Swiatzwierzat.pl
Monitoring

fot. Screen z: YouTube/Pomorska Policja

Pies zaatakował trzech przechodniów, w tym 8-letnie dziecko. Nagranie obiegło sieć

14 Maja 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

W Lęborku pies najprawdopodobniej zerwał się ze smyczy, po czym zaatakował przechodniów, w tym ośmioletnią dziewczynkę. Incydent zarejestrowały kamery monitoringu. Właściciel może ponieść poważne konsekwencje za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Posiadający psa 58-letni mieszkaniec Lęborka nie zachował odpowiednich środków ostrożności, w konsekwencji czego jego pupil zaatakował trzech przechodniów.

Pies zaatakował przechodniów

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek po południu w Lęborku. 58-latek chcąc zrobić zakupy w sklepie w centrum miasta, przywiązał swojego psa do znajdującego się przed budynkiem słupka. Jednak pod jego nieobecność zwierzak zerwał się ze smyczy i zaatakował kolejno: 67-letnią kobietę, którą ugryzł w rękę, 67-letniego mężczyznę oraz 8-latkę, którą złapał zębami za przedramię.

Nagranie, przedstawiające sceny ataków psa na ludzi, zostało opublikowane przez lęborską policję w Internecie.

Na miejsce została wezwana policja. Kiedy funkcjonariusze tam dotarli, właściciel był już ze swoim pupilem. Osobami, które zostały zaatakowane przez 8-miesięcznego psa w typie owczarka niemieckiego zajęli się ratownicy medyczni.

Na szczęście życiu i zdrowiu poszkodowanym nie zagraża niebezpieczeństwo. Żadna z zaatakowanych osób nie miała poważnych obrażeń, a zwierzę było szczepione.

Pies

Kolejni truciciele psów w Warszawie. Na trawie znów rozłożona trutka

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce jednak policja prawdopodobnie postawi 58-letniemu właścicielowi agresywnego psa zarzuty niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu psa. Grozi mu za to nagana, grzywna w wysokości do 1000 zł lub nawet kara ograniczenia wolności.

Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzuty

Policja w Lęborku wyjaśnia, że "w przypadku odpowiedzialności za tego rodzaju wykroczenie nie ma znaczenia czy właściciel nie zachował ostrożności z winy umyślnej, czy nieumyślnej".

Brak właściwego nadzoru nad psem może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie. W zależności od skutków właściciel czworonoga może też odpowiadać cywilnie, co wiąże się nawet z wielotysięcznymi kwotami zadośćuczynienia lub odszkodowania za wyrządzoną krzywdę – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Pomorska Policja apeluje do właścicieli czworonogów o odpowiedzialność i przypomina, że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami, jakie nakłada na nich prawo. Za zachowanie zwierzęcia zawsze odpowiedzialny jest jego właściciel lub opiekun.

fot. facebook/Ewa Zgrabczyńska- Rebelia GOGH, instagram/katarzyna_dowbor_official, TRICOLORS/East News,

Serca Polek biją dla zwierząt. 10 inspirujących kobiet, które zmieniają świat

Z okazji Dnia Kobiet przedstawiamy dziesięć wyjątkowych kobiet, miłośniczek zwierząt, aktywistek, które działają na rzecz praw zwierząt, ratują je lub promują na wszelki sposób. Wśród nich m.in. Joanna Krupa czy Olga Tokarczuk.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: lebork.policja.gov.pl

Wioleta PirógAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >