Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wielki gryzoń wbiegł do Biedronki. Strażnicy miejscy wyciągali go zza regałów
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 24.02.2024 16:22

Wielki gryzoń wbiegł do Biedronki. Strażnicy miejscy wyciągali go zza regałów

nutria
nutria, źródło: tiktok/AnimalPatrolLodz, eastnews/ArkadiuszZiołek

Nietypowy gość pojawił się w łódzkim markecie Biedronka. Dzikie zwierzę spacerowało między sklepowymi alejkami, a dostrzeżone przez klienta spłoszyło się i schowało pod paletami. Po tajemniczego klienta przyjechali funkcjonariusze Straży Miejskiej. Aby wyciągnąć stworzenie, potrzebowali specjalnego sprzętu.

Niespodziewany klient wpadł do Biedronki. Pochodzi z pobliskich stawów

Dzikie zwierzęta pojawiają się często w naszym otoczeniu i głównie z powodu zajmowania przez nasze zabudowy ich naturalnego środowiska zdarza się, że stworzenia podejdą pod nasze okna, garaże czy sklepy. Tym razem dzikie zwierzątko postanowiło wybrać się na zakupy do popularnego w Polsce dyskontu spożywczego Biedronka.

Na spacerujące po sklepie stworzenie natknął się przypadkiem klient. Zwierzę nie chciało opuścić sklepu po dobroci, więc wezwano do pomocy funkcjonariuszy Straży Miejskiej, która musiała znaleźć sposób na sprytnego intruza. 

Adoptuje dwa psy, mija 5 lat i wracają do schroniska. Nie miała wyjścia Kot wtargnął do domu i miauczał pod drzwiami. Robił wszystko, by je otworzyła

Tajemnicze zwierzę schowało się w ciasnym zakamarku. Miało ranę na ogonie

Zdarzenie miało miejsce na terenie dużego marketu znanej sieci na ul. Paradnej w Łodzi. Pracownicy od razu zainteresowali się dziwnym przybyszem. Bojąc się o bezpieczeństwo zwierzęcia oraz klientów zamknięto sklep i wezwano na pomoc Animal Patrol Straży Miejskiej

Tajemniczym stworzeniem okazała się… nutria. Zwierzę potrzebowało pomocy, gdyż miało krwawiącą ranę na ogonie. 

nutria-2.jpg
dzikie zwierzę w potrzebie, źródło: tiktok/AnimalPatrolLodz

Przestraszona nutria schowała się pod paletami i za nic nie chciała wyjść. Strażnicy Miejscy musieli się sporo natrudzić, aby ją wyciągnąć. 

@animalpatrollodz Jeden z klientów sklepu zauważył chodzące po sklepie zwierzątko. Pracownicy od razu się tym zainteresowali. Okazało sie, ze to nutria. Do tego z rannym ogonkiem. Zwierzak schowal sie pod paletami i za nic nie chciał wyjsc. Byla to nutria wudzuana nie raz na Stawach Jana, która do środka dostała sie najprawdopodobniej w trakcie nocnej dostawy Sklep zostal zamknięty oraz wezwano nas. Nie bylo latwo, ale ostatecznie udalo sie wyciągnąć nutrie i zabezpieczyc w naszym aucie. Niezwlocznie udalismy sie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt i przekazaliśmy nutrie w ręce pracownikowi Ośrodka 🩷 #nutria #ordz #strazmiejskalodz #strazmiejska #dzikiezwierzę #wildanimal #help #helpanimals #special #dc #dlaciebie #animalpatrol #wow #pomoc #pomoczwierzętom #lodz ♬ Music Sounds Better with You - NEIL FRANCES

Zwierzę trafiło w dobre ręce. Zostanie wypuszczone na wolność gdy dojdzie do siebie

Nutria najprawdopodobniej dostała się do środka marketu podczas nocnej dostawy towarów. Widywana była wcześniej przez ludzi w okolicy pobliskich Stawów Jana. Nie jest jednak tajemnicą, iż nutrie nie cieszą się najlepszym wzrokiem, dlatego niewykluczone, że zwierzę zawędrowało za daleko od zbiornika wodnego i zgubiło drogę powrotnego do swojego siedliska.

Zabezpieczone przez funkcjonariuszy zwierzę zostało odwiezione do Ośrodka Rehabilitacji dla Dzikich Zwierząt. Tam otrzyma niezbędną pomoc i gdy tylko wróci do zdrowia, zostanie wypuszczone z powrotem na wolność. 

nutria4.jpg
uratowana nutria, źródło: tiktok/AnimalPatrolLodz

Źródło: tiktok/AnimalPatrolLodz

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?