Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Minti czeka w schronisku od 500 dni, jej szanse przekreślił mankament
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 21.02.2024 15:11

Minti czeka w schronisku od 500 dni, jej szanse przekreślił mankament

Minti czeka na dom
Minti czeka na dom, źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach

Minti to urocza kotka, która przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach. Nie da się ukryć, że los jej nie oszczędzał, a przykre konsekwencje kłopotów ze zdrowiem odbijają się na problemach ze znalezieniem dla niej kochającego domu. Na kogoś, kto ją pokocha pomimo tego, jaka jest, trikolorka czeka już prawie 500 dni.

Kotkę znaleziono w bardzo złym stanie

Minti pojawiła się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach już niespełna 500 dni temu. Gdy trafiła pod opiekę specjalistów prosto z ulicy Hożej, jej stan był bardzo poważny. Miała wielką ranę w okolicach odbytu, a co najgorsze urwany ogon. Trudno sobie wyobrazić ból, jakiego doświadczała, zanim otrzymała pomoc.

Na szczęście jej stan udało się ustabilizować do tego stopnia, że może zostać adoptowana. Niestety ze względu na problemy ze zdrowiem nie jest w stanie kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych. Po przeprowadzonej diagnostyce wszystko wskazuje na to, że z jej schorzeniem nie będzie można nic zrobić.

Piękny kot marnieje w schronisku. Szanse na adopcję przekreśla wzór na pyszczku Wyskoczył z 10. piętra, trzymając buldożka na rękach. Przeżył tylko pies

Kotka lgnie do ludzi

Minto urodziła się najprawdopodobniej w październiku 2019 roku, a więc niedługo stanie się kocią seniorką. Mimo swojej niepełnosprawności lgnie do ludzi. Uwielbia głaskanie oraz zabawę. Kocha ganiać za piłeczką i wędką. Chętnie przychodzi przywitać się z odwiedzającymi mruczki przebywające w schronisku. Niestety, ze względu na to, że nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych, nie może przebywać z innymi podopiecznymi na wybiegu.

Personel schroniska doskonale zdaje sobie sprawę, że szanse na znalezienie domu dla uroczej kotki, która rozkochała ich w sobie, są bliskie zera. Niewiele osób decyduje się na adopcję niepełnosprawnych zwierząt. Nie można jednak zapominać, że one pragną miłości i domu tak bardzo jak te zdrowe.

Minti czeka na kogoś, kto pokocha ją pomimo mankamentów

Adopcja Minti wiąże się z koniecznością zapewnienia jej określonych warunków do życia. Ze względu na stan zdrowia opiekun musi mieć świadomość, że kotka potrzebuje odpowiednio dobranej karmy, suplementów i wiele wyrozumiałości.

Jesteśmy przekonani, że za wszystko przyjazna kotka odpłaci się swoją miłością. Zarówno personel Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Kielcach, jak i cała redakcja Świata Zwierząt głęboko wierzy, że znajdzie się chętny na odmienienie losu Minti i wynagrodzenie jej trudnej przeszłości. Warto zaznaczyć, że istnieje również możliwość wirtualnej adopcji. W tym celu najlepiej bezpośrednio kontaktować się ze schroniskiem, w którym przebywa.

źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach