Swiatzwierzat.pl
Rosyjski żołnierz

Upadek moralny rosyjskich wojsk. Żołnierze przyznali się do jedzenia psów

31 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa przechwyciła kolejne rozmowy rosyjskich żołnierzy. Z upublicznionych materiałów wynika, że na froncie dopuszczają się makabrycznych zbrodni - od zjadania psów, przez gwałty na nieletnich Ukrainkach, na zabijaniu dzieci kończąc.

Mija 36. dzień od inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę. Wypowiadając wojnę, Władimir Putin przeszacował siłę armii i nie docenił przeciwnika. Cały świat na bieżąco może obserwować niepowodzenia strony rosyjskiej, ale również usłyszeć, co żołnierze mają do powiedzenia swoim rodzinom po ponad miesiącu walk.

Rosyjski żołnierz opowiada ojcu o tym, że zjada psy

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa (SBU) weszła w posiadanie kolejnych nagrań z rozmów rosyjskich żołnierzy. Słyszymy na nich o niewyobrażalnych czynach, których dopuszczają się na ludności cywilnej i zwierzętach domowych.

Pierwszy z nagranych żołnierzy miał zadzwonić do ojca z wieścią, że "oje*ał alabai". Mowa o owczarku środkowoazjatyckim, zwanym także wołkodawem (czyli dławicielem wilków).

Zdziwiony ojciec miał zapytać: "jesz psy? nie macie tam w ogóle nic do jedzenia?". W odpowiedzi usłyszał, że są też ciastka, ale żołnierze "chcą mięsa". Syn odpowiedział spokojnym głosem, że "kurczaki i gęsi już spierd***ły".

Ojciec rosyjskiego żołnierza skwitował tę wiadomość w dosadny sposób, mówiąc "Je**na nasza armia". Pozostałe zapisy rozmów, które nierzadko utrzymywane są w żartobliwym tonie, obnażają gwałty na 16-letniej Ukraince czy bombardowanie domów cywilów.

Adopcja zwierząt

Organizacje pro-zwierzęce apelują: „Teraz adopcje są szczególnie ważne"

CZYTAJ DALEJ

Skrajnie brutalny przebieg inwazji i absurdalne cele

Przypomnijmy, że prezydent Rosji Władimir Putin argumentował atak na Ukrainę, twierdząc, że "nie miał innej możliwości", a rozkaz ataku był "środkiem koniecznym", gdyż "stworzono takie zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji, że nie można było zareagować w inny sposób". 

Tymczasem upublicznione nagrania potwierdzają tylko, że okupanci zaliczyli upadek moralny i definitywnie porzucili swoje człowieczeństwo. Co gorsza, zdają się nie mieć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia.

- Tak wygląda armia, która zamiast jasnych zadań wojskowych stawia sobie bezsensowne cele, takie jak „denazyfikacja”. Absurdalne cele, fałszywa władza i zdemoralizowany personel. Niedługo zmieciemy te bzdury z naszej ziemi! - komentują ukraińskie służby.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

8 ras psów, które całe życie wyglądają jak szczeniaki. Nie sposób im się oprzeć

Niektóre psy, ze względu na swoje niewielkich rozmiarów ciała przez całe życie wyglądają, jak szczeniaki. Inne nadrabiają szczenięcym zachowaniem. Wszystkie łączy jedno: są wiernymi przyjaciółmi człowieka. (Fot. Annette Shaff, canva.com)

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Źródło: niezalezna.pl, novyny.live

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >