Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Bocian wylądował na parapecie. Z impetem uderzał w szybę
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 24.06.2024 16:23

Bocian wylądował na parapecie. Z impetem uderzał w szybę

bocian
fot. TikTok/@robak6666

W sieci pojawiło się nagranie, które wywołało w internautach sporo emocji. Mieszkaniec Kaszub opublikował film, na którym bocian uderza dziobem o szybę w jego oknie. Mężczyzna zaznaczył, że ten proceder ma miejsce codziennie od ponad dwóch tygodni. Dlaczego ptak zachowuje się w taki sposób?

Bocian odwiedza mieszkańca Kaszub

O ile wizyta wróbla czy gołębia na parapecie bloku mieszkalnego nie powinna dziwić, tak wylądowanie sporych rozmiarów bociana już tak. Do nietypowej sytuacji doszło na Kaszubach, a konkretnie we wsi o nazwie Sikorzyno. To właśnie mieszkaniec tej miejscowości nagrał film, który dziś jest szeroko komentowany w mediach. 

Na krótkim filmie widzimy, jak bocian ląduje na parapecie i początkowo macha skrzydłami. Następnie z impetem zaczyna uderzać dziobem w szybę. Robi to wielokrotnie z dużą intensywnością, a dźwięk mocnych uderzeń wyraźnie słychać na opublikowanym nagraniu. Autor filmu twierdzi, że sytuacja ta ma miejsce codziennie od ponad 14 dni

bocian
fot. TikTok/@robak6666
Podróże śladami zwierząt: Mroczna strona turystycznych atrakcji ze słoniami Pożegnaliśmy kolejnego lubelskiego sokoła. Nie żyje Borowy, trwają poszukiwania ciała

Internauci nie szczędzą żartow

Choć sprawa wydaje się poważna, wielu internautów postanowiło obrócić sytuację w żart. Pod nagraniem mnożą się kolejne komentarze przepełnione sugestiami o powiększeniu się rodziny lub niespłacaniu kredytu

  • “Myślę, że to może potrwać nawet 9 miesięcy”,
  • “Może po prostu rat za kredyt nie zapłaciłeś i się przypomina”,
  • “Gratulacje, u mnie się sprawdziło przy dwóch ciążach”,
  • “Pożyczkę brałeś?”,
  • “Może prosi o pomoc?”.

Jedna z internautek w żartobliwym tonie napisała autorowi nagrania, aby otworzył okno i sam zapytał się bociana, dlaczego regularnie go odwiedza i uderza dziobem z szybę. Mężczyzna odpisał, że ma już dość codziennego pytania zwierzęcia, czego od niego chce.

Powód, dlaczego bocian uderza dziobem w szybę

Niektórzy z internautów zauważyli, że bocian może uderzać w szybę, ponieważ widzi w niej swoje odbicie, przez co mylnie staje gotowy do walki i uderza swojego “przeciwnika”. Autorowi nagrania polecono, by spróbował zakryć szybę, aby ptak nie widział w niej siebie.

Warto wspomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce pod koniec maja w Poznaniu. Wówczas jednego z mieszkańców odwiedził nieżyjący w Polsce orłosęp, który zaszczycił go swoją wizytą. Imponujących rozmiarów ptak postanowił wylądować na parapecie i z ciekawością zaglądać do środka mieszkania. Po czasie okazało się, że zwierzę przyfrunęło do Polski aż z Francji i ostatecznie trafiło do zoo, gdzie eksperci zadecydowali o jego dalszych losach.  

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?