Swiatzwierzat.pl

twitter/NEXTA

Białorusini walczący po stronie Ukrainy pomogli zagubionemu psu. Dzięki nim wrócił do swojego pana

6 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W sieci pojawił się wzruszający film dokumentujący moment, gdy Białoruski Batalion Ochotniczy pomaga zagubionemu psu. Sprzymierzeńcy Ukraińcy nie dopuścili do tego, by zwierzę poniosło śmierć i zwrócili je właścicielowi. Nagranie poruszyło serca internautów z całego świata. Po druzgocacych wieściach o masakrze na ludności cywilnej w obwodzie kijowskim oraz śmierci setek psów ze schroniska w Borodziance media obiegło nagranie napawające optymizmem i nadzieją. Jeden z psów z Buczy miał niewyobrażalne szczęście i wrócił pod opiekę właściciela dzięki wsparciu ochotniczego batalionu Białorusinów.

Białorusini stanęli po stronie Ukraińców

W przeciwieństwie do Rosjan, mieszkańcy Białorusi zdają się wiedzieć, jaki jest rzeczywisty cel rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Na złość Łukaszence i Putinowi coraz więcej żołnierzy z Białorusi odmawia udziału w wojnie i demonstruje solidarność ze swoimi sąsiadami, nie chcąc przykładać ręki do barbarzyńskich zbrodni na ludności cywilnej i zwierzętach.

Bunt wśród żołnierzy to jednak nie wszystkie środki oporu względem inicjatorów konfliktu na linii Rosja-Ukraina. Niemal dwa tygodnie temu ochotnicy z Białorusi utworzyli osobny batalion im. Konstantego Kalinowskiego, który miał bronić Kijowa przed rosyjskimi najeźdźcami. Są gotowi ryzykować własnym życiem w imię wolności i ochrony zaprzyjaźnionego narodu.

Husky zgubił się na polu bitwy. Białorusini pomogli mu wrócić do domu

Dowodem solidarnej postawy białoruskich żołnierzy jest nagranie opublikowane przez niezależny białoruski kanał informacyjny NEXTA. Widzimy na nim psiaka rasy husky syberyjski, który zgubił swojego pana podczas ataku na Buczę.

Zwierzę prawdopodobnie nie miałoby szans wrócić do swojego właściciela, gdyby nie pomoc ze strony Białorusinów. Żołnierze okazali czworonogowi serce i zaprowadzii z powrotem do opiekuna.

Lepiej przygotujcie chusteczki, bo ciężko nie uronić łzy, widząc reakcję zwierzaka na widok mężczyzny. Pierwsze spotkanie po rozłące można obejrzeć na poniższym filmie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Źródło: twitter/NEXTA

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]