Swiatzwierzat.pl
Żołnierz włącza pozytywkę

youtube/VOA News

Żołnierz włączył pozytywkę w opuszczonym domu. Po chwili nie był już sam

6 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ukraiński żołnierz przeszukiwał domy, które zostały zniszczone przez rosyjskie pociski. W jednym z pomieszczeń znalazł pozytywkę. Gdy ją włączył, okazało się, że budynek wcale nie jest opuszczony. Czarny, kudłaty pies wyszedł mu na powitanie.

We wtorek 29 marca oddział ukraińskich żołnierzy przeprowadził inspekcję ruin budynków i opuszczonych domów nieopodal Kijowa, by sprawdzić, czy wśród gruzów nie znajdują się ranni. Zamiast ciał, znaleźli samotne stworzenie, które wpatrywało się w nich z nadzieją w oczach.

Żołnierz znalazł psa w ostrzelanym domu

Ukraiński żołnierz wkroczył do ostrzelanego domu i w jednym z pomieszczeń, pośród porozrzucanych zabawek, znalazł ręcznie nakręcaną pozytywkę. Gdy rozległa się melodia “Dla Elizy” Beethovena, zdarzył się najprawdziwszy cud.

Tuż przed nim zjawił się kudłaty piesek, który wyszedł ze swojej kryjówki. Suczka machała ogonem i dawała się pogłaskać. Jej ufne nastawienie względem obcego człowieka nie pozostawiało wątpliwości, że niegdyś była otoczona rodziną i przyjaciółmi.

Według dokumentów znalezionych w opuszczonym domu suczka ma na imię Bavaria. Co się stało z jej opiekunami? Tego niestety nie wiadomo.

Zważywszy na ogromny bałagan pozostawiony w kuchni i zabawki walające się po salonie, można przypuszczać, że gdy bomby runęły na dzielnice mieszkalne, rodzice złapali swoje dziecko i uciekli w popłochu w bezpieczne miejsce. Być może w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa nie mieli innego wyboru, niż pozostawienie psa samego.

Julia Wieniawa i Agnieszka Woźniak-Starak

Julia Wieniawa zachwala pieski z pseuhodowli. Agnieszka Woźniak-Starak odpowiada krótko

CZYTAJ DALEJ

Żołnierz mają nadzieję, że suczka odnajdzie właścicieli

Na filmie udostępnionym w sieci widzimy, że żołnierze wyprowadzili suczkę ze zrujnowanego domu i wzięli ją pod swoją opiekę. Jak podaje agencja Reuters, Bavaria trafiła do domu tymczasowego prowadzonego przez Olgę Weretilnik, gdzie pozostanie do czasu odnalezienia prawowitych właścicieli.

Bavaria niewątpliwie urodziła się pod szczęśliwą gwiazdą. Nie tylko przetrwała atak wrogich wojsk, ale również znalazła nowy dom. Trzymamy kciuki, by jak najszybciej spotkała się ze swoją rodziną!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Źródło: fakt.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >