Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Morze

Dzieci pozują z morsem
28.07.2022 12:17 Dzieci pozowały do zdjęcia z morsem. Nikt nie przewidział, co stanie się sekundę później

Dwójka dzieci chciała mieć pamiątkę z wizyty w parku morskich zwierząt. W tym celu chłopiec i dziewczynka ustawili się przy basenie, w którym znajdował się mors. Olbrzymi ssak spłatał im psikusa i został mistrzem drugiego planu.SeaWorld Orlando na Florydzie jest połączeniem oceanarium, ogrodu zoologicznego i parku rozrywki. Poza kolejkami górskimi, największą atrakcją tego miejsca są występy tresowanych fok, orek, wydr, lwów morskich czy delfinów. Ostatnimi czasy ich sławę przyćmił pewien figlarny mors.

Żółw morski
26.07.2022 10:20 Żółw morski zaplątał się w korzenie drzew, czekała go śmierć. Mężczyzna przywrócił go do życia

Miguel Ángel Escobar, mieszkaniec Hondurasu, dostrzegł żółwia morskiego w śmiertelnej pułapce. Zwierzę zaplątało się między korzeniami drzew i nie było w stanie samodzielnie wrócić do wody. Mężczyzna natychmiast ruszył mu na ratunek.Utila to najmniejsza wyspa spośród Bay Islands, leżącym na Morzu Karaibskim. Zaletą nurkowania w zatoce jest możliwość spotkania wielu morskich stworzeń, m.in. rekinów wielorybich albo delfinów, które dość często odwiedzają okolice wyspy. Miłośnicy karaibskich klimatów mogą również natknąć się na olbrzymich rozmiarów żółwie morskie, które pojawiają się na plażach, by złożyć jaja. Niestety, podczas wyjścia na ląd są narażone na szereg niebezpieczeństw i to nie zawsze z winy człowieka.

Rekin
25.07.2022 13:51 Wędkarz chciał wyjąć rekinowi haczyk z pyska. Drapieżnik odgryzł mu palec

Na wodach oceanu na Florydzie doszło do niebezpiecznego incydentu. Wędkarska wyprawa zakończyła się hospitalizacją po tym, jak dwumetrowy rekin odgryzł mężczyźnie palec. Moment ataku został uwieczniony na filmie.W ostatnich miesiącach władze nadmorskich miejscowości coraz częściej decydują o wyłączaniu plaż z użytku publicznego. Powodem są powtarzające się incydenty z udziałem rekinów oraz ich bliska obecności w pobliżu linii brzegowej. Zwierzęta zaobserwowano m.in. nieopodal Hurghady, Barcelony czy Long Island. Mimo, iż rekiny są przez wielu uważane za zwierzęta najbardziej niebezpieczne dla człowieka, ataki na ludzi należą do rzadkości. Warto jednak mieć na uwadze, że spotkanie oko w oko z morskim drapieżnikiem może okazać się fatalne w skutkach, jeśli nie przestrzegamy środków bezpieczeństwa i prowokujemy los. Przekonał się o tym pewien wędkarz ze Stanów Zjednoczonych.

meduza
25.07.2022 11:42 Turysta znalazł na piasku niezwykłe stworzenie. Zwą je "lwią grzywą"

Pewien mieszkaniec Wielkiej Brytanii dokonał zaskakującego odkrycia podczas spaceru brzegiem morza. Fale wyrzuciły na brzeg bełtwę festonową. Ten gatunek uważany jest za największą meduzę świata. Jej rozmiar rzeczywiście robi wrażenie.Richard Lee wydał ostrzeżenie po znalezieniu co najmniej kilku meduz na popularnej plaży w Anglesey w Walii. Brytyjczyk wzywa, by nie lekceważyć skutków kontaktu z bełtwą festonową, której jad jest niezwykle bolesny.

Mors z Mielna
23.07.2022 11:18 Smutny finał historii morsa z Mielna. Właśnie potwierdzono, że pomoc przyszła za późno

W czwartek, 23 czerwca na dzikiej plaży w pobliżu Mielna zaobserwowano morsa arktycznego. Jak wnioskują eksperci, zwierzę to miało za sobą podróż po niemal wszystkich krajach leżących nad Bałtykiem. Niestety, wycieczka okazała się dla stworzenia tragiczna w skutkach. Zostanie on jednak wyjątkowo uhonorowany. O całej sytuacji jest teraz dosyć głośno w Finlandii, gdyż to właśnie tam odnaleziono przedstawiciela gatunku dużego drapieżnego ssaka morskiego. Leżał on na prywatnej posesji przed czyimś domem. Niestety, choć w pewnym momencie wydawało się, że jedynie odpoczywa, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia.

Kadr z filmu
22.07.2022 09:35 Kobieta udawała, że jeździ na wielorybie. Holenderska policja wszczęła postępowanie

W wybrzeżu Holandii zaobserwowano trzy wieloryby dziobate. Jeden z nich podpłynął za blisko brzegu i potrzebował pomocy ze strony plażowiczów. Dramat zwierzęcia postanowiła wykorzystać jedna z turystek, wspinając się na jego grzbiet. Do incydentu doszło we wtorek, 19 lipca w nadmorskiej miejscowości Zandvoort w zachodniej Holandii. To miasto i zarazem najbardziej popularny kurort wypoczynkowy nad Morzem Północnym.

lwy morskie
11.07.2022 17:52 Lwy morskie zagarnęły dla siebie plażę. Turyści uciekali w popłochu, wszystko zarejestrowała kamera

Na plaży w rejonie La Jolla w San Diego wybuchła panika spowodowana pojawieniem się morskich stworzeń. Turyści musieli uciekać przed dwoma lwami morskimi. Zdaniem świadków, że zwierzęta zostały sprowokowane do ataku. Lew morski to ssak morski, będący bliskim krewnym morsa i foki. Jak wszyscy przedstawiciele rodziny uchatkowatych, zwierzęta te prowadzą stadny tryb życia. Żerują i migrują w wodzie, ale rozmnażają się i odpoczywają na lądzie. Pomimo, iż lwy morskie są z natury potulne i z łatwością uczą się nowych komend, to w dalszym ciągu mogą stanowić zagrożenie dla człowieka. I choć agresja wobec ludzi jest u nich rzadkością, to w dalszym ciągu zdarza się.

4424yw
06.07.2022 15:07 Mopem odpędził rekina? Nietypowe nagranie z Turcji obiegło sieć

Tureckie media donoszą o nietypowym zdarzeniu. U wybrzeży popularnego kurortu w miejscowości Marmaris zaobserwowano potencjalnie niebezpieczne stworzenie. Zwierzę płynęło w kierunku plaży pełnej dzieci, dlatego jeden z wczasowiczów postanowił je przegonić przy pomocy... mopa.

Bałtyk
23.06.2022 17:01 Takiego plażowicza nikt się nie spodziewał. Mors arktyczny wylegiwał się w pobliżu Mielna

W czwartek, 23 czerwca na dzikiej plaży w pobliżu Mielna zaobserwowano zwierzę, które nie powinno się tam znaleźć. Mowa o... morsie. Naturalnym miejscem występowania gatunku morskiego ssaka są wybrzeża Arktyki. Skąd ten piękny okaz wziął się w Polsce?Gatunek dużego drapieżnego ssaka morskiego, a zarazem jedyny współcześnie żyjący przedstawiciel dawniej licznej w gatunki rodziny morsowatych przypłynął do Polski. Nietypowego gościa można było zaobserwować na mieleńskiej plaży.

Owczarek
10.06.2022 13:53 Owczarek, którego zerwano z łańcucha, po raz pierwszy widzi ocean. Jego radość nie ma granic

W pierwszych 5 latach życia owczarek niemiecki nazywany Herschel był zaniedbywany przez swoją rodzinę. Gdy trafił do schroniska, jeden z wolontariuszy postanowił zrekompensować mu przykre doświadczenia z przeszłości, zabierając go nad ocean. Nagranie z jego udziałem bije rekordy popularności!Owczarek niemiecki to rasa psów, która niewątpliwie potrzebuje częstego kontaktu z właścicielem i przestrzeni, by móc spożytkować nagromadzoną energię. Czworonogowi imieniem Herschel przez długi czas nie było to pisane.

Zdjęcie ilustracyjne
06.06.2022 12:27 Martwa foka na plaży w Gąskach. Eksperci ustalają przyczynę śmierci zwierzęcia

Pewien turysta dokonał smutnego odkrycia w miejscowości Gąski nad Bałtykiem. Podczas porannego spaceru brzegiem plaży natknął się na ciało morskiego zwierzęcia. O zdarzeniu niezwłocznie powiadomiono wolontariuszy Błękitnego Patrolu WFF.W minioną niedzielę, tj. 5 czerwca pan Grzegorz wybrał się na spacer po plaży w miejscowości Gąski (woj. zachodniopomorskie). W trakcie przechadzki jego uwagę zwróciło ciało, które zostało wyrzucone na brzeg przez bałtyckie fale. Należało ono do przedstawiciela gatunku, które zgodnie z polskim prawem, objęty jest ochroną.

Pumpkin
16.05.2022 13:51 Pokazali, jak kot zareagował na pierwszą wizytę na plaży. Widok bawi do łez

Rudy kocurek imieniem Pumpkin po raz pierwszy znalazł się na plaży. Zwierzak bawił się świetnie, dopóki nie wzmógł się silny wiatr. Właścicielka nie przegapiła okazji, aby uchwycić zabawną reakcję podopiecznego na zdjęciach. Tia Stoddard i jej córka zabrały swoje koty Pumpkin i Moustachio na plażę na Cape Sable Island w Nowej Szkocji. Dla rudego kocurka była to pierwsza wizyta w takim miejscu, dlatego opiekunki przygotowały aparaty, by uwiecznić tę niezapomnianą chwilę. Zdjęcia z tamtego momentu stały się prawdziwym hitem w sieci.

morświn kalifornijski
14.05.2022 12:06 Morświny kalifornijskie - na świecie zostało tylko 10 przedstawicieli tego gatunku

Morświny kalifornijskie są skrajnie zagrożone wyginięciem. Na świecie zostało już tylko dziesięć osobników. Naukowcy wciąż jednak mają nadzieję, że uda się uratować ten gatunek. Jest to możliwe, ale pod jednym warunkiem.Morświny kalifornijskie są najmniejszymi ssakami morskimi. Występują w północnej części Zatoki Kalifornijskiej, ale niestety według najnowszych badań zostało tam już zaledwie dziesięć osobników. Naukowcy twierdzą jednak, że jest jeszcze szansa na odbudowę gatunku.

Kraby
09.05.2022 11:25 Turysta wziął do ręki setki morskich stworzonek. Nagranie jest niesamowite a zarazem przerażające

Jeremias Maluw przechadzał się plażą Legian na wyspie Bali w Indonezji, gdy dostrzegł rzadko spotykane zjawisko. Oczom mężczyzny ukazały się miliony morskich stworzeń wielkości ziarnka grochu. Postanowił więc wziąć część z nich na rękę, by przyjrzeć im się z bliska.Turysta odpoczywający na egzotycznej wyspie na Oceanie Indyjskim, nazywanej "perłą Indonezji", sfilmował z bliska niedawno wyklute skorupiaki, które tłumnie gromadziły się na brzegu. Morskich stworzeń jest tak wiele, że nie sposób ich policzyć.

Projekt bez tytułu (2)
05.05.2022 13:31 Turyści zamęczyli delfina. Samica zmarła, zanim ratownicy przybyli na miejsce

Na jednej z plaż w Teksasie utknęła żywa samica delfina. Jak donosi organizacja zajmująca się ratowaniem morskich stworzeń, obecni tam plażowicze próbowali „pływać z chorym zwierzęciem i jeździć na nim”. Zanim ratownicy dotarli na miejsce, zwierzę już nie żyło.Do zamęczenia zwierzęcia doszło w niedzielę na plaży Quintana w Teksasie. O zdarzeniu poinformowała w mediach społecznościowych organizacja Texas Marine Mammal Stranding Network, która zajmuje się ratowaniem wyrzuconych na brzeg zwierząt.

Chłopiec - zdjęcie ilustracyjne
04.05.2022 14:12 8-letni chłopiec zaatakowany przez rekina. Gołymi pięściami pokonał drapieżnika

Rekin zaatakował 8-letniego chłopca pływającego w Morzu Andamańskim w Tajlandii. Dziecko zdecydowało się walczyć ze zwierzęciem gołymi rękoma. Ku zdumieniu wszystkich, chłopiec wygrał nierówne starcie z drapieżnikiem. W najsłynniejszym kąpielisku w Tajlandii miał miejsce incydent z udziałem morskiego drapieżnika. Jak poinformował Bangkok Post, na wyspie Phuket doszło do ataku rekina na dziecko. Co zadziwiające, chłopiec znokautował swojego napastnika.

Delfin
01.05.2022 11:20 Martwe zwierzęta na brzegu Morza Czarnego. To pokłosie agresji militarnej na Ukrainę

Martwe delfiny coraz częściej spotykane na wybrzeżach Morza Czarnego to kolejne ofiary działań wojennych prowadzonych przez Rosję. Według Iwana Rusiewa, biologa z parku przyrodniczego Tuzłowskie Limany, delfiny giną z powodu sonarów wojskowych, które zaburzają echolokację tych zwierząt.Jak informuje Agencja UNIAN, działania marynarki wojennej doprowadzają do wystąpienia stresu u delfinów, a nawet do ich śmierci. Walenie, w tym delfiny są zwierzętami, wykorzystującymi echolokację do orientacji w terenie, którą zaburza używanie sonaru.

Foka
23.04.2022 15:15 Turyści nie dają spokoju fokom. Niektórzy rzucają w nie kamieniami

Organizacja British Divers Marine Life Rescue w Yorkshire donosi o serii ataków na foki. Mimo niezliczonej liczby apeli turyści i mieszkańcy nadmorskich miejscowości wciąż podchodzą do żyjących tam fok, a nawet rzucają w nie kamieniami.Służby ratownicze w East Yorkshire ostrzegają ludzi, aby trzymali się z dala od młodych fok wypoczywających na plaży, które o tej porze roku nadal próbują samodzielnie odnaleźć się w świecie. Niewiele to jednak daje. W czasie świąt Wielkanocy zaobserwowano drastyczny wzrost liczby ataków na morskie stworzenia.

Morze Bałtyckie
14.04.2022 14:14 Niezwykłe stworzenia w Bałtyku. Eksperci toczą zażartą dyskusję, mowa o delfinach

W Morzu Bałtyckim koło Jastrzębiej Góry zaobserwowano dwa rzadkie stworzenia. Na podstawie zdjęć i materiału filmowego, badacze zidentyfikowano je jako bardzo rzadkie delfiny. Dotychczas przedstawicieli tego gatunku spotykał na polskich wodach tragiczny los.Czyżby polskie morze nawiedził potwór z Loch Ness? A gdzieżby, choć pojawienie się tych stworzeń jest równie nieprawdopodobne, co zobaczenie fantastycznej istoty ze Szkocji. Badacze potwierdzili, że w Bałtyku okryto delfiny białobokie.

Przechwytywanie
13.04.2022 16:15 Niebieski smok wyrzucony na plażę. Turyści mieli szczęście, „Zetknięcie się z nim jest bolesne"

Erick Yanta z San Antonio znalazł wyrzucone przez fale morskie stworzenie. Widział je wtedy pierwszy raz w życiu. Wziął je na ręce i nagrał, a następnie film wrzucił do sieci. Okazało się, że stworzenie, któremu się przyglądał to niezwykle jadowity ślimak, nazywany niebieskim smokiem.Pewien turysta z San Antonio wraz z żoną przebywał na Mustang Island w pobliżu Corpus Christi w Teksasie. Podczas spaceru brzegiem plaży zauważył małe biało-niebieskie stworzenie, które mocno przywierało do odłamka skały.

Pies na plaży
11.04.2022 14:42 Pies codziennie wpatruje się w morze, czekając na opiekuna. Nie wie, że już nie wróci

Pies w typie owczarka niemieckiego o imieniu Vaguito jest stałym gościem plaży w Punta Negra. Zwierzę zyskało sławę w mediach społecznościowych po tym, jak pewna turystka podzieliła się z internautami jego wzruszającą historią o bezgranicznej lojalności i miłości do człowieka. Jolie Mejía i jej rodzina postanowili odwiedzić Punta Negra, małą nadmorską miejscowość w pobliżu ich domu w Peru. Podczas przechadzki brzegiem morza zauważyli samotnie siedzącego psa, który nie odrywał wzroku od tafli wody. Świadkowie tego zachowania nie rozumieli, co jest powodem wręcz hipnotycznej fascynacji.

Foka
01.04.2022 12:54 Absolutna rzadkość. Foczy maluch przyłapany na spacerze we Władysławowie

Mieszkańcy Władysławowa mogli natknąć się na rzadko spotykany widok w środę o poranku. Młoda foka szara niespodziewanie postanowiła przepełzać do centrum miasta. Młodego samczyka zabezpieczyła straż miejska i zawiozła do Stacji Morskiej w Helu. Zima wróciła do Polski. W wielu rejonach kraju zaobserwowano opady śniegu, a zdaniem synoptyków to "dopiero zapowiedź" tego, co czeka nas w najbliższych dniach. Chociaż widok białych płatków za oknem niewątpliwie wzbudza sensację, wieści o młodej foczce przedzierającej się przez zaspy przyćmiły wszystkie inne wiadomości z kraju.

Ufo czy nie ufo
24.03.2022 18:57 Istoty jak z innej planety wtargnęły na plażę. Przybyły z kosmosu czy z morza?

Izzy Macarthur wyszła z wody i o mało nie zemdlała z wrażenia. Cała plaża pod walijskim miasteczkiem Gower pokryta była tajemniczą, pobłyskującą substancją, która na dodatek lekko się świeciła. To setki niewielkich, przezroczystych, galaretowatych stworzeń wiły się w piasku. Wyglądało to tak, jakby plażę pod Gower najechali kosmici.Kobieta nie zauważyła niczego podejrzanego podczas kąpieli w morzu. Czuła wprawdzie, jak o jej ciało ocierają się jakieś stworzonka, ale uznała, że to małe rybki. Dopiero gdy wyszła na plażę i zobaczyła, że cały piasek usiany jest przezroczystymi żyjątkami, uznała, że dzieje się coś dziwnego.Izzy zrobiła zdjęcie plaży pokrytej tysiącami przezroczystych, lekko świecących "łez". Zamieściła je w sieci i nie musiała długo czekać na reakcję. Wielu internautów przyznało, że plaża pod Gower wygląda jak scenografia do filmu o inwazji obcych.

BeFunky-collage - 2021-07-11T155429.353
24.03.2022 18:56 Niezwykłe nagranie ukazuje ucieczkę wydry przed orką. Zwierzątko użyło sposobu

John Dornellas jest rybakiem. Pływa po zimnych wodach Alaski i na co dzień obcuje z niezwykłą, majestatyczną i okrutną przyrodą. Czegoś takiego jednak jeszcze nie widział.John łowił ryby, płynąc kutrem po zatoce Kachemak, kiedy dostrzegł w wodzie coś niezwykłego.

BeFunky-collage - 2021-07-13T103114.704
24.03.2022 18:56 Pismo to doświadczony surfer, który uczy dzieci. Nikomu nie przeszkadza, że jest kozą

Dana MacGregor od zawsze chciał surfować, a kiedy został mistrzem deski, zapragnął uczyć innych. Jego pierwszy uczeń był zupełnie inny niż wszyscy.Wszystko zaczęło się od tego, że Dana kupił kozę do wyjadania chwastów na jego ziemi w Kalifornii, tuż przy plaży nad Pacyfikiem.

BeFunky-collage (37)
24.03.2022 18:43 Ulubieniec wszystkich Greków, słodka foka Kostis, został zabity. Trwają poszukiwania sprawcy

Fokę Kostisa kochali wszyscy. Był ulubieńcem Greków i turystów z całego świata. Dzieci za nim przepadały. Niestety, spotkał go straszny koniec z ręki zwyrodnialca.Kostis była uroczą foką mniszką, uratowaną przez ludzi przy brzegu greckiej wysypy Alonisos trzy lata temu. Nie miał mamy, więc był zdany na dokarmianie przez ludzi. Od tamtej pory trzymał się blisko brzegu i chętnie wchodził w interakcje z ludźmi.

BeFunky-collage - 2021-07-02T164215.477
24.03.2022 18:43 Na Wyspach Owczych trwa krwawe święto zabijania grindwali. Porażające zdjęcia obiegają Sieć

Trwa Grindadrap, czyli obchodzone na Wyspach Owczych rybackie święto. Porażające zdjęcia dowodzą jednak, że nie jest to zwykła niewinna tradycja. Cała zatoka zabarwiła się na czerwono. To od krwi.Święto Grindadrap obchodzone jest na Wyspach Owczych od czasów wikingów. To festiwal rybołówstwa, które jednak w tym dniu przybiera szczególnie ponurą twarz.

niezwykła przesyłka
24.03.2022 18:43 Celnicy nie wierzyli własnym oczom. Na pomoc wezwali ogrody zoologiczne z całej Polski

Kiedy celnicy wzięli się do sprawdzania dokumentacji ponad pięćdziesięciu kartonów, przesłanych z Indonezji na warszawskie Okęcie, nie przypuszczali, że w środku znajdą bardzo poważny problem. Na nogi postawiono ogrody zoologiczne w całej Polsce.Sterta kartonów, które według opisu miały zawierać żywe zwierzęta, wzbudziła podejrzenie celników, którzy przystąpili do zbadania niezwykłej przesyłki. Instynkt ich nie zawiódł. Czekało ich ponad tysiąc pięćset kilogramów problemów.