oni przeszukiwali okolice w poszukiwaniu rannych, do ich samochodu niepostrzeżenie wślizgnął się wystraszony owczarek niemiecki.Od początku trwania wojny w Ukrainie świat obiegły już tysiące wstrząsających, przerażających zdjęć i filmów obrazujących potworność rosyjskiej inwazji. Jednakże wśród tych wszystkich druzgocących przekazów na szczęście nie brakuje też tych, które podnoszą na duchu i wywołują uśmiech na ustach.

Kangury
28.03.2022 17:23 Charków zrujnowany przez Rosjan. Z zoo udało się ewakuować osiem kangurów

Organizacje niosące pomoc ludziom i zwierzętom w Ukrainie odniosły kolejny sukces. Do sieci trafiło nagranie dokumentujące ewakuację kangurów z ogrodu zoologicznego pod Charkowem. Zwierzęta cudem uniknęły śmierci ze strony rosyjskich wojsk.Na przestrzeni ostatnich dni ponownie wzrosła liczba ataków artyleryjskich i moździerzowych na dzielnice mieszkalne w Charkowie. W niebezpieczeństwie jest nie tylko ludność cywilna, ale również zwierzęta zamieszkujące ekopark Feldman w obwodzie charkowskim. Znajdujące się tam zoo zostało wielokrotnie ostrzeliwane przez wojska Władimira Putina.

Policjant z Ukrainy
28.03.2022 13:10 Szczeniaczek ocalał z ostrzału w Ukrainie. "Będzie chronił ten region z nami, a my z nim"

Od ponad miesiąca trwa barbarzyński atak sił rosyjskich na Ukrainę. Każdego dnia media podają informacje o kolejnych ostrzałach, ewakuacjach obywateli ze strony konfliktu, poległych żołnierzach i ludności cywilnej. Choć aura nas nie rozpieszcza, ważne, by dostrzegać nawet najmniejsze pozytywy, które pozostają niedostrzegalne w wojenny chaosie. Historia pieska uratowanego przez ukraińskich policjantów zdecydowanie przywraca w ludzkość i daje nadzieję na lepsze jutro.

Tim Locks
27.03.2022 16:01 Brytyjski weteran wojenny wywiózł lwa i wilczycę z Ukrainy. Trudno uwierzyć, że się udało

Brytyjski weteran walk w Iraku nie odmówił pomocy ukraińskim zwierzętom, których życie i zdrowie zostały zagrożone. Wraz z dwoma towarzyszami wyruszył w niebezpieczną misję, aby uratować lwa oraz wilczycę, które utknęły w ogrodzie zoologicznym w Zaporożu. Kiedy Ukraina została zaatakowana przez rosyjskie wojska, 45-letni Tim Locks, którzy przed laty walczył po stronie kurdyjskich Peszmegerów z ISIS w Iraku, zaangażował się w pomoc dla Ukraińców. Brytyjski żołnierz nie wahał się ani chwili i wraz z dwójką przyjaciół natychmiast wyruszył vanem w wielogodzinną podróż. Kiedy Locks przebywał we Lwowie z misją niesienia pomocy jak największej liczbie ludzi, spotkał w hotelu konserwatora przyrody, który opowiedział mu o tragicznym losie zwierząt z zoo w Zaporożu.

Romeo
24.03.2022 01:00 Nowy urzędnik aleksandrowskiego magistratu. To psi uchodźca z Ukrainy

W Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie Łódzkim zatrudniono nowego pracownika. To psi inwalida, którego udało się uratować z Ukrainy. Futrzak w mig skradł serce urzędników, a w szczególności burmistrza. Trójłapek dostał nieprzypadkowe imię - nazwano go Romeo.Kundelek pochodzący z Dniepropietrowska stracił jedną ze swoich łap w wyniku bombardowania. Na szczęście spotkał na swojej drodze ludzi, którzy pokochali go takim, jakim jest. Mowa o urzędnikach miejskich z Aleksandrowa Łódzkiego.

Kot Stepan
24.03.2022 01:00 Kot Stepan znany z TikToka musiał uciekać z Ukrainy. Teraz walczy z oszustami

Kot Stepan, znany z memów i filmów na Tiktoku, to obecnie jeden z najpopularniejszych zwierzaków w Internecie. Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie mruczek musiał wraz z właścicielką ewakuować się z domu. Po znalezieniu schronienia we Francji spotkała ich nieprzyjemna sytuacja ze strony osób chcących wzbogacić się na ich nieszczęściu.Na profilu kota Stepana zagościł alarmujący komunikat. Nie chodzi jednak o obecną sytuację na Ukrainie, lecz falę fałszywych zbiórek pieniężnych z wykorzystaniem jego wizerunku.

Ukraiński żołnierz
23.03.2022 01:00 Psi oficer pomaga walczyć o wolność Ukrainy. Poznajcie Lorda

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podzieliło się zdjęciami oficera ukraińskiej policji. Ma cztery łapy, bystre spojrzenie i jest maskotką oddziału specjalnej Policji Państwowej w obwodzie chmielnickim - oto pies do zadań specjalnych o imieniu Lord.Szerokim echem w internecie odbiło się zdjęcie jack russell terriera, którego żołnierze nazwali Patron. Niewielkich rozmiarów piesek służy czernihowskim pirotechnikom jako ekspert od wykrywania min i ładunków wybuchowych. To jednak nie jedyny zwierzak działający w obronie Ukrainy.