Swiatzwierzat.pl
Bandziorek

policja

"Bandziorek" odebrany właścicielowi. Zwierzę nigdy nie było u weterynarza

20 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wygłodzony, zapchlony i zaniedbany pies imieniem Bandziorek został odebrany mieszkańcowi Katowic przez prezesa stowarzyszenia na rzecz pomocy zwierząt w asyście policji. Mężczyzna twierdził, że dba o swojego podopiecznego, a tymczasem nigdy nawet nie był z nim u weterynarza.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy przeprowadzili interwencyjny odbiór skrajnie zaniedbanego zwierzęcia. 7-letni kundelek nazywany Bandziorkiem wyglądał jak obraz nędzy i rozpaczy.

Policjanci odebrali zaniedbanego psa. Właściciel nie miał sobie nic do zarzucenia

Mieszkaniec Załęża doprowadził swojego czworonożnego przyjaciela do fatalnego stanu. Bandziorek był niedożywiony i cierpiał na rozległe problemy skórne. W niektórych miejscach na ciele nie miał sierści. 

38-letni właściciel psa zaprzeczył, by znęcał się nad swoim podopiecznym. Przeświadczony o swojej nieomylności twierdził, że zapewnia mu godne warunki do życia oraz opiekę weterynaryjną. Wskazał też gabinet weterynaryjny, w którym pies miał być leczony.

Bandziorek
Dzik

Słynny dzik z bawarskiego rezerwatu z czystą kartą. Już nie nazywa się Putin

CZYTAJ DALEJ

Oszustwo nie popłaca

Kłamstwo szybko wyszło na jaw, bowiem 38-latek nie przewidział, że w czynnościach policyjnych udział brał weterynarz ze wskazanej kliniki. Okazało się, że ani on ani żaden inny lekarz weterynarii pracujący w gabinecie nigdy wcześniej nie przyjmował Bandziorka. Na domiar złego, pies nigdy nie odbył wizyty u żadnego weterynarza.

null
49-702280

- W trakcie badania okazało się, że pies jest zapchlony, cierpi na „słoniowatość” skóry, miejscowe łysienie, łojotok, zapalenie spojówek obu oczu. Podczas badania weterynaryjnego słyszalne były szmery sercowe i niemiarowe jego bicie, stwierdzono brak wielu zębów i bolesność w okolicy lędźwiowej kręgosłupa - wymienia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

W trakcie inspekcji funkcjonariusze policji nie znaleźli miski z wodą, o karmie nawet nie wspominając. Interwencyjne odebranie Bandziorka zakończyło się sukcesem, a psiak trafił pod opiekę lokalnego stowarzyszenia, gdzie rozpoczęto jego leczenie.

Samozwańczy ekspert od opieki nad zwierzętami został przesłuchany charakterze świadka z uprzedzeniem. Czynności w tej sprawie trwają. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

Źródło: policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >