Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Behawiorysta

Behawiorysta

Zdjęcie ilustracyjne
24.03.2022 18:39 Dlaczego pies goni swój ogon?

Gonienie ogona to dla psa swoista rozrywka. Z reguły robi to po to, aby się wyszaleć, co szczególnie dotyczy dorastających szczeniąt. Czasem próbuje też w ten sposób odreagować stres. Nie wolno więc lekceważyć takiego zachowania czworonoga - często bywa czymś dużo poważniejszym, niż tylko niewinną zabawą.

Pies golden retriever
24.03.2022 18:38 Czy twój pies jest rozpieszczony? 8 oznak, że oddałeś pupilowi władzę nad swoim życiem

Rozpieszczony pies jest przede wszystkim niepoprawnie wychowany i nieposłuszny. Ma on w poważaniu to, czego oczekuje od niego właściciel i zajmuje się tylko tym, na co on sam ma ochotę. Oczywiście każdemu czasami zdarzy się przymknąć oko na wybryki niegrzecznych pupili, jednak są pewne granice, których lepiej nie przekraczać. Poznaj 8 oznak, dzięki którym można w łatwy sposób zorientować się, czy pies nie przejął kontroli nad Twoim życiem.

Zdjęcie ilustracyjne
24.03.2022 18:36 Dlaczego pies się nie słucha? Oto sposoby na poskromienie niesfornego pupila

Czworonogi to zwierzęta, które uwielbiają spacery. Ponadto w większości wielką radość sprawia im kontakt z człowiekiem. Psy uwielbiają współpracować z ludźmi, wykonywanie komend powoduje, że zwierzęta te czują się w pełni zaangażowane w relację ze swoim opiekunem. Niestety, nie zawsze tak jest. Jak temu zaradzić?

Kot
24.03.2022 18:36 Największe kocie traumy. Zachowania, które są koszmarem dla każdego mruczka

Człowiekowi wydaje się, że kocie życie - szczególnie pod naszą opieką - jest idealne. Nie raz wzdychamy z zazdrością, gdy wracając zmęczeni z pracy, widzimy jak kotki przeciągają się wybudzone z popołudniowej drzemki. Spanie, jedzenie, spanie, ogrzewanie się w promieniach słońca, spanie, powolne spacerki po domu, spanie - tak dla większości z nas wygląda życie kotków. Tymczasem nie jest ono tak kolorowe, jakby nam się mogło wydawać.

Psy kochają zabawki
24.03.2022 18:36 Twój pies potrzebuje zabawek. Wyjaśniamy, dlaczego są tak ważne w rozwoju zwierząt

Błędem jest myślenie, że ciepły kąt, długie spacery i kawałek patyka to wszystko, czego potrzebują psy. Te niezwykle inteligentne stworzenia mają naturalną potrzebę zabawy, relaksu, ale także rozwoju i uczenia się. Wszystko odbywa się w ramach zabawy ze zwierzakami. Aby nasze pupile były szczęśliwe, a zabawa jak najbardziej pożyteczna, potrzebujemy odpowiednich zabawek dla naszych milusińskich.

Jak oduczyć psa szczekania?
24.03.2022 18:36 Jak oduczyć psa szczekania? 5 wskazówek, które uchronią cię od mandatu

Musisz podnosić głos, bo Twój rozgadany psiak nie dopuszcza Cię do głosu? A może Twój czworonóg funduje Ci nocne pobudki, bo na dźwięk sąsiada wchodzącego do bloku podnosi alarm na całą dzielnicę? Widok liścia kołyszącego się na wietrze, jest dla Twojego psiaka idealnym powodem do głośnej opowieści? Jeżeli na te pytania odpowiadasz twierdząco, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Kot kopie
24.03.2022 18:36 Dlaczego kot kopie tylnymi łapami jak królik? Nie uwierzysz, jaką wiadomość chce ci przekazać

Skąd u kota potrzeba przebierania tylnymi łapkami niczym królik, kiedy przednimi łapkami zaś przytrzymuje obiekt swojego zainteresowania - zabawkę, innego kota lub naszą rękę? Takie zachowanie określamy mianem kociego młynku. Co ono oznacza i dlaczego koty się tak zachowują? Okazuje się, że odpowiedź nie jest tak oczywista, jak wielu by podejrzewało.

Te psy nie znoszą być samotne
24.03.2022 18:36 Lista ras psów, które nie mogą zostawać w domu same

Psy należą do gatunku zwierząt stadnych. Doskonale czują się w towarzystwie innych czworonogów oraz ludzi. Te pupile uwielbiają kontakt z innymi. Wie o tym doskonale każdy, kto choć raz w życiu miał do czynienia z tymi żywiołowymi stworzeniami. Niewielu jednak wie, jak bardzo zróżnicowane są psy w obrębie swojego gatunku. Rasa ma ogromne znaczenie - niektóre stworzenia będą bardziej towarzyskie niż inne. Dziś przyglądamy się rasom, które nie znoszą samotności. Pozostawianie tych piesków w samotności może się bardzo źle skończyć.

Pies, który śpi
24.03.2022 18:36 Czy Twój pies śpi w dziwnych pozycjach? Każda z nich ma zupełnie inne znaczenie

Średnio, pies w ciągu dnia przesypia od 12 do nawet 14 godzin. Małe szczeniaczki, z racji swojego wieku i potrzeb organizmu - podobnie jak dzieci ludzi - są królami spania. Potrafią spać znacznie dłużej, niektóre nawet do 18 godzin dziennie! Sen jest niezwykle istotnym elementem psiego życia. Zapewnia relaks i niezbędną regenerację. Okazuje się także, że pozycja, w jakiej zasypiają psy potrafi powiedzieć bardzo dużo.

Pies biega
24.03.2022 18:35 Pies nie reaguje na nawoływania? Znamy przyczynę, oto 4 proste triki na przywołanie psa

Twój pies ciągle ucieka, a Ty nie potrafisz go złapać? A może podczas spacerów oddala się i nie reaguje na wołania? Pies doskonale Cię słyszy, jednak nie robi sobie nic z wydawanych przez Ciebie komend, a Ty już nie wiesz co robić? Przygotowaliśmy listę 4 rad, które sprawią, że współpraca z czworonogiem będzie przyjemniejsza.