Swiatzwierzat.pl
Ukraiński żołnierz

twitter/MFA_Ukraine

Psi oficer pomaga walczyć o wolność Ukrainy. Poznajcie Lorda

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podzieliło się zdjęciami oficera ukraińskiej policji. Ma cztery łapy, bystre spojrzenie i jest maskotką oddziału specjalnej Policji Państwowej w obwodzie chmielnickim - oto pies do zadań specjalnych o imieniu Lord.

Szerokim echem w internecie odbiło się zdjęcie jack russell terriera, którego żołnierze nazwali Patron. Niewielkich rozmiarów piesek służy czernihowskim pirotechnikom jako ekspert od wykrywania min i ładunków wybuchowych. To jednak nie jedyny zwierzak działający w obronie Ukrainy.

Do nogi, oficerze! Lord pomaga ukraińskim żołnierzom

W sieci pojawiło się kolejne zdjęcie przedstawiające czworonożnego sprzymierzeńca naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Pies należący najprawdopodobniej do rasy owczarek belgijski wabi się Lord i dzielnie pracuje u boku swojego opiekuna Romana.

- To jest Lord, oficer sił specjalnych. Od półtora roku służy wraz ze swoim przyjacielem Romanem w jednostce specjalnej Policji Państwowej w obwodzie chmielnickim - poinformowało ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych za pośrednictwem Twittera.

Akcja ratunkowa

Czujny kot uratował turystów przed zaczadzeniem. Doszło do ewakuacji schroniska

CZYTAJ DALEJ

Bohaterskie czworonogi w obronie kraju

Pies służbowy to zwierzę używane do najrozmaitszych zadań przez żołnierzy, policjantów bądź innych funkcjonariuszy służb mundurowych i specjalnych. Czworonożni funkcjonariusze dzielą się na różne specjalizacje i odgrywają kluczową rolę w systemie ochrony, m.in. przy bezpośrednim ujawnianiu przestępstw i wykroczeń.

Do ich obowiązków należy pomaganie w tropieniu osób zaginionych, poszukiwanych czy uwięzionych w ruinach zawalonych budynków, patrolowanie ciężko dostępnych terenów, sprawdzanie bagaży na lotniskach czy szukanie narkotyków na przejściach granicznych.

Niełatwo opisać uczucia inne niż strach, który towarzyszy ludziom uciekającym z owładniętej wojną Ukrainy. Wśród milionów ludzkich dramatów można jednak dostrzec ogrom dobra. Mamy nadzieję, że historie zwierząt zaangażowanych w obronę kraju dadzą pokrzepienie i iskrę nadziei na lepsze jutro.

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: twitter/MFA_Ukraine

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >