Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Lwy morskie zagarnęły dla siebie plażę. Turyści uciekali w popłochu, wszystko zarejestrowała kamera
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 11.07.2022 17:52

Lwy morskie zagarnęły dla siebie plażę. Turyści uciekali w popłochu, wszystko zarejestrowała kamera

lwy morskie
twitter/nature_lit

Na plaży w rejonie La Jolla w San Diego wybuchła panika spowodowana pojawieniem się morskich stworzeń. Turyści musieli uciekać przed dwoma lwami morskimi. Zdaniem świadków, że zwierzęta zostały sprowokowane do ataku. Lew morski to ssak morski, będący bliskim krewnym morsa i foki. Jak wszyscy przedstawiciele rodziny uchatkowatych, zwierzęta te prowadzą stadny tryb życia. Żerują i migrują w wodzie, ale rozmnażają się i odpoczywają na lądzie. Pomimo, iż lwy morskie są z natury potulne i z łatwością uczą się nowych komend, to w dalszym ciągu mogą stanowić zagrożenie dla człowieka. I choć agresja wobec ludzi jest u nich rzadkością, to w dalszym ciągu zdarza się.

Lwy morskie zaanektowały plażę, turyści musieli uciekać

W ostatnim czasie na wielu platformach społecznościowych opublikowano nagranie ukazujące plażowiczów uciekających przed zbliżającymi się do nich lwami morskimi. Widzimy na nim, jak wiele osób było przerażonych całą sytuacją i natychmiast rzuciło się w nogi. Inni spokojnie zachowywali dystans i obserwowali, co się dzieje. Chociaż turyści niewątpliwie najedli się strachu, ratownicy przez cały czas pozostawali w pogotowiu i pilnowali, by nikt nie został ranny. Gdy sytuacja się uspokoiła, pomogli zwierzętom bezpiecznie opuścić plażę.

Nie drażnić morskich stworzeń

Co zatem było przyczyną agresywnego zachowania zwierząt wobec ludzi? Zdaniem Charlianne Yeyny, autorki nagrania, do groźnego incydentu najprawdopodobniej w ogóle by nie doszło, gdy nie nieodpowiedzialne zachowanie jednej z turystek.

Wszystko zaczęło się od próby sfotografowania lwów morskich. Zwierzęta ucinały sobie drzemkę na brzegu, a w tym czasie pewna kobieta podeszła do nich z aparatem. W końcu znalazła się tak blisko, że zwierzęta wybudziły się ze snu. Obecność człowieka instynktownie wywołała w nich strach i sprowokowała je do ataku.

Tymczasem organizacja WWF Polska nieustannie ponawia apel o trzymanie się z daleka od morskich stworzeń. Każdy, kto napotka na swojej drodze fokę bądź też inne zwierzę, np. morsa, powinien jak najszybciej się od niego oddalić.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: twitter/nature_lit

Polecane