Swiatzwierzat.pl

facebook/denismermet

Zdziczała kotka nie pozwalała się nikomu dotknąć. Wtedy do akcji wkracza labrador

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Do schroniska dla bezdomnych zwierząt Jelly's Place w kalifornijskim mieście San Pablo trafiła zdziczała i wyjątkowo agresywna kotka syjamska. Pracownicy placówki robili, co tylko mogli, by zyskać jej zaufanie, jednak Betty za każdym razem wpadała w furię i nie pozwalała się im dotknąć. Po wielu próbach postanowili zastosować nietypową metodę na ujarzmienie jej charakteru.

Opiekunowie kotki syjamskiej stracili już wszelką nadzieję. Betty odczuwała ogromny lęk i reagowała agresją na jakikolwiek kontakt z pracownikami schroniska, dlatego postanoiono zwrócić się po pomoc do zaufanej behawiorystki zwierząt.

Kotka panicznie bała się ludzi

Kendall w przeszłości pomogła wielu zwierzętom przezwyciężyć swój strach przed ludźmi. Wiedziała, że nawet tak trudny przypadek jak Betty nie jest skazany na porażkę. Wierzyła, że agresywna kotka w głębi serca jest skrzywdzonym, ale wciąż potulnym mruczkiem.

Kobieta przyjechała do schroniska w Kalifornii i postanowiła natychmiast rozpocząć pracę z agresywnym zwierzęciem.

- Nie pozwalała nikomu się dotknąć. Wyglądała na bardzo wściekłą. Taki mały, zły demon. To był strach. - wspomina Kendal Benken, ekspertka od zwierzęcego behawioru.

Kotka syczała, prychała, warczała i jeżyła się, gdy tylko ktoś próbował wyciągnąć w jej stronę rękę. Ze względu na swoje nieprzewidywalne zachowanie wymagała ogromu pracy i w tamtej chwili nie mogła zostać przez nikogo adoptowana.

Niekonwencjonalny sposób

Kendal nie przybyła do schroniska sama. Przyprowadziła ze sobą przyjaznego i wyrozumiałego labradora o imieniu Truvy.

Pies od samego początku nabrał zainteresowania przestraszonym kotkiem. Okazywał mu czułość i uwagę. Po pewnym czasie w końcu udało mu się zbliżyć do Betty. Kotka jako pierwsza do niego podeszła i pozwoliła się dotknąć.

- Pewnego dnia Betty po prostu weszła na Truvy, ułożyła się wygodnie i pozostała w tej pozycji. Truvy bał się ruszyć, ponieważ wiedział, że ​​Betty jest przy niej. Ten widok był niesamowicie słodki. Truvy był zadowolony, ​​że ​​Betty w końcu odwzajemniła jego uczucia - relacjonuje behawiorystka w rozmowie z "The Dodo". Po kilku tygodniach nieufna kotka syjamska nabrała pewności siebie i zrozumiała, że otaczający ją ludzie i zwierzęta nie chcą zrobić jej krzywdy. Wystarczyło tylko trochę miłości, aby pokonała swój lęk. Pocieszny labrador nauczył Betty zaufania do ludzi i stał się jej nierozłącznym towarzyszem.

Efekty ich wspólnej pracy możecie zobaczyć sami na fotografiach poniżej. Przyznajcie - czyż nie wyglądają rozkosznie?

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]