Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Co to za zwierzęta? Nadleśnictwo opublikowało nie lada zagwozdkę
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 27.04.2024 11:11

Co to za zwierzęta? Nadleśnictwo opublikowało nie lada zagwozdkę

dziki
Fot. facebook.com/ Nadleśnictwo Sobibór, Lasy Państwowe

Leśnicy wiedzą, że wiele osób przygląda się ich pracy, dlatego przygotowali specjalną zagadkę dla miłośników zwierząt. Posługując się dronem, nagrali drzemiące leśne stworzenia. Zgadniecie co to za rodzina?

Las jest domem dla wielu zwierząt

Wielki las jest czymś więcej niż tylko skupiskiem drzew. To magiczne królestwo, w którym ukryte są niezliczone historie i tajemnice, gdzie każdy zakątek pulsuje życiem. Od góry koron drzew po skryte ostępy podszycia las jest sceną dla różnorodności zwierząt, które tworzą niesamowity ekosystem.

Gdy wkraczamy w głąb lasu, otwiera się przed nami panorama natury w pełnej okazałości. Słychać szum wiatru w koronach drzew, śpiew ptaków przeplatający się z odgłosami zwierząt lądowych, a zapach wilgotnej gleby wypełnia nasze nozdrza. To miejsce, w którym świat roślin łączy się z królestwem zwierząt, tworząc harmonijną całość.

Jak pozbyć się mrówek z domu? Tę metodę stosowały nasze babcie Znaleziono 500 martwych koni. Policja wszczęła śledztwo w sprawie

Zagadka przyszykowana przez leśników

Leśnicy, którzy mają świadomość, jaką przyjemność sprawiają ludziom wędrówki po lesie, przygotowali dla nich specjalną zagadkę. Korzystając z kamery ukrytej w dronie, sfilmowali dzikie zwierzęta w sytuacji, w której rzadko możemy je zobaczyć. Czy zgadniecie, jakie stworzenia zostały złapane na słodkiej drzemce?

Internauci, którzy uwielbiają zagadki związane ze zwierzętami przygotowane przez leśniczych, szybko udzielili odpowiedzi w komentarzach. 

  • “Chwileczkę… A dlaczego ta świnia ma kły?”,
     
  • “Dzikie świnie”,
     
  • “Guziec”,
     
  • “Dziczki w barłogu”.

Dziki w barłogu

Oczywiście na filmie pojawiły się śpiące dziki. Stworzenia te z powodu prowadzenia nocnego trybu życia odsypiają w dzień swoje długie wędrówki. Miejsce ich odpoczynku nazywane jest barłogiem i jest bardzo ważnym miejscem dla tych dzikich zwierząt. To tam rodzi się ich potomstwo, które dzięki dobrej kryjówce jest bezpiecznie schowane i chronione przez resztę stada, póki nie osiągnie samodzielności.

małe dziki
małe dziki, Fot. canva.com/Golden-Colt

Barłóg dzików to więcej niż tylko schronienie. To rodzaj rodzinnej siedziby, gdzie grupa dzików żyje i współdziała, tworząc społeczność opartą na solidarności i ochronie. Budową barłogu zajmuje się głównie samica, która wybiera miejsce niedostępne dla drapieżników i zarazem dobrze ukryte przed wzrokiem intruzów.