Swiatzwierzat.pl
Psy kochają zabawki

Pixabay.com/labruixa

Twój pies potrzebuje zabawek. Wyjaśniamy, dlaczego są tak ważne w rozwoju zwierząt

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Okazuje się, że psy tak jak ludzkie dzieci, do prawidłowego rozwoju potrzebują zabawek. Nie jest prawdą także, że jedna zabawka wystarczy, by stworzenie było szczęśliwe. Wrodzone potrzeby zabawy, ale także edukacji i rozwoju, które mają te zwierzęt

Błędem jest myślenie, że ciepły kąt, długie spacery i kawałek patyka to wszystko, czego potrzebują psy. Te niezwykle inteligentne stworzenia mają naturalną potrzebę zabawy, relaksu, ale także rozwoju i uczenia się. Wszystko odbywa się w ramach zabawy ze zwierzakami. Aby nasze pupile były szczęśliwe, a zabawa jak najbardziej pożyteczna, potrzebujemy odpowiednich zabawek dla naszych milusińskich

Zabawki dla psów

Zabawek, jakimi możemy obdarować nasze pupile jest bardzo dużo. Jakie wybrać, by nasz czworonóg był zadowolony i chętnie korzystał z prezentów? Niestety, nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, co lubi nasz pies, a także od wieku naszego pupila. Wybór zabawki będzie zatem realizowany metodą prób i błędów. 

Niezbędne dla psa będą wszelakiego rodzaju gryzaki, aporty, czy dyski. Ponadto kolekcję psich zabawek warto uzupełnić o kongi, fisbee, szarpaki, czy klikery. Zabawki najlepiej kupować w sklepach zoologicznych - zarówno tych stacjonarnych, jak i tych on-line'owych. Ważne jest, by przed zakupem upewnić się, że zabawka spełnia wymogi bezpieczeństwa i posiada wszystkie niezbędne atesty.

Dobrze dobrana zabawka sprawi, że nasz zwierzak na pewno będzie nam bardzo wdzięczny. Dobrana zabawka będzie stymulowała mózg naszego zwierzęcia, co zapewni dobry rozwój psychiczny, emocjonalny i społeczny stworzenia. Zabawka pozwoli rozładować nudę, będzie świetnym przedmiotem wyładowania emocjo, a także wspomoże fizyczność naszego psa. Wspólna zabawa doskonale cementuje więzi między psem a opiekunem.

Jedna zabawka to za mało

Psy są zwierzętami, które bardzo szybko się nudzą. Jedna zabawka to zdecydowanie za mało. Nawet najlepiej dobrany produkt po jakimś czasie przestanie być interesujący dla naszego psiaka. Aby w pełni zadowolić naszego puchatego przyjaciela, warto rozważyć zakup od 6 do 8 zabawek. Bardzo ważne jest, by każda z nich miała nieco inną teksturę, kształt oraz rozmiar. Zabawki można co kilka dni wymieniać. Rotacja sprawi, że nawet stare zabawki będą atrakcyjne dla naszego pupila.

Psy to zwierzęta, które potrzebują zabawy, by optymalnie się rozwijać. Zabawa dla psa jest jedną z podstawowych potrzeb. Dzięki niej są w stanie prawidłowo funkcjonować. Ponadto dzięki zabawie umacniają się więzi między psami a ludźmi.

Zabawki są doskonałymi formami nagradzania naszego pupila. Jeżeli chcemy w jakiś sposób wynagrodzić naszego psa za świetne wykonywanie komend, czy posłuszeństwo, warto rozważyć, by zamiast przysmaku kupić pupilowi nową zabawkę. Aktywność fizyczna wyjdzie na zdrowie nie tylko naszym podopiecznym, ale również nam samym.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Tagi:

Oktawian GóralAutor

Wydawca swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zjada odchody? Powodów jest wiele. Wyjaśniamy, skąd bierze się ten problem

Czytaj więcej >

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada?

Czytaj więcej >

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >