Swiatzwierzat.pl
Romeo

facebook/Sos Zwierz Aleksandrów Łódzki

Nowy urzędnik aleksandrowskiego magistratu. To psi uchodźca z Ukrainy

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie Łódzkim zatrudniono nowego pracownika. To psi inwalida, którego udało się uratować z Ukrainy. Futrzak w mig skradł serce urzędników, a w szczególności burmistrza. Trójłapek dostał nieprzypadkowe imię - nazwano go Romeo.

Kundelek pochodzący z Dniepropietrowska stracił jedną ze swoich łap w wyniku bombardowania. Na szczęście spotkał na swojej drodze ludzi, którzy pokochali go takim, jakim jest. Mowa o urzędnikach miejskich z Aleksandrowa Łódzkiego.

Psi uchodźca z Dniepropietrowska dostał pracę w Polsce

Do Aleksandrowa Łódzkiego trafiło 13 psów z jednego z ukraińskich schronisk, które zostały przywiezione przez polski konwój. Wśród nich znalazł się biało-rudy kundelek. Około 6-miesięczny piesek został poszkodowany w trakcie ataku wojsk Władimira Putina. Bomba urwała mu tylną nogę.

Chociaż sympatyczny zwierzak nie tracił pogody ducha, najprawdopodobniej nie spotkałby się z dużym zainteresowaniem adopcją ze względu na swoją niepełnosprawność. Pracownicy magistratu postanowili uchronić go przed pobytem w schroniskowym boksie i dać mu schronienie oraz... pracę w ratuszu!

Burmistrz miasta Jacek Lipiński osobiście zatrudnił psiego urzędnika i nadał mu imię Romeo - tak, by pasowało do długoletniej psiej rezydentki magistratu.


delfin

Delfin zaplątał się w rybackie sieci. Z pomocą przyszli Polacy

CZYTAJ DALEJ

W aleksandrowskim urzędzie powodzi się zwierzakom

Okazuje się, że Romeo nie jest jedynym futrzakiem, który objął służbę w ratuszu pod Łodzią. Oprócz niego, w centrum monitoringu mieszka suczka Julka i kot Blues. Odtąd ich wspólnym zadaniem będzie witanie pracowników i klientów urzędu.

- Romeo ma już zamówiony specjalistyczny wózek, dzięki któremu będzie mógł sprawnie się poruszać, gdy dojdzie do siebie po niedawno przebytej operacji. A w urzędzie czeka na niego długie i spokojne życie - poinformowano w komunikacie na Facebooku.

W wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę cierpią nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Do Polski przyjeżdża coraz więcej psich i kocich uchodźców z ogarniętego wojną kraju, dlatego zachęcamy do adopcji tych czworonogów, które już czekają w polskich schroniskach oraz przekazywania darowizn finansowych i darów rzeczowych na rzecz organizacji niosących pomoc naszym braciom mniejszym zza wschodniej granicy.

Można również pomóc, biorąc udział w bazarkach charytatywnych:

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Radio Łódź

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >