Swiatzwierzat.pl
Żołnierz

Игорь Симутин

Ukraińscy żołnierze pokazali, kto dołączył do nich na froncie. Filmik wprawia w zachwyt

30 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Żołnierze broniący Ukrainy opublikowali w sieci nagranie, w którym widać ich nowego towarzysza broni. Podczas, gdy oni przeszukiwali okolice w poszukiwaniu rannych, do ich samochodu niepostrzeżenie wślizgnął się wystraszony owczarek niemiecki.

Od początku trwania wojny w Ukrainie świat obiegły już tysiące wstrząsających, przerażających zdjęć i filmów obrazujących potworność rosyjskiej inwazji. Jednakże wśród tych wszystkich druzgocących przekazów na szczęście nie brakuje też tych, które podnoszą na duchu i wywołują uśmiech na ustach.

Ukraińscy żołnierze znaleźli owczarka niemieckiego w aucie

Jeden z ukraińskich żołnierzy podzielił się z internautami nagraniem ukazującym psa rasy owczarek niemiecki, który wszedł do jego samochodu i ułożył się przed fotelem kierowcy. Nikt ze zgromadzonych nie wiedział, do kogo może należeć zwierzę, ani skąd się tam wzięło.

Chociaż mężczyzna prosił, by psiak wysiadł i zrobił mu miejsce, na nic się to nie zdało. Zwierzakowi było tak wygodnie, że nie miał zamiaru się ruszyć. Nic w tym dziwnego - towarzystwo człowieka z pewnością przynosiło mu ukojenie, gdy wokół rozbrzmiewały odgłosy wybuchów i strzałów.

W końcu po kilku próbach żołnierzom udało się delikatnie wypchnąć owczarka z samochodu. Czworonóg zniósł to ze spokojem, co wskazuje na to, że był oswojony.

Adopcja zwierząt

Organizacje pro-zwierzęce apelują: „Teraz adopcje są szczególnie ważne"

CZYTAJ DALEJ

Na wojnie bez "Szarika"? A skąd!

Po publikacji wideo wielu internautów zastanawiało się, co stało się z ukraińskim "Szarikiem". Obawiano się, że owczarkowi nie pozwolono na ponowne wejście do samochodu, a żołnierze porzucili zwierzę w miejscu, gdzie je spotkali. Nic bardziej mylnego!

Wymowny wpis na Facebooku położył kres domysłom widzów. Na opublikowanych zdjęciach widzimy, że urocza przybłęda podróżuje na tylnym siedzeniu samochodu oraz pozuje wraz ze swoimi wybawcami.

- Jesteśmy bezwzględni, ale tylko wobec wroga - napisał autor wpisu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

7 najpiękniejszych ras psów, które wyginęły. Tych czworonogów już nie zobaczysz

Na pytanie, ile jest ras psów nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna szacuje, iż obecnie można wyróżnić około 350 odrębnych ras, jednak niektóre z nich już nie istnieją. Jak wyglądały i dlaczego zniknęły? Przedstawiamy 7 wymarłych ras psów, które powinieneś znać.

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Źródło: facebook/Игорь Симутин

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >