Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies ani myśli ruszyć się z kąta. Powód jego zachowania łamie serce
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 23.02.2024 15:15

Pies ani myśli ruszyć się z kąta. Powód jego zachowania łamie serce

porzucony pies
porzucony pies, źródło: youtube/insideedition

Porzucony, zaniedbany pies nie chciał wyjść z kąta. Przeżył traumę po tym co zrobili mu ludzie. Przez parę dni pracownicy schroniska próbowali go do siebie przekonać. Niestety pies nie potrafił im zaufać. 

Pies przepłacił czyn swoich właścicieli zdrowiem

Porzucenie jest okrutnym czynem, który wyrządzają ukochanym psim przyjaciołom nieodpowiedzialni właściciele. Przywiązane do ludzi zwierzęta bardzo przeżywają rozstanie. Zmiana życia czworonoga jest diametralna. Z bezpiecznego i ciepłego domu zwierzę ląduje w opustoszałej klatce. Takie zdarzenie często wywołuje w psach stres i pozostawia traumę na całe życie.

Pozbycie się psa szkodzi jego psychice na wiele sposobów. Niektórych z nich nawet nie możemy zrozumieć. Ten czworonóg został opuszczony przez swoją ukochaną rodzinę. W wyniku ich decyzji zwierzę było zdruzgotane. Właściciele odebrali mu nie tylko dom, ale także radość i poczucie własnej wartości.

Z worków ze śmieciami dochodził cichutki pisk. Znalezisko wszystkich poruszyło 19-latek ukradł konia. Trudno sobie wyobrazić, gdzie chciał go wprowadzić

Zwierzę nie potrafiło odnaleźć się w nowej sytuacji. Wyrzucili go, bo był chory

Pies, który trafił do schroniska ani myślał się ruszyć z kąta. Według personelu, który przez parę dni próbowali nakłonić zwierzaka do wyjścia z boksu, pies tak bardzo wstydził się, że tu trafił, że chciał się ukryć najbardziej, jak się da. Zwierzę zawiodło się na ludziach. Ogarnął je strach związany z nieznanym miejscem. Czuło się porzucone, zranione i nie potrafiło sobie z tym poradzić.

Zrzut ekranu 2024-02-23 o 13.41.25.jpg
straumatyzowany pies, źródło: youtube/insideedition

Jego opiekunowie najprawdopodobniej zdecydowali się go porzucić po wspólnie przeżytych latach z powodu niezdolności lub niechęci do radzenia sobie z chorobą czworonoga. Zwierzę borykało się z problemami skórnymi, takimi jak łysienie oraz ropne zapalenie skóry. Pracowników schroniska mocno zadziwił ten powód. Choroby te nietrudno wyleczyć, stosując odpowiednie leki.

Pies bał się zaufać ludziom. Pracownicy schroniska wykonani ogromną pracę

Na nagraniu zamieszczonym przez schronisko możemy zobaczyć, z jak wielką traumą musiało sobie poradzić zwierzę. Przez pierwsze dni spędzone w boksie pies nawet nie patrzył na ludzi. Trzymał spuszczoną głowę, uciekał. 

Po kilku dniach opieki i uwagi ze strony personalu schroniska, stan psa zaczął się poprawiać. Pracownicy zadbali również o jego zdrowie psychiczne. Dzięki ich staraniom zwierzę zmieniło się z nieśmiałego i samotnego psa w szczęśliwego i przyjaznego ludziom. 

Zrzut ekranu 2024-02-23 o 13.42.36.jpg
pies na nowo zaufał ludziom, źródło: youtube/insideedition

Pies był gotowy na nowe uczucie. Na szczęście został adoptowany przez rodzinę, która chciała mu zrekompensować całe cierpienie, jakiego doznał. Otrzymał nowy dom oraz miłość, na którą zasługiwał. 

 

Źródło: youtube/insideedition

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?