Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Lista ras psów, które nie mogą zostawać w domu same
Oktawian Góral
Oktawian Góral 24.03.2022 18:36

Lista ras psów, które nie mogą zostawać w domu same

Te psy nie znoszą być samotne
pixabay.com/elvisclooth/cc0

Psy należą do gatunku zwierząt stadnych. Doskonale czują się w towarzystwie innych czworonogów oraz ludzi. Te pupile uwielbiają kontakt z innymi. Wie o tym doskonale każdy, kto choć raz w życiu miał do czynienia z tymi żywiołowymi stworzeniami. Niewielu jednak wie, jak bardzo zróżnicowane są psy w obrębie swojego gatunku. Rasa ma ogromne znaczenie - niektóre stworzenia będą bardziej towarzyskie niż inne. Dziś przyglądamy się rasom, które nie znoszą samotności. Pozostawianie tych piesków w samotności może się bardzo źle skończyć.

Psy, które nie mogą zostawać same

Danny Wilson, psi trener i autor licznych książek na podstawie swoich badań stworzył listę 5 ras psów, które nienawidzą być samotne. Pozostawianie ich samemu przez dłuższy czas może powodować niekorzystne zmiany w ich psiej psychice. Przyglądamy się rozpisce eksperta i wskazujemy, które rasy nie będą najlepsze dla osób szczególnie zapracowanych. 

Psiaki, to zwierzęta niezwykle towarzyskie o bardzo wysoko rozwiniętej kompetencji społecznej. Są jednak takie rasy, które potrzebują tylko niewielkiego kontaktu z człowiekiem, ich charakter jest mocno indywidualny i nie nudzą się przebywając same ze sobą. Inne z kolei potrzebują dotyku, głosu czy po prostu obecności człowieka tuż obok, tak jak ryby wody! Przyglądamy się tym stworzeniom.

Psiaki, które dziś opisujemy to niezwykłe zwierzęta, które świetnie sprawdzą się w dużych domach, gdzie "zawsze się coś dzieje". Biegają dzieciaki, odwiedzają nas goście. Jednak absolutnie nie nadają się dla osób, które znikają na całe dnie. Towarzyskie psy są radosne, nieagresywne, pokojowo nastawione, ale także ciekawskie i spostrzegawcze. Doskonale sprawdzą się u osób starszych oraz rodzin z dziećmi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Tych psów nie wystawiaj na samotność

Lhasa apso to przepiękna rasa, która na pierwszy rzut oka może przypominać znane doskonale yorki. Zwierzęta te są niezwykle łagodne. Świetnie będą się sprawdzały jako towarzysze dzieci: są łagodne, spostrzegawcze, szybko się uczą, a ich ciekawość świata będzie świetnie uzupełniała się z dziecięcą kreatywnością.

Osoby dorosłe, seniorzy, a także rodziny z dziećmi mogą zainteresować się wyżłem weimarskim. Jest to niezwykle przyjazny i pozytywnie nastawiony psiak. Jednak nie dla każdego. Te pupile potrzebują ogromnej dawki ruchu, a także dużej dyscypliny w okresie szczenięcym. Zdecydowanie polecany jest dla osób, które mają czas by zająć się wychowywaniem tego psa

Danny Wilson jako doskonałych partnerów osób starszych wskazuje pudle. Te niezwykłe psiaki, są niesamowicie gustowne. Jednak to, co je charakteryzuje, to kontaktowość, przyjacielskość i wierność. Pudle będą idealnie sprawdzały się jako współlokatorzy naszych babć i dziadku. Pod warunkiem, że seniorzy spędzają w swoich 4 ścianach większość dnia, zwierzęta te bardzo źle się czują w samotności.

Dzieci oraz osoby starsze doskonale będą się czuły w towarzystwie cocker spaniela amerykańskiego. Te przecudowne zwierzęta są świetnymi towarzyszami. Mają spory temperament i są bardzo aktywne. Uwielbiają długie spacery i wielogodzinne zabawy,

Każdemu, kto wychowywał się na amerykańskich serialach z lat 90. tej rasy specjalnie przedstawiać nie trzeba. West Highland White terrier to przeuroczy, choć mocno charakterny psiak o białej sierści. Mimo wspomnianego "charakterku", psa można bardzo łatwo wychować i nauczyć dyscypliny. Jest jedno ale. Nie powinien zostawać sam.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt: