Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Zbiórka na Kudłate Szczęście zakończona sukcesem. Teraz zwierzęta otrzymają pomoc
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 04.03.2024 12:07

Zbiórka na Kudłate Szczęście zakończona sukcesem. Teraz zwierzęta otrzymają pomoc

Kudłate Szczęście
nadesł. fot. Iwona Ciosk

Zorganizowana przez Świat Zwierząt zbiórka dla Stowarzyszenia Kudłate Szczęście trwała całą zimę. Darczyńcy kolejny raz pokazali, że życie niewinnych i porzuconych zwierząt nie jest im obojętne. Dzięki otwartym sercom naszych Czytelników zebraliśmy pokaźną kwotę, a futrzaści podopieczni Pani Iwony Ciosk otrzymają potrzebne wsparcie. 

"Obojętność zabija! Otulmy ciepłem i miłością bezdomne zwierzęta". Dzięki Waszemu wsparciu zbiórka zakończyła się sukcesem

“Obojętność zabija! Otulmy ciepłem i miłością bezdomne zwierzęta" - pod takim hasłem przewodnim prowadzona była zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt ze Stowarzyszenia Kudłate Szczęście. Choć akcja objęta była patronatem redakcji Świata Zwierząt, to czytelnicy portalu wytypowali najbardziej potrzebującą pomocy organizację

Pomimo szczerych chęci niestety nie jesteśmy w stanie pomóc każdemu, dlatego spośród wielu organizacji prozwierzęcych wyłoniliśmy małe stowarzyszenie ratujące zwierzęta z województwa świętokrzyskiego. 

Przez ostatnie miesiące umieszczaliśmy zbiórkę pod każdym artykułem publikowanym w mediach społecznościowych, prosząc o wsparcie dla zwierząt. Wspólna inicjatywa zakończyła się sukcesem. Podczas zbiórki zebraliśmy ponad 7 tysięcy złotych, które w całości zostaną przekazane na konto Kudłatego Szczęścia i przeznaczone na leczenie podopiecznych oraz zakup specjalistycznej karmy.

Obroża z dzwoneczkiem dla kota? Uważaj, tym prezentem możesz go skrzywdzić Młody żubr zastrzelony na północy Polski. "Żył z tą kulą od tygodnia do 10 dni"

Stowarzyszenie Kudłate Szczęście ma pod opieką wiele potrzebujących pomocy zwierząt

W momencie zakładania zbiórki pod opieką Pani Iwony Ciosk znajdowały się 54 zwierzęta. Zdecydowana większość podopiecznych stowarzyszenia to zwierzęta starsze, schorowane i niepełnosprawne. Pani Iwona samodzielnie sprawuje nad nimi opiekę, dając nadzieję zwierzętom wykluczonym, pozbawionym opieki i niemającym szans na adopcje. 

Wiele z nich zostanie w stowarzyszeniu do końca swoich dni, m.in. kundelek o imieniu Kamyk. Piesek został zabrany ze schroniska i w związku z poważnym urazem musiał przejść zabieg amputacji łapki. 

FB_IMG_1709051226922.jpg
nadesł. fot. Iwona Ciosk

Codzienność Pani Iwony i jej podopiecznych nie jest łatwa. Nie wszyscy wspierają działania podejmowane przez stowarzyszenie. Pani Iwona wielokrotnie mierzyła się z wizytami policji, która interweniowała na wniosek sąsiadów. Z obawy o bezpieczeństwo swoich podopiecznych prezeska stowarzyszenia zdecydowała się na przeprowadzkę. Obecnie wraz z potrzebującymi pomocy zwierzętami zamieszkuje domki holenderskie ustawione na opustoszałej działce. 

FB_IMG_1709051071943.jpg
nadesł. fot. Iwona Ciosk

Dzięki otwartym sercom naszych czytelników udało się zebrać całą kwotę

Nie wszystkim los poszkodowanych zwierząt jest obojętny. Ogromną empatią i zaangażowaniem wykazali się nasi czytelnicy. W zbiórce uczestniczyło 176 darczyńców, dzięki którym udało się uzbierać całą potrzebną kwotę. Pani Iwona nie spodziewała się, że akcja będzie cieszyła się takim dużym zainteresowaniem. Jest szczęśliwa, że jej podopieczni otrzymają pomoc, na jaką zasługują. 

FB_IMG_1709051182817.jpg
nadesł. fot. Iwona Ciosk

Szczególne podziękowania składam w imieniu swoim i moich podopiecznych Wszystkim darczyńcom, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny - napisała Pani Iwona w liście do redakcji Świata Zwierząt.

Otrzymane pieniądze zostaną dobrze rozdysponowane na najpilniejsze potrzeby. Pod opieką stowarzyszenia pozostaje wielu psich seniorów z licznymi problemami zdrowotnymi, których leczenie i rehabilitacja pochłania znaczne zasoby finansowe. Jedną z podopiecznych jest wymagająca stałego leczenia starsza sunia o imieniu Aza. Została ona znaleziona w lesie przez Panią Iwonę. Suczka miała guzy na listwach mlecznych oraz jest po dwóch udarach

FB_IMG_1709054728759.jpg
nadesł. fot. Iwona Ciosk

Jednak nie tylko ona zostanie objęta pomocą dzięki zebranym środkom. Z przekazanych funduszy możliwe będzie sfinansowanie pomocy również dla innych psiaków, w tym szczeniaków, które w trakcie najgorszych mrozów wałęsały się po polach. Po ich matce nie było śladu.

FB_IMG_1709054042067.jpg
nadesł. fot. Iwona Ciosk
FB_IMG_1709054050755.jpg
nadesł. fot. Iwona Ciosk

W imieniu redakcji oraz podopiecznych Pani Iwony bardzo serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym czytelnikom za okazane serce. 

Źródło: opracowanie własne