Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Morze

Plaża nad Bałtykiem
24.06.2021 02:00 Dziki na dobre rozgościły się na nadbałtyckich plażach. Niczego się nie boją, odważnie podchodzą do ludzi

Sytuacja w nadmorskich miejscowościach wymknęła się spod kontroli. Na plażach w Mielnie można zaobserwować niewyobrażalne sceny. Chodzi o grasujące stada dzików, które nic sobie nie robią z obecności odpoczywających na plaży ludzi i na ich oczach plądrują śmietniki. Czego możemy spodziewać się podczas wakacji nad polskim morzem? Wszechobecnych tłumów, muzyki disco polo dobiegającej z sąsiedniego koca, kapryśnej pogody, czy może powalających ceny w smażalniach ryb? Od niedawna na tej niezaszczytnej liście nadbałtyckich "atrakcji" pojawiło się obcowanie z dzikami, które bez cienia strachu spacerują wśród urlopowiczów.

Zdjęcie ilustracyjne
17.06.2021 02:00 Niesamowite odkrycie na Pacyfiku. Znalezione szczątki dowodzą istnienia morskiego "potwora"

Naukowcy z Nowej Kaledonii dokonali prawdziwie przełomowego odkrycia. W górze oceaniczne pośrodku Oceanu Spokojnego zaobserwowali dziwaczne zwierzę o ramionach uzbrojonych w rzędy haczyków i kolców oraz dziewięciu paszczach uzbrojonych w ostre szczęki! Dziwaczny gatunek, jaki zidentyfikowano w górze oceanicznej Banc Durand na południowo-zachodnim Pacyfiku, nazwano Ophiojura. Jest rodzajem gwiazdy kruchej, czyli pierwszym odkrytym zwierzęciem głębinowym spokrewnionym z rozgwiazdami.

Foki
15.06.2021 02:00 Foki zaplątane w sieci odzyskały wolność. Podziękowały swoim wybawcom w najpiękniejszy sposób

Na świecie istnieje wiele różnych rodzajów fok, czego wiele gatunków objętych jest ochroną. Aby uchronić te piękne zwierzęta przed bezpowrotnym wyginięciem, aktywiści współpracujący z organizacją Ocean Conservation Namibia wyruszyli na patrol. Nagranie dokumentujące ich prace sprawia, że odzyskujemy wiarę w ludzkość. Jak informuje WWF, każdego roku do mórz i oceanów trafia 11 milionów ton plastiku. Wśród wyrzucanych śmieci dużą część stanowią sieci rybackie, które potrafią stać się śmiertelną pułapką dla wielu gatunków zwierząt, zwłaszcza fok.

Polskie morze
06.06.2021 02:00 Kilkadziesiąt martwych fok na polskim wybrzeżu. Leżały tam od tygodnia, dlaczego służby nie reagowały?

Spacerowicze cieszący się weekendem nad polskim morzem natrafili na mrożący krew w żyłach widok. Na plażach od Świnoujścia aż po Mierzeję Wiślaną znaleziono 35 martwych fok. Wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF wyjaśniają, co mogło być przyczyną śmierci tak wielu młodych osobników.W dniach od 28 do 31 maja na nadbałtyckim wybrzeżu znaleziono kilkadziesiąt martwych zwierząt, z czego sześć ciał rozkładało się na piasku przez prawie tydzień. Przez cały ten czas mieszkańcy okolicy i turyści obserwowali powolny rozkład ciał.

kałamarnice
04.06.2021 02:00 Elon Musk wysyła kałamarnice w kosmos. Tylko one mogą nam pomóc

Elon Musk wysłał w kosmos kapsułę z zapasami dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oprócz prowiantu, sprzętu laboratoryjnego, narzędzi, części zamiennych i baterii słonecznych, w kapsule o wdzięcznej nazwie "Dragon", czyli smok, lecą w kosmos także... kałamarnice. Dlaczego głowonogi opuszczają Ziemię?Liftoff! pic.twitter.com/hFhQBHhalx— SpaceX (@SpaceX) June 3, 2021 Kapsuła "Dragon" leci w kosmos, a w niej m.in. 128 kałamarnic.Wysłanie w kosmos 128 kałamarnic z gatunku eupryma scolopes to nie po prostu kolejne dziwactwo Elona Muska, właściciela SpaceX, firmy zajmującej się obecnie wykonywaniem misji kosmicznych na zlecenie NASA. Okazuje się, że tylko kałamarnice mogą pomóc ludzkości rozwiązać ważny problem.

Foka nad polskim morzem
12.04.2021 02:00 Już są! Pierwsze tegoroczne foczki pojawiły się nad Bałtykiem, wśród nich prawdziwy unikat

Miłośników zwierzaków z pewnością ucieszy nowina przekazana przez WWF Polska. Organizacja na rzecz na rzecz środowiska naturalnego i poszanowania praw zwierząt poinformowała na Facebooku, że Błękitne Patrole po raz kolejny interweniowały w sprawie nowo narodzonych foczek.

Walenie są ratowane
22.02.2021 01:00 Stado waleni utknęło na plaży. Prawie 50 zwierząt bezradnie próbuje wrócić do wody

Na nowozelandzkiej plaży, w północnym krańcu Wyspy Południowej znaleziono stado 49 grindwali. Zwierzęta zostały odnalezione w poniedziałek rano. Jak informują lokalne media, 10 osobników nie przeżyło. Akcja ratunkowa, która jest prowadzona ma na celu uratowanie pozostałych ssaków. Zwierzęta są bezradne, nie mogą powrócić na pełną głębinę. Męczą się na mieliźnie.

Żółwie morskie uratowane
21.02.2021 01:00 Żółwie morskie w niebezpieczeństwie. Zima zagraża ich życiu

Gwałtowny spadek temperatury, który miał miejsce w ostatnich dniach, zaszokował żółwie morskie. Zwierzęta te nie są przyzwyczajone do tak dużych amplitud. Morze wyrzuciło te stworzenia na plażę na wyspie South Parade, na południowym wybrzeżu Teksasu. Do akcji ratunkowej wkroczyli wolontariusze. W położonym na wyspie centrum konferencyjnym utworzyli tropikalną oazę, do której przewieziono wyziębnięte zwierzęta. Jak informują lokalne media, było to prawie 5 tysięcy osobników.

Antarktyda - odkryto nowe stworzenia
17.02.2021 01:00 Niezwykłe znalezisko w lodach Antarktydy. Naukowcy wpadli na nieznane dotąd zwierzęta

O zaskakującym odkryciu naukowców donosi Frontiers in Marine Science. Naukowe pismo wskazuje, że pod lodami Antarktydy badacze natknęli się na nieznane dotąd ludzkości stworzenia. Przypadkowe znalezisko jest bardzo zaskakujące. W głowach uczonych pojawia się mnóstwo pytań, na które będą poszukiwali teraz odpowiedzi. Czym są odkryte zwierzęta, jak udało im się przetrwać w nieprzyjaznym klimacie i czy są w stanie żyć w innych środowiskach?

ośmiornice schnące
02.12.2020 01:00 Złowił ośmiornicę na obiad. Na chwilę przed włożeniem jej do garnka spostrzegł nadzwyczajną rzecz

Życie, nawet to codzienne, potrafi nas zaskakiwać. Ostatnio przekonał się o tym pewien rybak, Kazuya Sato. Na co dzień zajmuje się uprawą jadalnych wodorostów, a pewnego dnia złowił cztery ośmiornice, które chciał przyrządzić na obiad. Jednak podczas ich przygotowania odkrył niezwykła rzecz.

dziewczynka ratowana przez psa
17.11.2020 01:00 Mała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psa

Gdy tylko dziewczynka wywróciła się do wody, instynkt wziął górę nad rozsądkiem zwierzaka. Pies prawdopodobnie sądził, że dziecku zagraża realne niebezpieczeństwo. Pewnie Matyisa bał się, że wnuczkę jego właścicielki porwą kolejne fale i rzucił się jej na ratunek. Nie wziął jednak pod uwagę faktu, że stali na płyciźnie tuż przy brzegu. Powierzchnia wody nie sięgała nawet kolan sporego psa.

spaniel nad morzem
12.11.2020 01:00 Spaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrał

Spaniel Richa Wilcocka zachowywał się w nietypowy dla siebie sposób. Leia biegała wzdłuż linii wody, ciągle szczekając. Pies nie mógł przestać ujadać, wydawało się, że próbuje przestraszyć piasek i falę. Mężczyzna nie mógł uwierzyć w to, że zazwyczaj spokojna suczka zachowuje się w ten sposób bez wyraźnej przyczyny. Postanowił sprawdzić, co mogło tak zaniepokoić jego pupila.

Owczarek
09.11.2020 01:00 Od 9 lat owczarek niemiecki wyje ze smutku, wpatrując się w morze. Powód doprowadza do łez

Owczarek niemiecki to rasa psów, która kocha swoich właścicieli aż do grobowej deski. Psy tej odmiany szybko się uczą i blisko współpracują z człowiekiem, Cechuje je duża odwaga, wierność i przede wszystkim nieugięta wola. Ten, kto nigdy nie zajmował się owczarkiem, może nie zrozumieć, dlaczego zwierzęta te tak bardzo przywiązują się do swoich właścicieli. W ich oczach utrata opiekuna to najgorsza kara, jaka może je spotkać.

Chihuahua surfuje po jeziorze
07.09.2020 02:00 Chihuahua ma nietypowy sposób na podróżowanie. Nie byłoby to możliwe bez jego partnera

Chihuahua o imieniu Tim to prawdziwy geniusz w świecie zwierząt. Maleńki piesek wymyślił innowacyjną metodę na to, jak wziąć udział w rejsie wycieczkowym po jeziorze, a jednocześnie nawet się przy tym nie zmoczyć. Podpowiadamy, że wcale nie wykorzystał do tego pontonu czy mechanicznego środku transportu. Do wyprawy wykorzystał innego zwierzaka, który bez żadnych protestów zabrał go w niepowtarzalną przygodę. Wideo z tego nietypowego rejsu opublikowano w sieci, a setki użytkowników zachwyciło się wybrykami malucha.

przepis
27.08.2019 16:15 Pies-bohater uratował topiącą się dziewczynkę. Gdyby nie on, straciłaby życie

Pies uratował dziewczynkę, która się topiła. Bohaterski czyn ocalił jej życie i dzięki niemu, może nadal cieszyć się każdym dniem. Psy są niezwykle czujne, dlatego sprawdzają się świetnie w roli opiekunów. Ten pies udowodnił, że będzie opiekował się dzieckiem w każdych okolicznościach, niezależnie od tego, jak duże jest zagrożenie, zawsze ochroni je przed złem. Gdyby nie pies, dziecko mogłoby się utopić.

wakacje
22.08.2019 17:06 Dzieci wyciągnęły żółwia z wody i po nim skakały. Rodzice robili zdjęcia

Wakacje, które nie dla każdego są miłym wypoczynkiem. Dla nas plaża i morze to miejsce, które kojarzy się z błogim stanem i wspaniałym czasem, ale dla niektórych to dom. Zwierzęta, które spotykają się z ludźmi na plaży, są często maltretowane. Pobyt na plaży okazał się dla żółwia, który zabłądził złym snem. Dlaczego ludzie znęcają się nad zwierzętami? Żółw i tak musiał być przerażony, a kiedy zaczęli go krzywdzić, na pewno wiedział, że nie ma drogi ucieczki.