Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Żółw morski zaplątał się w korzenie drzew, czekała go śmierć. Mężczyzna przywrócił go do życia
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 26.07.2022 10:20

Żółw morski zaplątał się w korzenie drzew, czekała go śmierć. Mężczyzna przywrócił go do życia

Żółw morski
MIGUEL ÁNGEL ESCOBAR

Miguel Ángel Escobar, mieszkaniec Hondurasu, dostrzegł żółwia morskiego w śmiertelnej pułapce. Zwierzę zaplątało się między korzeniami drzew i nie było w stanie samodzielnie wrócić do wody. Mężczyzna natychmiast ruszył mu na ratunek.

Utila to najmniejsza wyspa spośród Bay Islands, leżącym na Morzu Karaibskim. Zaletą nurkowania w zatoce jest możliwość spotkania wielu morskich stworzeń, m.in. rekinów wielorybich albo delfinów, które dość często odwiedzają okolice wyspy.

Miłośnicy karaibskich klimatów mogą również natknąć się na olbrzymich rozmiarów żółwie morskie, które pojawiają się na plażach, by złożyć jaja. Niestety, podczas wyjścia na ląd są narażone na szereg niebezpieczeństw i to nie zawsze z winy człowieka.

Żółw morski zaplątał się w korzenie drzew

Miguel Ángel Escobar i jego rodzina podróżowali łodzią u wybrzeży Hondurasu, gdy coś przykuło ich uwagę. Na odległym odcinku wybrzeża zauważyli ogromnego żółwia morskiego zaplątanego w korzenie drzew. W pierwszej chwili podejrzewali, że pomoc przyszła za późno. Wyglądało na to, że stworzenie nie żyje.

scale (62)

Widok martwego zwierzęcia złamał rodzinie serca. Chociaż żółw wydawał się być tam uwięziony od dłuższego czasu i prawdopodobnie zginął, Escobar i tak postanowił przyjrzeć się mu z bliska – na wszelki wypadek. Mężczyzna zacumował łódź u brzegu i zbliżył się do nieruchomego stworzenia.

- Kiedy ją dotknąłem, natychmiast westchnęła i zaczęła poruszać głową - wspomina mieszkaniec Hondurasu.

scale (63)

Zwierzę wróciło na wolność całe i zdrowe

Escobar zdawał sobie sprawę, że w zaistniałej sytuacji nie ma miejsca na wahanie i niezwłocznie przystąpił do działania. Używając noża, zaczął przecinać korzenie, które więziły skrajnie wycieńczone zwierzę. Po kilku cięciach więzy puściły, a żółw osunął się na piasek z widoczną ulgą. Z małą pomocą wypłynął z powrotem na głębsze wody.

scale (64)

- Pomyślałem, że żółw będzie musiał odpocząć na brzegu i odzyskać siły. Ale natychmiast odpłynęła, silna i szybka, jak ktoś, kto skacze z radości – powiedział Escobar i dodał. - Czuję się szczęśliwy, że jej pomogłem. To wspaniałe uczucie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: The Dodo, 45TV El Canal de Los Ceibeños