Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Owczarek zerwany z łańcucha po raz pierwszy widzi śnieg. Nagranie chwyta za serce
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 25.02.2024 12:00

Owczarek zerwany z łańcucha po raz pierwszy widzi śnieg. Nagranie chwyta za serce

szczęśliwy pies
szczęśliwy pies, źródło: youtube/RockyKanaka

Owczarek niemiecki o imieniu Herschel nie miał łatwego startu. Odkąd pamięta, był przykuty łańcuchem do budy. Nowi opiekunowie postanowili wynagrodzić mu trud życia. Zwykły śnieg sprawił, że takiej radości u swojego czworonoga jeszcze nie widzieli. 

Owczarek niemiecki miał pilnować posesji. Na psa czekały tylko łańcuch i buda

Psy, które długie lata spędziły w schronisku lub były przykute łańcuchem do budy, nie miały szans zobaczyć wielu przepięknych widoków, ani poczuć, czym jest kąpiel w jeziorze lub zabawa na śniegu. Przez to nawet najprostsze czynności dla świeżo adoptowanych czworonogów są takie ekscytujące. Właścicielom czasem udaje się nagrać te beztroskie chwile, kiedy na pyszczku ich nowego przyjaciela gości radość i mogą wspólnie oddać się beztroskiemu szaleństwu. 

Poprzedni właściciele owczarka niemieckiego o imieniu Herschel trzymali podopiecznego przez parę lat na łańcuchu. Nie rozumieli, że pies, a w szczególności ta rasa, potrzebuje wolności, zabawy, dużej dawki aktywności fizycznej i umysłowej, a przede wszystkim obecności człowieka, by prawidłowo się rozwijać i funkcjonować. Niestety Herschel nigdy nie zaznał żadnej z tych rzeczy.

Zrzut ekranu 2024-02-25 o 09.32.47.jpg
pies w schronisku, źródło: youtube/RockyKanaka
Adoptuje dwa psy, mija 5 lat i wracają do schroniska. Nie miała wyjścia Kot wtargnął do domu i miauczał pod drzwiami. Robił wszystko, by je otworzyła

Pies odżył w schronisku. Czekał na nową rodzinę

Obrońcy praw zwierząt wywalczyli dla psa lepsze życie. Odebrali go niedbającym o niego właścicielom. Zwierzę trafiło do psiego azylu i odżyło. Dzięki wolontariuszom w końcu poznało, czym są spacery.

Niedługo potem Herschel został adoptowany przez pewną rodzinę. Niestety jego szczęście nie trwało długo. Nowi opiekunowie nie zrozumieli potrzeb owczarka niemieckiego i oddali go z powrotem pod opiekę personelu placówki. Pracownicy martwili się o zdrowie psychiczne ich podopiecznego. Bali się, że całkiem straci zaufanie do ludzi. 

Na całe szczęście tym razem owczarek niemiecki nie musiał długo czekać. Znaleźli się nowi opiekunowie, którzy byli doskonale przygotowani do posiadania psa tej rasy. Wiedzieli, że będzie on potrzebował czasu, aby na nowo zbudować zaufanie do ludzi. Zanim jednak psiak trafił do ich domu na stałe, jego historię postanowił nagłośnić youtuber Rocky Kanaka. Mężczyzna od początku był mocno zaangażowany w tymczasową opiekę nad Herschelem i nie przegapił okazji, by zabrać zaprzyjaźnionego czworonoga na spacer po śniegu.

Dla nowych opiekunów pies stał się całym światem

Rocky zabiera psa ze sobą wszędzie, gdzie to jest możliwe, aby Herschel mógł spróbować nowych rzeczy i swobodnie węszyć czy biegać. Youtuber miał za zadanie dostarczyć psa na drugi koniec kraju, gdzie czekała na niego rodzina adopcyjna, jednak po drodze zrobił kilka przystanków. Zdawał sobie sprawę, że pies nigdy nie widział plaży. Zabrał go więc w podróż nad ocean. Szaleństwom psa na widok tak dużej piaskownicy nie było końca. Następnie sprawił mu kolejną niespodziankę i pokazał, czym jest śnieg. 

Zrzut ekranu 2024-02-25 115139.png
Herschel trafił do nowego domu. źródło: youtube/RockyKanaka

Udało im się uwiecznić tę chwilę. Nagranie szalejącego na śniegu psa, który go nigdy wcześniej nie widział, porusza nawet najbardziej zatwardziałe serca. Emocje, jakie okazuje pies, są dla jego właścicieli najlepszą nagrodą i największym wyrazem psiej miłości. Oglądając nagranie, możemy być pewni, że tego psa czeka w życiu jeszcze wiele przepięknych niespodzianek.

 

Źródło: youtube/RockyKanaka