Swiatzwierzat.pl

twitter/Gerashchenko_en

Spod gruzów w Borodziance wyciągnięto kota. Teraz mieszka w ukraińskim ministerstwie

10 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ukraińcy wyciągnęli kota z zawalonego, zniszczonego przez rosyjskie wojsko budynku w Borodziance. Zwierzę cudem przeżyło, a jego historia stała się symbolem ukraińskiej siły i odporności na ataki wrogich wojsk. Dziś wiemy, że uratowany mruczek znalazł nowy dom - i to nie byle gdzie, bo w ministerstwie. Mija 45. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zagraniczne media donoszą, że w Borodziance, jednym z najbardziej zniszczonych miast w obwodzie kijowskim, pod gruzami zbombardowanych i ostrzelanych bloków mieszkalnych odnajdywane są kolejne ofiary zbrodni.

Wśród zgliszczy i ruin po rosyjskich atakach tli się jednak nadzieja. Historia czarno-białego kota jest tego doskonałym przykładem.

Kot cudem przeżył bombardowanie miasta

6 kwietnia sieć obiegły zdjęcia autorstwa Anatolija Krawczuka przedstawiające brudnego i rozczochranego kota, którego udało się uratować spod gruzów w zrujnowanej przez Rosjan Borodziance.

- Ten kot z Borodzianki ledwo się uratował - został wyciągnięty spod zniszczonych betonowych bloków – poinformował kilka dni temu Anton Gerashchenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy - Mamy nadzieję, że jego ludzie też przetrwali - dodał.

Zdjęcia "Kota z Borodzianki" lotem błyskawicy rozprzestrzeniły się po Internecie, a zwierzę urosło do rangi symbolu siły i niezłomności. Jego wizerunek niewątpliwie niesie nadzieją na to, że Ukraina powstanie z popiołów jak Feniks.

Mruczący pomocnik urzędników

Wiele osób zastanawiało się, jak potoczą się dalsze losy uratowanego zwierzęcia. W sobotę rano  Gerashchenko przekazał, że kotek znalazł nowych opiekunów i od teraz będzie mieszkał w budynku należacym do Ministestwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. - Pamiętacie ocalałego kota z Borodzianki? Dostałem szczęśliwy ciąg dalszy tej historii. Teraz mieszka w resorcie spraw wewnętrznych. Jest nakarmiony, wykąpany i kochany - napisał dorardca ukraińskiego ministra spraw zagranicznych. - Oczywiście będzie brał udział we wszystkich ważnych spotkaniach - dodał.  Na najnowszych zdjęciach rzeczywiście widać, że mruczek wygląda już dużo lepiej. Życzymy mu dużo zdrowia!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Źródło: rmf24.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]