Swiatzwierzat.pl
Kadr z filmu

YouTube/Yasmine XX

Kobieta udawała, że jeździ na wielorybie. Holenderska policja wszczęła postępowanie

22 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W wybrzeżu Holandii zaobserwowano trzy wieloryby dziobate. Jeden z nich podpłynął za blisko brzegu i potrzebował pomocy ze strony plażowiczów. Dramat zwierzęcia postanowiła wykorzystać jedna z turystek, wspinając się na jego grzbiet.

Do incydentu doszło we wtorek, 19 lipca w nadmorskiej miejscowości Zandvoort w zachodniej Holandii. To miasto i zarazem najbardziej popularny kurort wypoczynkowy nad Morzem Północnym.

Wieloryb utknął na wybrzeżu

Feralnego dnia osoby wypoczywające na holenderskiej plaży zauważyły trzy wieloryby dziobate, które podpłynęły nieopodal brzegu. Pojawienie się ich w Morzu Północnym wywołało sensację. Gatunek ten jest prawdopodobnie najsłabiej zbadanym ssakiem morskim ze względu na swoją pozornie niską liczebność populacji i morskie siedliska głębokowodne.

Jeden z osobników nie miał tyle szczęścia, co reszta zwierząt, i utknął na płyciznach morza. Plażowicze rzucili się mu na pomoc i udało się im odepchnąć zwierzę od brzegu. Na tym jednak akcja ratunkowa się nie kończy.

owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki zobaczył swojego właściciela po długiej rozłące. Zaskakująca reakcja

CZYTAJ DALEJ

Kobieta udawała, że jeździ na wielorybie

Jak widać na filmie udostępnionym w mediach społecznościowych, pewna kobieta zdecydowała się podejść bliżej stworzenia, po czym bezceremonialnie zarzuciła na niego nogę i wspięła się na jego grzbiet.

Z relacji portalu NH Nieuws wynika, że obecni na plaży próbowali odciągnąć kobietę od wieloryba. Pomimo głośnych sprzeciwów świadków, turystka w dalszym ciągu symulowała jazdę na morskim zwierzęciu.Jeszcze tego samego dnia policja rozpoczęła poszukiwania sprawczyni. Po nagłośnieniu zdarzenia internauci błyskawicznie wyśledzili kobietę w mediach społecznościowych, a na jej facebookowym profilu zaczęto publikować pogróżki.

Finalnie kobieta sama zgłosiła się na posterunek policji w Zandvoort, gdzie została aresztowana. Obecnie trwa postępowanie w tej sprawie, a funkcjonariusze sprawdzają, czy postępowanie plażowiczki jest karalne.

Głos w sprawie zabrała prawniczka aresztowanej, Simone van der Aart. W rozmowie z AD.nl zapewniała, że jej klientka nie chciała skrzywdzić zwierzęcia, a "z entuzjazmu i oszołomienia chciała go po prostu przytulić".

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: o2.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

Czytaj więcej >