Swiatzwierzat.pl
lwy morskie

twitter/nature_lit

Lwy morskie zagarnęły dla siebie plażę. Turyści uciekali w popłochu, wszystko zarejestrowała kamera

11 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Na plaży w rejonie La Jolla w San Diego wybuchła panika spowodowana pojawieniem się morskich stworzeń. Turyści musieli uciekać przed dwoma lwami morskimi. Zdaniem świadków, że zwierzęta zostały sprowokowane do ataku.

Lew morski to ssak morski, będący bliskim krewnym morsa i foki. Jak wszyscy przedstawiciele rodziny uchatkowatych, zwierzęta te prowadzą stadny tryb życia. Żerują i migrują w wodzie, ale rozmnażają się i odpoczywają na lądzie.

Pomimo, iż lwy morskie są z natury potulne i z łatwością uczą się nowych komend, to w dalszym ciągu mogą stanowić zagrożenie dla człowieka. I choć agresja wobec ludzi jest u nich rzadkością, to w dalszym ciągu zdarza się.

Lwy morskie zaanektowały plażę, turyści musieli uciekać

W ostatnim czasie na wielu platformach społecznościowych opublikowano nagranie ukazujące plażowiczów uciekających przed zbliżającymi się do nich lwami morskimi. Widzimy na nim, jak wiele osób było przerażonych całą sytuacją i natychmiast rzuciło się w nogi. Inni spokojnie zachowywali dystans i obserwowali, co się dzieje.

Chociaż turyści niewątpliwie najedli się strachu, ratownicy przez cały czas pozostawali w pogotowiu i pilnowali, by nikt nie został ranny. Gdy sytuacja się uspokoiła, pomogli zwierzętom bezpiecznie opuścić plażę.

Danilo Safonov

Policjant zginął podczas wojny w Ukrainie. Przed śmiercią wspomniał o swoim kocie

CZYTAJ DALEJ

Nie drażnić morskich stworzeń

Co zatem było przyczyną agresywnego zachowania zwierząt wobec ludzi? Zdaniem Charlianne Yeyny, autorki nagrania, do groźnego incydentu najprawdopodobniej w ogóle by nie doszło, gdy nie nieodpowiedzialne zachowanie jednej z turystek.

Wszystko zaczęło się od próby sfotografowania lwów morskich. Zwierzęta ucinały sobie drzemkę na brzegu, a w tym czasie pewna kobieta podeszła do nich z aparatem. W końcu znalazła się tak blisko, że zwierzęta wybudziły się ze snu. Obecność człowieka instynktownie wywołała w nich strach i sprowokowała je do ataku.

Tymczasem organizacja WWF Polska nieustannie ponawia apel o trzymanie się z daleka od morskich stworzeń. Każdy, kto napotka na swojej drodze fokę bądź też inne zwierzę, np. morsa, powinien jak najszybciej się od niego oddalić.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: twitter/nature_lit

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >