Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Ulubieniec wszystkich Greków, słodka foka Kostis, został zabity. Trwają poszukiwania sprawcy
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:43

Ulubieniec wszystkich Greków, słodka foka Kostis, został zabity. Trwają poszukiwania sprawcy

BeFunky-collage (37)
Twitter.com @KonstPapakostas

Fokę Kostisa kochali wszyscy. Był ulubieńcem Greków i turystów z całego świata. Dzieci za nim przepadały. Niestety, spotkał go straszny koniec z ręki zwyrodnialca.

Kostis była uroczą foką mniszką, uratowaną przez ludzi przy brzegu greckiej wysypy Alonisos trzy lata temu. Nie miał mamy, więc był zdany na dokarmianie przez ludzi. Od tamtej pory trzymał się blisko brzegu i chętnie wchodził w interakcje z ludźmi.

Kostis był ulubieńcem całej Grecji

Kostis stał się jedną z atrakcji turystycznych wyspy. Obrońcy zwierząt starali się, by słodka foka zyskała popularność w Sieci i tym samym zwiększyła świadomość tego, jak konieczna jest ochrona tego krytycznie zagrożonego gatunku.

Pyszczek Kostisa można było zobaczyć na licznych nagraniach i zdjęciach, publikowanych w Sieci. Nawet stacja BBC zainteresowała się historią i życiem przyjacielskiej foki.

Straszliwe odkrycie w zatoce

Niestety, Kostis niedługo cieszył się życiem. Jak poinformowali działacze organizacji MOM, zajmującej się ochroną fok mniszek, Kostis został znaleziony martwy w swojej ulubionej zatoce przy brzegu wyspy Alonisos. Został przeszyty harpunem.

Jak wykazały oględziny ciała, harpun przebił ciało Kostisa z góry. To oznacza, że ciśnięto nim z łodzi. Ktoś świadomie i z premedytacją podpłynął do ufnej foki i zabił ją.

Ciało nie zostało rozebrane, a więc mord nie miał charakteru łowieckiego. Kostis został zamordowany, nie padł ofiarą przypadkowego połowu.

Czy wysoka nagroda pomoże ująć sprawcę?

Gdy media greckie poinformowały o tym potwornym zdarzeniu, cały kraj zawrzał. Zarówno Grecy, jak i osoby z całego świata, które poznały Kostisa na wyspie Alonisos, nie mogą otrząsnąć się po wieściach tym, jak straszny los spotkał sympatycznego zwierzaka.

Obrońcy zwierząt wyznaczyli aż 18 tys. euro nagrody za informacje, które pomogą w znalezieniu sprawcy.

Miejmy nadzieję, że śledztwo szybko ustali, kto i dlaczego tak brutalnie pozbawił Kostisa życia.

Zobaczcie porażające zdjęcia, opublikowane na Twitterze:

Źródło: Radio Zet

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Dziecko Morze