Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Kobieta udawała, że jeździ na wielorybie. Holenderska policja wszczęła postępowanie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 22.07.2022 09:35

Kobieta udawała, że jeździ na wielorybie. Holenderska policja wszczęła postępowanie

Kadr z filmu
YouTube/Yasmine XX

W wybrzeżu Holandii zaobserwowano trzy wieloryby dziobate. Jeden z nich podpłynął za blisko brzegu i potrzebował pomocy ze strony plażowiczów. Dramat zwierzęcia postanowiła wykorzystać jedna z turystek, wspinając się na jego grzbiet.

Do incydentu doszło we wtorek, 19 lipca w nadmorskiej miejscowości Zandvoort w zachodniej Holandii. To miasto i zarazem najbardziej popularny kurort wypoczynkowy nad Morzem Północnym.

Wieloryb utknął na wybrzeżu

Feralnego dnia osoby wypoczywające na holenderskiej plaży zauważyły trzy wieloryby dziobate, które podpłynęły nieopodal brzegu. Pojawienie się ich w Morzu Północnym wywołało sensację. Gatunek ten jest prawdopodobnie najsłabiej zbadanym ssakiem morskim ze względu na swoją pozornie niską liczebność populacji i morskie siedliska głębokowodne.

Jeden z osobników nie miał tyle szczęścia, co reszta zwierząt, i utknął na płyciznach morza. Plażowicze rzucili się mu na pomoc i udało się im odepchnąć zwierzę od brzegu. Na tym jednak akcja ratunkowa się nie kończy.

Kobieta udawała, że jeździ na wielorybie

Jak widać na filmie udostępnionym w mediach społecznościowych, pewna kobieta zdecydowała się podejść bliżej stworzenia, po czym bezceremonialnie zarzuciła na niego nogę i wspięła się na jego grzbiet.

Z relacji portalu NH Nieuws wynika, że obecni na plaży próbowali odciągnąć kobietę od wieloryba. Pomimo głośnych sprzeciwów świadków, turystka w dalszym ciągu symulowała jazdę na morskim zwierzęciu.

Jeszcze tego samego dnia policja rozpoczęła poszukiwania sprawczyni. Po nagłośnieniu zdarzenia internauci błyskawicznie wyśledzili kobietę w mediach społecznościowych, a na jej facebookowym profilu zaczęto publikować pogróżki.

Finalnie kobieta sama zgłosiła się na posterunek policji w Zandvoort, gdzie została aresztowana. Obecnie trwa postępowanie w tej sprawie, a funkcjonariusze sprawdzają, czy postępowanie plażowiczki jest karalne.

Głos w sprawie zabrała prawniczka aresztowanej, Simone van der Aart. W rozmowie z AD.nl zapewniała, że jej klientka nie chciała skrzywdzić zwierzęcia, a "z entuzjazmu i oszołomienia chciała go po prostu przytulić".

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: o2.pl