Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Dzikie Zwierzę

Dzikie Zwierzę

hipopotam z zoo
25.04.2024 13:14 Wpadka w zoo. Pracownicy po 7 latach poznali prawdę o hipopotamie

W japońskim zoo w Osace doszło do ogromnej pomyłki. Przez ponad siedem lat opiekunowie myśleli, że ich podopiecznym jest samiec imieniem Gen-chan. Zaniepokojeni nietypowym zachowaniem stworzenia pracownicy postanowili sprawić jego płeć. Wyniki badań DNA zszokowały personel. Zarząd podjął zaskakującą decyzję w sprawie zwierząt.

skunks
24.04.2024 15:34 Istotka uwięziła głowę w puszce. Gdy nadeszła pomoc, wszyscy byli w szoku

Dzięki szerszej edukacji na temat humanitarnego traktowania zwierząt na całym świecie zwiększa się świadomość ludzi i coraz więcej osób nie pozostaje obojętnymi na ich krzywdę. Zarówno w przypadku tych domowych, hodowlanych, jak i dzikich istot. Mieszkanka Pensylwanii o imieniu Laura bez wątpienia jest kobietą o wielkim sercu, która na widok zwierzaka w potrzebie natychmiast udziela mu wsparcia. Gdy znalazła małą istotkę z głową w puszcze, od razu zareagowała. 

ryś na śniegu
23.04.2024 15:39 Zachowanie rysia nie pozostawia złudzeń. Fotopułapka nagrała iście koci rytuał

Rysiowi nie jest lekko tej wiosny. Śnieg, który pojawił się znikąd, przysporzył mu wielu kłopotów. Na szczęście dziki mruczek jest bardziej podobny do naszych domowych pupili, niż nam się wydaje. Na zmarznięte łapki zastosował niezawodną kocią technikę. Internauci nie kryją zachwytu nagraniem z fotopułapki. 

wąż
22.04.2024 15:18 Do złudzenia przypomina jadowitą żmiję. Jak odróżnić od niej gniewosza?

Rozpoznanie gada, który na pierwszy rzut oka wywołuje u nas paniczny lęk, może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy zwierzęta wyglądają podobnie. Żmije i gniewosze, mimo swojej różnorodności, mogą być często mylone ze sobą. Istnieją jednak kluczowe cechy, po których można dokonać właściwej identyfikacji. Te subtelne różnice pozwolą nam odróżnić przyjaznego węża od jadowitego gada.

wąż z supermarketu
20.04.2024 12:40 W sałacie w sklepie znaleźli węża. Personel podpadł klientom, za to co z nim zrobił

Pracownicy jednego z supermarketów znaleźli pośród swoich produktów węża. Gad sprytnie ukrył się w liściach ogórecznika. Wygląda na to, że w chłodnej lodówce szukał schronienia przed palącym słońcem. Ekspedienci pozostali jednak bezlitośni i szybko rozprawili się ze śliskim problemem.

tygrys
19.04.2024 12:24 Tygrysica urodziła małe, niedające oznak życia. Od razu zaczęła działać

Każde narodziny dzikich zwierząt w ogrodach zoologicznych są ogromnym wydarzeniem zarówno dla ich opiekunów jak i koordynatorów czuwających nad prawidłowym rozwojem danego gatunku. Zwierzęce porody niosą jednak za sobą spore ryzyko. Poznajcie historię tygrysicy sumatrzańskiej, której potomstwo po urodzeniu nie dawało oznak życia, ale waleczna matka nie poddała się i zrobiła wszystko, żeby je ocalić. 

uratowane wiewiórki
15.04.2024 15:07 Małe wiewiórki leżały w trawie. Zostały całkiem same, ich gniazdo było zniszczone

Wiosną gdy przyroda budzi się do życia i wiele zwierząt opiekuje się swoim potomstwem Animal Patrol Straży Miejskiej ma pełne ręce roboty. Wiele bezbronnych stworzeń potrzebuje ich pomocy. Tym razem trzy maleńkie wiewiórki wypadły z gniazda umieszczonego wysoko na drzewie. Niestety po opiekuńczej mamie nie było nigdzie śladu. Pozostawionym na ziemi bez ochrony maleńkim oseskom groziło duże niebezpieczeństwo. 

turysta, lornetka, las
12.04.2024 13:35 Mają nawet 12 tysięcy zębów i potrafią spać kilka lat. O jakim zwierzęciu mowa?

Możemy spotkać go zarówno w mieście, jak i w lasach, w Polsce oraz za granicą. Z pozoru jest niegroźny, choć wolimy trzymać się od niego z daleka. Zwłaszcza jeśli odwiedzi nas w ogrodzie. W rzeczywistości jest to żyjątko, które skrywa mnóstwo tajemnic. Część faktów o nim sprawi, że już nigdy nie spojrzysz na niego tak samo. Poznaj ciekawostki o ślimaku!

żubr na drodze
12.04.2024 12:15 Kolejny wypadek z udziałem żubra i wojskowej ciężarówki. Zwierzę nie żyje

Żubr został potrącony przez wojskowych na drodze między Supraślem a Krynkami. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę nie przeżyło. To kolejny taki przypadek na Podlasiu na przełomie paru miesięcy. Przyrodnicy z Białowieży biją na alarm. 

niewidomy puszczyk
11.04.2024 14:39 Nagranie nadzwyczajnego puszczyka poruszyło internautów. Los go nie oszczędzał

Do Leśnego Pogotowia w Mikołowie zajmującego się dzikimi zwierzętami trafiło niezwykłe zwierzę. Maleńki, jeszcze dobrze nieopierzony puszczyk znaleziony na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego potrzebował pomocy. Zwierzę było kompletnie przemoknięte. Na szczęście zostało zauważone przez turystów. Jego nietypowe schorzenie oraz urocze nagranie z pierwszych chwil w ośrodku ogromnie poruszyło internautów. 

atak niedźwiedzia
10.04.2024 09:43 Celował w zbliżającego się niedźwiedzia. Trafił w swojego kolegę

Do niebezpiecznego zdarzenia, a zarazem groźnego spotkania doszło w miejscowości Kyslinki na Słowacji. Pracownicy Państwowej Ochrony Przyrody napotkali na swojej drodze niedźwiedzicę z młodymi. Gdy zagrożone zwierzę w obronie swojego potomstwa szykowało się do ataku, jeden ze strażników wyciągnął broń. Jednak zamiast w drapieżnika trafił w swojego młodszego kolegę. 

dzikie zwierzę w śmietniku
08.04.2024 12:12 W śmietniku mieszkał schorowany szop. Skrywał tam wielką tajemnicę

Administrator budynku w Detroit szykował pojemniki na śmieci w celu wywiezienia nieczystości. Gdy spojrzał do wnętrza jednego z nich, aż podskoczył z przerażenia. Ze środka śmietnika patrzyło na niego dzikie stworzenie. Jego wygląd wskazywał, że potrzebuje pilnej pomocy. W stercie śmieci bezbronne zwierzę skrywało najważniejszą dla siebie tajemnicę. 

wampir morski
01.04.2024 12:37 "Wodny wampir" grasuje w Bałtyku. Kobieta wyszła z wody cała pogryziona

Pewna nauczycielka podczas morsowania w Morzu Bałtyckim została zaatakowana przez pradawne stworzenie, nazywane „wodnym wampirem”. Zwierzę przyssało się do nogi kobiety i zostawiło na skórze bolesne rany o bardzo charakterystycznym kształcie. Bliskie spotkanie z niebezpieczną istotą zapamięta na długo. Jak wynika z badań naukowców, można się na nie natknąć również w Polsce.

dziki kot w samochodzie
20.03.2024 16:35 W zderzaku utknęło drapieżne zwierzę. Policja musiała uważać jak nigdy wcześniej

Kierowca jadący autostradą niespodziewanie wpadł na przeszkodę. Był przekonany, że potrącił małe zwierzę. Gdy wysiadł z samochodu, by sprawdzić uszkodzenia, zamarł z przerażenia. Wewnątrz zderzaka samochodu zaklinowało się stworzenie, które przypominało przerośniętego kota. Mężczyzna zadzwonił po pomoc. Nagranie z interwencji ujawnia, z jakim drapieżnym zwierzęciem musieli się zmierzyć funkcjonariusze.

niedźwiedź
20.03.2024 09:28 Atak niedźwiedzia w centrum miasta. 5 osób rannych, nakazano odstrzał zwierzęcia

Szokujące doniesienia dobiegają ze skraju Tatr. Niedźwiedź gonił ludzi w centrum miasta. Miejscowość, w której doszło do ataku, znajduje się ok. 80 km od Zakopanego. Służby specjalne monitorują teren. W przypadku powrotu zwierzęcia ma ono zostać odstrzelone. 

nagranie z oceanarium
19.03.2024 15:06 Ojciec przyłożył noworodka do szyby w zoo. Orka nie pozostała obojętna

Rodzice wybrali się ze swoim nowo narodzonym dzieckiem na wycieczkę do zoo. Zadowoleni, opiekunowie chcieli pokazać maluszkowi jak najwięcej zwierząt. Gdy ojciec przystawił dziecko do szyby akwarium, w którym pływały orki, wydarzyła się niesamowita rzecz. Nagranie zdobyło miliony odsłon, lecz wśród widzów nie brakuje osób, które przypominają o mniej uroczej stronie morskich drapieżników. 

Safari
18.03.2024 11:09 Wyrósł przed nimi potężny goryl. Turyści nigdy nie zapomną tego safari

Wypad na safari potrafi dostarczyć wielu emocji. Turyści, którzy wybrali się na spotkanie z dzikimi zwierzętami w Rwandzie, nie zapomną tej chwili do końca życia. Na nagraniu widać, jak grupa wstrzymuje oddech. Centymetry dzieliły ich od potężnego goryla. Nawet przewodnik wycieczki na widok zwierzęcia zamarł w bezruchu.

zastrzelony łoś
14.03.2024 09:15 Skandal na Warmii. Łoś zabity na polowaniu, na liście uczestników znane nazwiska

Łoś, czyli największy przedstawiciel jeleniowatych, został zastrzelony w powiecie olsztyńskim. To kolejne polowanie, na którym myśliwi nie poszanowali ochrony gatunkowej podatnych na zagrożenia wyginięciem stworzeń. Tym razem sprawa wydaje się jeszcze bardziej kontrowersyjna, gdyż wśród uczestników polowania pojawiły się znane wszystkim nazwiska, w tym kandydata na prezydenta Olsztyna. Obrońcy praw zwierząt nie zamierzają odpuścić. 

pantera mglista
11.03.2024 12:06 Tak miauczy pantera mglista. Niektóre z tych odgłosów mogą zaskoczyć

Samica pantery mglistej, która mieszka we wrocławskim ogrodzie zoologicznym, popisała się swoimi umiejętnościami. Zagrożone wyginięciem stworzenie zamiauczało do kamery, co udało się nagrać dzięki sprytowi opiekunki tego gatunku. Dźwięków, jakie wydaje, nie można pomylić z niczym innym. Niesamowity filmik, który zachwycił internautów, uchwycił jeszcze jedną rzecz.

zastrzelony żubr
28.02.2024 17:07 Młody żubr zastrzelony na północy Polski. "Żył z tą kulą od tygodnia do 10 dni"

Polska przyroda straciła kolejnego przedstawiciela chronionego gatunku. W okolicy Tuczna zastrzelono żubra. Niewinne zwierzę żyło z pociskiem utkwionym w ciele przez co najmniej tydzień, zanim padło w ogromnych męczarniach. Sprawę wyjaśnia policja. Sprawcy grozi 5 lat więzienia. 

nutria
24.02.2024 16:22 Wielki gryzoń wbiegł do Biedronki. Strażnicy miejscy wyciągali go zza regałów

Nietypowy gość pojawił się w łódzkim markecie Biedronka. Dzikie zwierzę spacerowało między sklepowymi alejkami, a dostrzeżone przez klienta spłoszyło się i schowało pod paletami. Po tajemniczego klienta przyjechali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Aby wyciągnąć stworzenie, potrzebowali specjalnego sprzętu.

niezwykły przyjaciel
21.02.2024 09:46 Mężczyzna codziennie czeka w tym samym miejscu. Łączy go przyjaźń ze zwierzęciem

Starszy mężczyzna codziennie przychodzi nad jezioro w nadziei, że jego nietypowy przyjaciel znów się pojawi nieopodal brzegu. Bardzo za nim tęskni i zawsze przynosi ze sobą jego ulubione przysmaki. Niezwykła relacja człowieka i zwierzęcia narodziła się na dalekiej północy. Choć na co dzień panuje tam ogromny mróz, ta historia rozgrzewa serca do czerwoności.

pakożer leśny
09.02.2024 10:21 Nazwa jego gatunku rymuje się z pasażer. Łódzkie zoo powitało maluszka

Z wyglądu przypomina trochę diabła tasmańskiego, a tak naprawdę jest jedynym w Polsce odchowanym maluchem tego gatunku. Łódzki Ogród Zoologiczny ma się czym chwalić, bowiem doszło do stworzenia polskiej rodziny pakożerów. Na świat przyszła młoda samiczka, której rodzice polubili się od pierwszego wejrzenia.

Szopik pręgoogonowy
08.02.2024 10:52 Schował się w spiżarni. Z tak rzadkim zwierzęciem nie mieli do czynienia od 42 lat

Mężczyzna omal nie dostał zawału po otwarciu szafki w swojej spiżarni. Zamiast schowanych produktów spożywczych znalazł w środku dzikie stworzenie, o którego istnieniu nie miał pojęcia. Zwierzę fukało, gwizdało i warczało, a duże czarne ślepia czujnie wpatrywały się w mężczyznę. Przerażony właściciel mieszkania musiał wezwać pomoc. Po przewiezieniu zwierzęcia do ośrodka rehabilitacyjnego nawet ekspertom ciężko było ustalić, do jakiego gatunku przynależy.

tropy zwierząt
01.02.2024 16:07 Widziałeś takie ślady? Zdjęcie tylko podkręciło domysły internautów, "Coś dużego grasuje po lasach"

Położone na Pomorzu Nadleśnictwo Kolbudy udostępniło w mediach społecznościowych zdjęcie przedstawiające ślad odciśnięty w ziemi. Nie zdradzając rozwiązania zagadki, rzucili internautom wyzwanie. Wirtualna społeczność zachodzi w głowę, co za stworzenie grasuje po łaguszewickich lasach. Czy należy się bać? Ślad jest naprawdę duży.

groźny wąż
21.01.2024 12:13 Chciała tylko wyjąć ubranie dla synka. W szufladzie coś zaszeleściło, jego jad zabija w kilka minut

Mama przygotowująca strój dla swojego 3-letniego syna nie miała świadomości, jakie stworzenie zastanie w szufladzie z bielizną. Jeden z najgroźniejszych gadów postanowił odpocząć wśród dziecięcych ubranek. Atakuje w ułamku sekundy, a obrona przed jej jadem jest praktycznie niemożliwa. Potrzebna była interwencja specjalistów.

bóbr w fotopułapce
02.01.2024 16:16 "Do domu wraca na czterech nogach, krokiem chwiejnym". Leśnicy pokazali, jak bóbr świętował Sylwestra

Wraz z Nowym Rokiem w sieci pojawiło się nagranie wędrującego bobra. Na filmie możemy zobaczyć uroczego osobnika, który wygląda na lekko zagubionego. Idzie na ugiętych łapach lekko tracąc równowagę. Czyżby zabawa sylwestrowa w lesie była aż tak udana?

husky
04.01.2020 18:20 Pod osłoną nocy husky uciekł z domu. Kamery nagrały, z kim się spotkał

Husky znane są jako niezwykle żywiołowe, wesołe psy, które uwielbiają odkrywać nowe tereny. Czasami jednak naprawdę potrafią nas zadziwić. Tego pupila udało się nagrać podczas potajemnej schadzki i wcale nie chodziło o spotkanie z innym psiakiem. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Co, gdy jednak nasz ukochany czworonóg postanawia znaleźć nowe towarzystwo? Właścicielka Kody — pięknej suczki husky — nie kryła zdziwienia, kiedy dowiedziała się, z kim spotkał się jej podopieczny. Gdyby nie film z kamer sąsiadki, nie uwierzyłaby w to.