Swiatzwierzat.pl
Rosyjski żołnierz

Upadek moralny rosyjskich wojsk. Żołnierze przyznali się do jedzenia psów

31 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa przechwyciła kolejne rozmowy rosyjskich żołnierzy. Z upublicznionych materiałów wynika, że na froncie dopuszczają się makabrycznych zbrodni - od zjadania psów, przez gwałty na nieletnich Ukrainkach, na zabijaniu dzieci kończąc.

Mija 36. dzień od inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę. Wypowiadając wojnę, Władimir Putin przeszacował siłę armii i nie docenił przeciwnika. Cały świat na bieżąco może obserwować niepowodzenia strony rosyjskiej, ale również usłyszeć, co żołnierze mają do powiedzenia swoim rodzinom po ponad miesiącu walk.

Rosyjski żołnierz opowiada ojcu o tym, że zjada psy

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa (SBU) weszła w posiadanie kolejnych nagrań z rozmów rosyjskich żołnierzy. Słyszymy na nich o niewyobrażalnych czynach, których dopuszczają się na ludności cywilnej i zwierzętach domowych.

Pierwszy z nagranych żołnierzy miał zadzwonić do ojca z wieścią, że "oje*ał alabai". Mowa o owczarku środkowoazjatyckim, zwanym także wołkodawem (czyli dławicielem wilków).

Zdziwiony ojciec miał zapytać: "jesz psy? nie macie tam w ogóle nic do jedzenia?". W odpowiedzi usłyszał, że są też ciastka, ale żołnierze "chcą mięsa". Syn odpowiedział spokojnym głosem, że "kurczaki i gęsi już spierd***ły".

Ojciec rosyjskiego żołnierza skwitował tę wiadomość w dosadny sposób, mówiąc "Je**na nasza armia". Pozostałe zapisy rozmów, które nierzadko utrzymywane są w żartobliwym tonie, obnażają gwałty na 16-letniej Ukraince czy bombardowanie domów cywilów.

Adopcja zwierząt

Organizacje pro-zwierzęce apelują: „Teraz adopcje są szczególnie ważne"

CZYTAJ DALEJ

Skrajnie brutalny przebieg inwazji i absurdalne cele

Przypomnijmy, że prezydent Rosji Władimir Putin argumentował atak na Ukrainę, twierdząc, że "nie miał innej możliwości", a rozkaz ataku był "środkiem koniecznym", gdyż "stworzono takie zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji, że nie można było zareagować w inny sposób". 

Tymczasem upublicznione nagrania potwierdzają tylko, że okupanci zaliczyli upadek moralny i definitywnie porzucili swoje człowieczeństwo. Co gorsza, zdają się nie mieć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia.

- Tak wygląda armia, która zamiast jasnych zadań wojskowych stawia sobie bezsensowne cele, takie jak „denazyfikacja”. Absurdalne cele, fałszywa władza i zdemoralizowany personel. Niedługo zmieciemy te bzdury z naszej ziemi! - komentują ukraińskie służby.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

8 ras psów, które całe życie wyglądają jak szczeniaki. Nie sposób im się oprzeć

Niektóre psy, ze względu na swoje niewielkich rozmiarów ciała przez całe życie wyglądają, jak szczeniaki. Inne nadrabiają szczenięcym zachowaniem. Wszystkie łączy jedno: są wiernymi przyjaciółmi człowieka. (Fot. Annette Shaff, canva.com)

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Źródło: niezalezna.pl, novyny.live

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Tańczący kot

Pozostałe

Świat oszalał na punkcie "roztańczonego" kota. Zabawne wideo ma już ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >
Pies Jogi

Pozostałe

Wychudzony i wygłodniały pies zerwał się z łańcucha. Nie miał siły uciec, prawie zamarzł

Czytaj więcej >

Pozostałe

Niesamowite odkrycie na Pacyfiku. Znalezione szczątki dowodzą istnienia morskiego "potwora"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Piesek

Pozostałe

Nastolatek adoptuje szczeniaka z 6 łapami. Nikt poza nim nie chciał dać mu szansy

Czytaj więcej >
doberman

Pozostałe

Doberman kontra szczeniak wielkości filiżanki. Kto kogo pogonił?

Czytaj więcej >