Swiatzwierzat.pl

Hanna Kolesova

Para przekroczyła osiem granic z buldogiem francuskim. „Cały czas był w naszych ramionach"

11 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Ukraińska para, jak wiele ich rodaków postanowiła uciekać przed wojną. W ciągu ośmiu dni przekroczyli osiem granic. W tej trudnej podróży dzielnie towarzyszył im dziewięciomiesięczny buldog francuski Barney. Oto ich poruszająca historia.

Wojna na Ukrainie zmusiła wielu ludzi do ucieczki z kraju. Taką decyzję podjęli także Hanna Kolesowa i jej chłopak Nikita Nikitin pochodzący z Kachowki w Ukrainie. Od lutego przebywali w Moskwie, gdzie wyjechali do pracy, z której zrezygnowali zaraz po wybuchu wojny.

Mimo, iż nadzwyczajna sytuacja zmuszała wielu właścicieli do porzucania swoich zwierząt domowych lub oddawania ich do schronisk, Kolesowa i jej partner nie wyobrażali sobie opuścić ojczyzny bez czworonożnego członka rodziny. W długą podróż zabrali ze sobą swojego dziewięciomiesięcznego psa Barneya.

Uciekali przed wojną razem z psem

27-letnia Hanna i 29-letni Nikita spędzilili osiem dni w podróży zanim dotarli z Moskwy do Madrytu, śpiąc na podłodze w pociągach i zatrzymując się na kolejnych dworcach, gdzie w pełni polegali na bezinteresownej pomocy wolontariuszy. Ogarnięci strachem przekroczyli osiem granic, zanim po ośmiu dniach znaleźli schronienie i wreszcie odetchnęli z ulgą.

Razem z nimi był buldog Barney, który wspierał ich swoją obecnością w tej trudnej i długiej podróży. Podczas podróży z Tallinu do Warszawy spędził 17 godzin na kolanach swoich opiekunów.

fot. Hanna Kolesova/ CATERS NEWS

– Pies cały czas był w naszych ramionach. W Warszawie poszliśmy na dworzec i Czerwony Krzyż dał nam dwa bilety na pociąg z Warszawy do Berlina. To była najtrudniejsza podróż, bo było tam dużo ludzi. Wszystkie nasze bilety były bezpłatne – powiedziała Hanna cytowana przez "The Mirror".

0 PAY-UKRAINIAN-GIRL-FLEES-WITH-DOG

Wojna w Ukrainie

Ze względu na to, że darmowe bilety można było otrzymać jedynie na przejazd do sąsiednich państw, para Ukraińców i ich pupil musieli wielkokrotnie się przesiadać. W końcu dotarli do Madrytu, gdzie zamierzają się zatrzymać. Niestety w Ukrainie wciąż przebywają ich bliscy, o których bardzo się martwią.

undefined

W Europie wszyscy byli uprzejmi. Wszyscy traktowali nas z szacunkiem i chcieli pomóc. [...] Codziennie dzwonimy do naszych krewnych, którzy mieszkają w okupowanej części Ukrainy i martwimy się o nich. Cieszę się, że wyjechaliśmy i mamy nadzieję, że będziemy mogli im stąd pomóc – mówiła Hanna cytowana przez Mirror.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Źródło: o2.pl, mirror.co.uk

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Czytaj więcej >

Psy

Rodzina na wakacjach zapozowała do zdjęcia. Bezdomny piesek zdecydowanie skradł całe show
Czytaj więcej >

Psy

Spacerował z psem po plaży. Omal nie porwała ich gigantyczna fala
Czytaj więcej >

Psy

Owczarek niemiecki poznaje małe kocięta. Pies chciał rządzić, role szybko się odwróciły
Czytaj więcej >

Psy

Zauważyła na skórze bolesne strupy. Wszystko zaczęło się od całowania zwierzaków domowych
Czytaj więcej >

Psy

Właściciele lokalu dosadnie o tym, co myślą o psach w restauracji. Wystawiono tabliczkę
Czytaj więcej >
Redakcja swiatzwierzat.pl

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]