Swiatzwierzat.pl
Żółw morski

MIGUEL ÁNGEL ESCOBAR

Żółw morski zaplątał się w korzenie drzew, czekała go śmierć. Mężczyzna przywrócił go do życia

26 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Miguel Ángel Escobar, mieszkaniec Hondurasu, dostrzegł żółwia morskiego w śmiertelnej pułapce. Zwierzę zaplątało się między korzeniami drzew i nie było w stanie samodzielnie wrócić do wody. Mężczyzna natychmiast ruszył mu na ratunek.

Utila to najmniejsza wyspa spośród Bay Islands, leżącym na Morzu Karaibskim. Zaletą nurkowania w zatoce jest możliwość spotkania wielu morskich stworzeń, m.in. rekinów wielorybich albo delfinów, które dość często odwiedzają okolice wyspy.

Miłośnicy karaibskich klimatów mogą również natknąć się na olbrzymich rozmiarów żółwie morskie, które pojawiają się na plażach, by złożyć jaja. Niestety, podczas wyjścia na ląd są narażone na szereg niebezpieczeństw i to nie zawsze z winy człowieka.

Żółw morski zaplątał się w korzenie drzew

Miguel Ángel Escobar i jego rodzina podróżowali łodzią u wybrzeży Hondurasu, gdy coś przykuło ich uwagę. Na odległym odcinku wybrzeża zauważyli ogromnego żółwia morskiego zaplątanego w korzenie drzew. W pierwszej chwili podejrzewali, że pomoc przyszła za późno. Wyglądało na to, że stworzenie nie żyje.

scale (62)

Widok martwego zwierzęcia złamał rodzinie serca. Chociaż żółw wydawał się być tam uwięziony od dłuższego czasu i prawdopodobnie zginął, Escobar i tak postanowił przyjrzeć się mu z bliska – na wszelki wypadek. Mężczyzna zacumował łódź u brzegu i zbliżył się do nieruchomego stworzenia.

- Kiedy ją dotknąłem, natychmiast westchnęła i zaczęła poruszać głową - wspomina mieszkaniec Hondurasu.

scale (63)
Kotek

Pokazali, jak kociak reaguje na dmuchanie w pyszczek. Nagranie robi furorę w sieci

CZYTAJ DALEJ

Zwierzę wróciło na wolność całe i zdrowe

Escobar zdawał sobie sprawę, że w zaistniałej sytuacji nie ma miejsca na wahanie i niezwłocznie przystąpił do działania. Używając noża, zaczął przecinać korzenie, które więziły skrajnie wycieńczone zwierzę. Po kilku cięciach więzy puściły, a żółw osunął się na piasek z widoczną ulgą. Z małą pomocą wypłynął z powrotem na głębsze wody.

scale (64)

- Pomyślałem, że żółw będzie musiał odpocząć na brzegu i odzyskać siły. Ale natychmiast odpłynęła, silna i szybka, jak ktoś, kto skacze z radości – powiedział Escobar i dodał. - Czuję się szczęśliwy, że jej pomogłem. To wspaniałe uczucie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: The Dodo, 45TV El Canal de Los Ceibeños

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Protest w centrum Warszawy. Koniec z mordowaniem zwierząt dla Louis Vuitton

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Czy ryby czują ból? Trzymanie karpi bez wody jest przestępstwem

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Imię dla świnki morskiej - wyjątkowe propozycje dla samca i samiczki

Czytaj więcej >