Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wiosenne porządki i urządzanie gniazdka. Tak robią to wiewiórki
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 26.04.2024 09:13

Wiosenne porządki i urządzanie gniazdka. Tak robią to wiewiórki

wiewiórka
Fot. facebook.com/ Fotopułapki - Trail Cameras

Sprytnie umieszczona fotopułapka nakryła zwierzę na wiosennych porządkach. Wiewiórka postanowiła zmienić aranżacje wnętrza swojej dziupli. Stare gałązki wyszły już z mody. Stworzenie w żmudnym zadaniu dopingowali internauci. 

Wiosenne porządki

Wiosna czy to w przyrodzie, czy w pogodzie zwiastuje nowy początek, a co za tym idzie, czas na porządki w naszych domach i ogrodach. Wraz z pierwszymi promieniami słonecznymi i kwitnącymi kwiatami pojawia się chęć uporządkowania swojego otoczenia. Oczyszczenia rzeczy z zimowego kurzu i przekształcenia naszych przestrzeni w miejsca sprzyjające relaksowi i nowym inspiracjom.

O tej porze roku tak chętnie odwiedzamy markety budowlane, sklepy ogrodnicze oraz szukamy w sieci nowych rozwiązań i pomysłów. Wielu z nas robi porządki w szafie, bierze się za długo odkładane remonty i sadzi na balkonie nowe rośliny. Okazuje się, że świat dzikich zwierząt niewiele się od nas w tej kwestii różni. Sprytna wiewiórka została przyłapana na modernizacji swojego lokum. Stare gałązki nie upiększały już wnętrza tak, jak powinny. Trzeba było więc ułożyć nowe, tylko jak dopasować ich rozmiar do wielkości dziupli? Nie jest to takie proste. Internauci są zachwyceni zmaganiami rudego gryzonia i licznie komentują nagranie.

Jak pozbyć się mrówek z domu? Tę metodę stosowały nasze babcie Znaleziono 500 martwych koni. Policja wszczęła śledztwo w sprawie

Wiewiórka robiła porządki w gnieździe. Niebawem pojawią się w nim młode

Choć wiosenne porządki to świetny sposób na odświeżenie swojego otoczenia i uporządkowanie rzeczy przed nadejściem cieplejszych dni, to niestety powodują one wiele problemów. Często nowe meble okazują się za duże do wielkości pokoju, kolor na ścianie wychodzi nie taki jak w sklepie, a nowo zakupione rzeczy nie mieszczą się w szafie. Leśna wiewiórka również napotkała problemy podczas zmiany wystroju wnętrza swojego schronienia. Zbyt długie gałązki nie chciały ułożyć się tak, jak powinny. Fotopułapka nagrała jej zmagania.

Odpowiedzialna wiewiórka doskonale wie, że musi przygotować dziuplę przed pojawieniem się młodych. Ciąża u tego zwierzęcia trwa nieco ponad miesiąc, a w ciągu roku — pomiędzy kwietniem a sierpniem samica może wyprowadzić 2-3 mioty. W każdym z nich rodzi się średnio 4-5 maluchów. Początkowo oseski są nagie i ślepe, lecz szybko dorastają i już po 10 tygodniach są gotowe do samodzielnego życia. 

osesek
mała wiewiórka, Fot.canva.com/Antyka

Internauci docenili zapał małej wiewiórki

Nagranie zachwyciło miłośników dzikich zwierząt. Wielu z nich utożsamiało się z rudą wiewiórką, komentując i opisując swoje poczynania z wiosennymi porządkami. 

 • “Całkiem jak ja w starciu z szafą z ubraniami. Obliczam, że się zmieści, wciskam, a to wyłazi. Może powinnam jak wiewiórka, wejść do środka i stamtąd robić porządki”,
   
 • “Piękna i jak potrafi mieszkanko przygotować”,
   
 • “Jakie to trudne zadanie”, 
   
 • “Nie potrzebuje Obi czy Leroy Merlin”,
   
 • “Oj to chyba apartament? Wielka frajda to zobaczyć”.

A wy zabraliście się już za wiosenne porządki?