Swiatzwierzat.pl
Kotka syjamska

facebook/denismermet

Zdziczała kotka nie pozwalała się nikomu dotknąć. Wtedy do akcji wkracza labrador

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Do schroniska dla bezdomnych zwierząt Jelly's Place w kalifornijskim mieście San Pablo trafiła zdziczała i wyjątkowo agresywna kotka syjamska. Pracownicy placówki robili, co tylko mogli, by zyskać jej zaufanie, jednak Betty za każdym razem wpadała w furię i nie pozwalała się im dotknąć. Po wielu próbach postanowili zastosować nietypową metodę na ujarzmienie jej charakteru.

Opiekunowie kotki syjamskiej stracili już wszelką nadzieję. Betty odczuwała ogromny lęk i reagowała agresją na jakikolwiek kontakt z pracownikami schroniska, dlatego postanoiono zwrócić się po pomoc do zaufanej behawiorystki zwierząt.

Kotka panicznie bała się ludzi

Kendall w przeszłości pomogła wielu zwierzętom przezwyciężyć swój strach przed ludźmi. Wiedziała, że nawet tak trudny przypadek jak Betty nie jest skazany na porażkę. Wierzyła, że agresywna kotka w głębi serca jest skrzywdzonym, ale wciąż potulnym mruczkiem.

Kobieta przyjechała do schroniska w Kalifornii i postanowiła natychmiast rozpocząć pracę z agresywnym zwierzęciem.

- Nie pozwalała nikomu się dotknąć. Wyglądała na bardzo wściekłą. Taki mały, zły demon. To był strach. - wspomina Kendal Benken, ekspertka od zwierzęcego behawioru.

Kotka syczała, prychała, warczała i jeżyła się, gdy tylko ktoś próbował wyciągnąć w jej stronę rękę. Ze względu na swoje nieprzewidywalne zachowanie wymagała ogromu pracy i w tamtej chwili nie mogła zostać przez nikogo adoptowana.

Rekin

Rekin zaatakował surfera. Mężczyzny nie udało się uratować

CZYTAJ DALEJ

Niekonwencjonalny sposób

Kendal nie przybyła do schroniska sama. Przyprowadziła ze sobą przyjaznego i wyrozumiałego labradora o imieniu Truvy.

Pies od samego początku nabrał zainteresowania przestraszonym kotkiem. Okazywał mu czułość i uwagę. Po pewnym czasie w końcu udało mu się zbliżyć do Betty. Kotka jako pierwsza do niego podeszła i pozwoliła się dotknąć.

- Pewnego dnia Betty po prostu weszła na Truvy, ułożyła się wygodnie i pozostała w tej pozycji. Truvy bał się ruszyć, ponieważ wiedział, że ​​Betty jest przy niej. Ten widok był niesamowicie słodki. Truvy był zadowolony, ​​że ​​Betty w końcu odwzajemniła jego uczucia - relacjonuje behawiorystka w rozmowie z "The Dodo".

Po kilku tygodniach nieufna kotka syjamska nabrała pewności siebie i zrozumiała, że otaczający ją ludzie i zwierzęta nie chcą zrobić jej krzywdy. Wystarczyło tylko trochę miłości, aby pokonała swój lęk. Pocieszny labrador nauczył Betty zaufania do ludzi i stał się jej nierozłącznym towarzyszem.

Efekty ich wspólnej pracy możecie zobaczyć sami na fotografiach poniżej. Przyznajcie - czyż nie wyglądają rozkosznie?

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >