Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nowy urzędnik aleksandrowskiego magistratu. To psi uchodźca z Ukrainy
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 01:00

Nowy urzędnik aleksandrowskiego magistratu. To psi uchodźca z Ukrainy

Romeo
facebook/Sos Zwierz Aleksandrów Łódzki

W Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie Łódzkim zatrudniono nowego pracownika. To psi inwalida, którego udało się uratować z Ukrainy. Futrzak w mig skradł serce urzędników, a w szczególności burmistrza. Trójłapek dostał nieprzypadkowe imię - nazwano go Romeo.

Kundelek pochodzący z Dniepropietrowska stracił jedną ze swoich łap w wyniku bombardowania. Na szczęście spotkał na swojej drodze ludzi, którzy pokochali go takim, jakim jest. Mowa o urzędnikach miejskich z Aleksandrowa Łódzkiego.

Psi uchodźca z Dniepropietrowska dostał pracę w Polsce

Do Aleksandrowa Łódzkiego trafiło 13 psów z jednego z ukraińskich schronisk, które zostały przywiezione przez polski konwój. Wśród nich znalazł się biało-rudy kundelek. Około 6-miesięczny piesek został poszkodowany w trakcie ataku wojsk Władimira Putina. Bomba urwała mu tylną nogę. Chociaż sympatyczny zwierzak nie tracił pogody ducha, najprawdopodobniej nie spotkałby się z dużym zainteresowaniem adopcją ze względu na swoją niepełnosprawność. Pracownicy magistratu postanowili uchronić go przed pobytem w schroniskowym boksie i dać mu schronienie oraz... pracę w ratuszu!

Burmistrz miasta Jacek Lipiński osobiście zatrudnił psiego urzędnika i nadał mu imię Romeo - tak, by pasowało do długoletniej psiej rezydentki magistratu.

W aleksandrowskim urzędzie powodzi się zwierzakom

Okazuje się, że Romeo nie jest jedynym futrzakiem, który objął służbę w ratuszu pod Łodzią. Oprócz niego, w centrum monitoringu mieszka suczka Julka i kot Blues. Odtąd ich wspólnym zadaniem będzie witanie pracowników i klientów urzędu.

- Romeo ma już zamówiony specjalistyczny wózek, dzięki któremu będzie mógł sprawnie się poruszać, gdy dojdzie do siebie po niedawno przebytej operacji. A w urzędzie czeka na niego długie i spokojne życie - poinformowano w komunikacie na Facebooku.

W wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę cierpią nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Do Polski przyjeżdża coraz więcej psich i kocich uchodźców z ogarniętego wojną kraju, dlatego zachęcamy do adopcji tych czworonogów, które już czekają w polskich schroniskach oraz przekazywania darowizn finansowych i darów rzeczowych na rzecz organizacji niosących pomoc naszym braciom mniejszym zza wschodniej granicy.

Można również pomóc, biorąc udział w bazarkach charytatywnych:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Radio Łódź