Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Te owady co roku skutecznie zaburzają zabawę na Open'erze. Jest się czego bać?
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 06.07.2024 13:35

Te owady co roku skutecznie zaburzają zabawę na Open'erze. Jest się czego bać?

opener
fot. canva/gettyimages

Open'er Festival to prawdziwe święto muzyki, na które miłośnicy festiwali i dobrych brzmień z niecierpliwością czekają każdego roku. Tym razem organizatorzy również nie zawiedli, a na scenach na lotnisku Kosakowo w Gdyni pojawią się światowej klasy artyści. Jednak historia udowadnia, że nawet tak wspaniałą zabawę mogą zaburzyć incydenty, na które nikt nie ma wpływu.

Open'er co roku przyciąga tłumy nad Bałtyk

Open'er Festival to muzyczne wydarzenie, które co roku przyciąga najbardziej zagorzałych miłośników muzyki nad polskie morze. Tym razem nie jest inaczej i występy na scenach rozstawionych na lotnisku Kosakowo zebrały prawdziwe tłumy wraz z celebrytami i influencerami, aby dobrze się bawić i obejrzeć na żywo widowiska przygotowane przez światowe sławy.

Bardzo często jednak w wakacyjnej stolicy muzyki nie obchodzi się bez incydentów, o których aż huczy w sieci. Niestety, nie zawsze są to przyjazne wieści, które portale z przyjemnością podają dalej. Ubiegłe odsłony pokazują, że jeden z nich powtarza się niemal co roku.

W końcu się doigrali. Lew morski pogonił plażowiczów, wszystko uchwyciła kamera Przyszli do weterynarza z 7-tygodniowym psem po jedno. Nie mógł postąpić inaczej

Sieć obiegły filmiki z Open'era

Open'er Festival to tradycja nie tylko dobrych brzmień, ale również jak się okazuje owadów, które uprzykrzają zabawę wielu uczestnikom. Z poprzednich edycji wiemy, że to święto muzyki w szczególności upodobały sobie chrabąszcze majowe.

Chociaż ich nazwa wskazuje, że szczególnej aktywności z ich strony można spodziewać się głównie w maju, każdy uczestnik festiwalu chociaż raz odnotował bliskie spotkanie z tym owadem. W sieci pojawiały się filmiki, na których doskonale było widać, jak spanikowani miłośnicy muzyki uciekają przed latającymi najeźdźcami, których rozmiar i wydawany przez nie dźwięk faktycznie może napędzić stracha. Jednak czy rzeczywiście jest się czego bać?

@szuflecki Openerowe chrabąszcze są niegroźne! 🪲 #openerfestival #festival ♬ dźwięk oryginalny - Szuflecki

Chrabąszcze na Open'erze

Uczestnicy Opne'era żartują nawet, że coroczna edycja nie może obyć się bez opadów deszczu oraz właśnie latających w tłumie chrabąszczy. Warto jednak wiedzieć, że choć owady te mogą wyglądać groźnie, nie stanowią zagrożenie dla ludzi.

chrabąszcz majowy
fot. canva/anyka

Stworzenia te wydają charakterystyczny dźwięk, który rzeczywiście może budzić niepokój, ale nie należy obawiać się pogryzienia przez nie, bowiem ludzie zdecydowanie nie wpisują się do ich menu. Zdecydowanie bardziej wolą drzewa liściaste. Traf chciał, że najczęściej termin festiwalu wpisuje się w ich okres godowy.

Warto jednak zaznaczyć, że tegoroczna edycja Open'er Festival odbywa się nieco później, niż w ubiegłym roku, w związku z czym aktywność chrabąszczy jest dużo mniejsza, z czego niewątpliwie cieszą się jego uczestnicy.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?