Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Mężczyzna codziennie czeka w tym samym miejscu. Łączy go przyjaźń ze zwierzęciem
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 21.02.2024 09:46

Mężczyzna codziennie czeka w tym samym miejscu. Łączy go przyjaźń ze zwierzęciem

niezwykły przyjaciel
niezwykły przyjaciel, źródło: youtube/CatersClips

Starszy mężczyzna codziennie przychodzi nad jezioro w nadziei, że jego nietypowy przyjaciel znów się pojawi nieopodal brzegu. Bardzo za nim tęskni i zawsze przynosi ze sobą jego ulubione przysmaki. Niezwykła relacja człowieka i zwierzęcia narodziła się na dalekiej północy. Choć na co dzień panuje tam ogromny mróz, ta historia rozgrzewa serca do czerwoności.

Przyjaźń okazują sobie nie tylko ludzie

Przyjaźń jest szczególnym uczuciem. Jest to pewnego rodzaju więź łącząca dwie osoby, które wzajemnie się wspierają zarówno w tych lepszych, jak i w tych gorszych chwilach. Przyjaciele ufają sobie bezgranicznie, szanują się nawzajem i są wobec siebie życzliwi — to konieczny fundament do zbudowania relacji na długie lata, bez którego więź rozpadnie się jak domek z kart przy delikatnym podmuchu wiatru.

Oczywiście nie tylko ludzie są zdolni do przyjaźni. Zwierzęta również doceniają bliskość innych stworzeń i okazują swoje uczucia. Istnieje wiele przykładów przyjaźni między przedstawicielami jednego gatunku, między zwierzętami a ludźmi, a nawet między zwierzętami różnych gatunków. 

Przyjaźń między człowiekiem za zwierzęciem zwykle dotyczy psów, kotów, koni lub bardziej i “pospolitych” zwierząt, które można spotkać w gospodarstwach domowych na całym świecie. Jednak są też takie osoby, które nawiązują trwałą więź z mniej typowymi zwierzętami. Mieszkający w Finlandii Seppo Laamanen zyskał nieoczekiwanego przyjaciela. Nie spodziewał się, że dzikie zwierzę może mu tak zaufać. Przyzwyczaił się do niego tak bardzo, że tęsknił za nim i wyczekiwał go każdego dnia.

"Kto na to pozwolił?". Przerażające sceny na targu koni w Skaryszewie Ogromny dog podszedł do dziecka. Napotkał niespodziewaną przeszkodę

Na jego terenie zamieszkał niezwykły gość. Starszy mężczyzna zaprzyjaźnił się z dzikim zwierzęciem

Mężczyzna osiadł w małym miasteczku Punkaharju, położone we wschodniej części Finlandii, gdzie mieszkał
nad jeziorem w czerwonym domku z białymi wykończeniami, w otoczeniu mroźnego, zimowego krajobrazu. Okazało się, że w pobliżu jego domu schronienia szukało pewne dzikie zwierzę. Sprytnym ssakiem okazała się wydra. Zwierzę było ciekawskie i często przyglądało się nieznajomego, aby upewnić się, czy przypadkiem nie łowi ryb.

wydra3.jpg
Fiński domek, źródło: youtube/CatersClips

Z czasem ta dwójka przyzwyczaiła się do siebie tak bardzo, że wydra otrzymała nawet imię Livari. Mężczyzna, widząc, że jego przyjaciółka jest mała i niedożywiona, karmił ją rybami do syta. Z powodu mrozów młodej samiczce nie udawało się znaleźć tyle pokarmu, ile trzeba, aby zaspokoić potrzeby.

wydra1.jpg
wygłodniała wydra, źródło: youtube/CatersClips

Dzikie zwierzę całkowicie zaufało mężczyźnie. Innych ludzi omija szerokim łukiem

Wydra zaufała mężczyźnie tak bardzo, że przychodzi nawet do jego domu. Seppo przygotował jej na werandzie miseczkę i wygodne posłanie. To niesamowite, że całkowicie dzikie zwierzę obdarzyło takim uczuciem człowieka, choć warto podkreślić, że Livari ufa tylko jemu. Gdy pojawiają się obcy, wydra prędko znika.

wydra5.jpg
dziki przyjaciel, źródło: youtube/CatersClips

Starszy mężczyzna, któremu udało się zaprzyjaźnić z wydrą mieszkającą w lesie niedaleko jego domu, uwielbia spędzać czas ze zwierzęciem na świeżym powietrzu, ciesząc się jednocześnie otaczającą ich przyrodą. Dzięki niej nie czuje się taki samotny. Czeka na nią każdego dnia i martwi się, gdy zwierzę przez dłuższy czas się nie pojawia. Zważywszy na fakt, iż wydry europejskie żyją średnio od 10 do 15 lat, Fin ma nadzieję, że dane jest im spędzić jeszcze wiele lat razem.

Źródło: youtube/CatersClips

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?