Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Śmierć Zwierząt

Śmierć Zwierząt

wypadek psa z wieży widokowej
05.06.2024 16:48 Tragedia na wycieczce w Sudetach. Pies zginął na oczach opiekuna

Podczas górskiej wycieczki na Wielką Sowę turyści ujrzeli tragedię. Pies biegający luzem dostał się w nieodpowiednie miejsce. Zwierzę weszło na zewnętrzne schody wieży widokowej i widząc na dole swojego opiekuna, zdecydowało się na skok. Czworonóg przypłacił nieodpowiedzialność właściciela własnym życiem. Pracownicy parku zamieścili nagranie ku przestrodze.

pies
04.06.2024 15:23 Śmierć pupila. Czy dusza psa jest obecna w domu? Wyznania właścicieli

Moment odejścia pupila jest dla właścicieli niezwykle bolesnym momentem, przepełnionym żalem i smutkiem. Diametralna i nagła zmiana życia sprawia, że przyzwyczajenie się do nowej rzeczywistości wymaga czasu. Niektórzy twierdzą, że po śmierci dusza zwierzęcia wciąż pozostaje w domu, a wielu właścicieli mówi o realnych doświadczeniach związanych ze znakami od zmarłego pupila. Czy psy po śmierci odwiedzają swój dom?

Potesty w Turcji
03.06.2024 17:26 Masowe protesty w Turcji. Widmo śmierci zawisło nad 10 milionami psów

Władze Turcji znalazły kontrowersyjne rozwiązanie problemu bezpańskich psów. Rządzący chcą wprowadzić ustawę pozwalającą na masowe usypianie w pełni zdrowych czworonogów, których jedynym ”występkiem" jest nieposiadanie opiekuna. Ulicami tureckich miast przelały się tłumy protestujących, którzy nie zgadzają się na śmierć 10 milionów niewinnych stworzeń.

mały mops
30.05.2024 11:40 Nie mógł pogodzić się ze stratą psa. Ten prezent odmienił jego życie

Mężczyzna przez prawie 14 lat miał u swojego boku prawdziwego przyjaciela. Ukochany mops był wiernym towarzyszem i oddanym czworonogiem. Niestety niespodziewana choroba zakończyła ich wspólną historię. Opiekun każdego dnia opłakiwał jego odejście, gdyż nie potrafił poradzić sobie z przejmującą pustką. Rodzina, która nie mogła znieść jego cierpienia, postanowiła sprawić mu niespodziankę. Miliony internautów nie mogą uwierzyć, na jaki pomysł wpadli jego bliscy. 

Łoś w szkole w Krakowie
25.05.2024 16:17 Niebezpieczny incydent w liceum w Krakowie. Łoś wskoczył przez okno do szkoły

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło w liceum w Krakowie. Rozpędzone dzikie zwierzę wpadło wraz z szybą do wnętrza budynku. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz karetkę pogotowia, zaś z budynku ewakuowano uczniów. Młody łoś przepłacił za czyn życiem.

Walka o zakaz hodowli zwierząt na futra
23.05.2024 14:37 "Poza widokiem, na skraju lasu". Maja Ostaszewska staje w obronie zwierząt futerkowych

Co roku na fermach futrzarskich w Polsce rodzą się i giną miliony stworzeń. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Zwierząt Stowarzyszenie Otwarte Klatki zorganizowało niezwykły event, podczas którego ceniona aktorka Maja Ostaszewska po raz kolejny stanęła w obronie tych, którzy o siebie walczyć nie mogą. Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości. Przyszłość zwierząt trzymanych w okrutnych warunkach zależy tylko i wyłącznie od naszej reakcji. 

ukochany pies
20.05.2024 10:17 Linia lotnicza przez pomyłkę wysłała psa w inne miejsce. Skończyło się tragicznie

Znany olimpijski sportowiec postanowił zabrać w podróż lotniczą swojego pupila. Golden retriever był jednak za duży, aby przebywać z opiekunem na pokładzie, dlatego musiał odbyć lot w luku bagażowym. Pracownicy linii lotniczych popełnili jednak ogromny błąd. Ich pomyłka i brak reakcji doprowadziły do tragedii. Zrozpaczony właściciel żąda natychmiastowych wyjaśnień.

Zwierzęta laboratoryjne
24.04.2024 12:39 “My je odbieramy, żeby bezsensownie nie umierały”. O zwierzętach ocalonych z laboratoriów mówi się za mało

24 kwietnia przypada Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych. Wykorzystywane do badań w laboratoriach przez ludzi gryzonie otrzymują szansę na adopcję i nowe życie dzięki fundacji Lab Rescue. Dotychczas numerowane stworzenia stają się dla kogoś Bobkiem, Śnieżkiem, Kluchą, Mietkiem czy Stefanem. Lecz działania Lab Rescue, z którego prezeską Zofią Pawelską rozmawiamy, to tylko kropla w morzu potrzeb w przypadku smutnego procederu, który dzieje się na naszych oczach.

struś
21.04.2024 13:29 Śmierć strusia w zoo. Powód przyprawia o dreszcze

Do tragicznego w skutkach zdarzania doszło w zoo w mieście Topeka. Ogród zoologiczny przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych smutne wieści o śmierci jednego ze swoich podopiecznych. Samica strusia o imieniu Karen odeszła przedwcześnie. Mimo prób ratowania zwierzęcia ziścił się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. 

pies ciągnięty za samochodem
19.04.2024 16:23 Były senator PiS ciągnął psa za samochodem. Trafi do więzienia

Były senator PiS, który w okrutny sposób potraktował swoje zwierzę, ciągnąc je za samochodem, mimo usilnych prób uniknięcia kary usłyszał prawomocny wyrok. Waldemar Bonkowski został skazany na 3 miesiące bezwzględnego więzienia i rok ograniczenia wolności w postaci prac społecznych. Prokurator uważa, że to za lekka kara za pozbawienie życia psa w tak brutalny sposób.

pożar w ZOO
16.04.2024 16:16 Potężny pożar w zoo. Zginęło ponad 200 zwierząt, niewiele udało się uratować

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Eupatorii na Krymie. W ogrodzie zoologicznym wybuch pożar. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenił, a strażakom nie udało się opanować szalejących płomieni. Ponad 200 zwierząt zginęło w okropnych męczarniach. Z całego zoo ocalały jedynie dwa niedźwiedzie. 

potrącone zwierzę
05.04.2024 14:14 Znalazłeś martwe zwierzę? Oto co powinieneś zrobić

Widok martwego zwierzęcia nie należy do najprzyjemniejszych i wywołuje w nas wiele smutku. Niestety w miejskiej przestrzeni narażone są na wiele niebezpieczeństw, a bezdomne zwierzęta umierają ze starości lub dręczących je chorób. Co należy zrobić gdy znajdziemy ciało zwierzęcia lub – co gorsza – jesteśmy sprawcami jego śmierci?

Kłótnia
26.03.2024 14:24 Wpadła w histerię po tym, jak ojciec uśpił jej psa. Twierdzi, że miał dobry powód

Pies asystujący nie tylko towarzyszy osobom z niepełnosprawnością, ale i wykonuje specjalne zadania dla osób zmagających się m.in. z zaburzeniami depresyjnymi. Pupil imieniem Juni wspierał swoją nastoletnią opiekunkę w codziennych aktywnościach. Dodając jej odwagi, sprawiał, że pokonywała dręczące ją lęki. Gdy uległ wypadkowi, ojciec nie pytając dziewczyny o zgodę, podjął decyzję o eutanazji zwierzaka. Swoją argumentację przedstawił na popularnym internetowym forum. Użytkownicy nie pozostawili na nim suchej nitki.

bobry
25.03.2024 11:02 Nadwiślańskie bobry do odstrzału. RDOŚ nie zamierza odpuszczać

Służby ochrony przyrody wydały kolejne zezwolenie na odstrzał bobrów. Wyznaczono już liczbę osobników skazanych na śmierć. Naczelnym argumentem za uśmiercaniem zwierząt objętych ochroną gatunkową są wyrządzone szkody w rolnictwie. Bobry cierpią z powodu czarnego PR, a przecież pełnią one ważną rolę w środowisku i tworzą naturalne zbiorniki wodne, które ratują wiele istnień, gdy nadchodzi susza. Czy tępienie bobrów jest jedynym wyjściem? 

Kot Imbir
14.03.2024 12:26 Smutne wieści o Imbirze z Bacówki PTTK Pod Małą Rawką. Turyści wspominają kota

Kot o dumnym imieniu Imbir był ikoną Bieszczad. Rudego kocurka można było spotkać na terenie Bacówki położonej na wysokości 930 m n.p.m. Przez lata podbijał serca turystów. Niestety przeszedł za Tęczowy Most. Mimo to na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Pożar
04.03.2024 16:05 Pożar odebrał im dom i zwierzęta, potrzebna pomoc. "Były dla nas jak dzieci"

Lekarz weterynarii, który na co dzień ratuje życie swoich pacjentów, w ciągu kilku minut stracił w pożarze wszystkich czworonożnych członków swojej rodziny. W momencie gdy wraz z narzeczoną witał na świecie syna, w ich domu wybuchł pożar. Strażacy z płonącego domu wynieśli 6 zwierząt - 5 adoptowanych psów i kocurka. Niestety żadne nie przeżyło. Razem możemy odwrócić dzieło zniszczenia, jakiego dokonał ogień i zapewnić zwierzętom godny pochówek.

śmierć ukochanego psa
03.03.2024 10:56 Legendarny kierowca Formuły 1 zdruzgotany śmiercią psa. Wskazał palcem winnych

Rubens Barrichello oraz jego bliscy przeżywają ciężkie chwile. Kierowca Formuły 1 stracił swojego ukochanego przyjaciela. Jego pies o imieniu Speedy miał przed sobą jeszcze wiele lat życia, lecz niestety z winy ludzi niewinne stworzenie zachorowało. Pupila nie udało się uratować. Mężczyzna dał jasno do zrozumienia, kto jest winien śmierci jego pupila.

zastrzelony żubr
28.02.2024 17:07 Młody żubr zastrzelony na północy Polski. "Żył z tą kulą od tygodnia do 10 dni"

Polska przyroda straciła kolejnego przedstawiciela chronionego gatunku. W okolicy Tuczna zastrzelono żubra. Niewinne zwierzę żyło z pociskiem utkwionym w ciele przez co najmniej tydzień, zanim padło w ogromnych męczarniach. Sprawę wyjaśnia policja. Sprawcy grozi 5 lat więzienia. 

foka szara
20.02.2024 14:33 Warszawskie ZOO żegna fokę Sławę. "Urodziła 17 szczeniąt, doczekała się 16 wnuków"

Warszawskie ZOO przekazało smutne wieści. W informacji zamieszczonej w mediach społecznościowych możemy przeczytać, że focza seniorka — Sława — odeszła za Tęczowy Most. Zwierzę, które było ulubieńcem pracowników ogrodu, dożyło sędziwego wieku, witając na świecie liczne potomstwo. Doczekała się również 16 wnucząt. Opiekunowie już za nią ogromnie tęsknią.

pies u weterynarza
13.02.2024 11:26 Rzadka choroba psów dała o sobie znać. Zbiera żniwo od początku roku

Groźna choroba atakuje czworonogi. Zwierzęta mogą zarazić się nią na zwykłym spacerze. Opiekunowie są bezsilni, weterynarze rozkładają ręce. Niemal w 90% przypadków kończy się śmiercią zwierzęcia.

pawiany w zoo
12.02.2024 11:14 Antykoncepcja zawiodła. Niemieckie zoo planuje uśpić 20 zdrowych pawianów

Jedno z najważniejszych niemieckich ogrodów zoologicznych ma moralny dylemat. Dla zwierząt brakuje miejsca, a rozbudowa pawilonu jest niemożliwa. Władze placówki rozważają więc decyzję, aby dla dobra gatunku zmniejszyć liczbę osobników zamieszkujących małpi gaj poprzez eutanazję. Martwymi pawianami chcą nakarmić resztę mieszkających w ogrodzie drapieżników. Obrońcy praw zwierząt, w tym organizacja PETA Germany, protestują.

stary pies
06.02.2024 10:20 Napisał list pożegnalny do psa, miał go 16 lat. Łzy lecą same

Gdy umiera nasz najlepszy przyjaciel, nie pozostaje nam nic innego, jak próbować się z nim jakoś pożegnać. Mężczyzna postanowił napisać list do swojego ukochanego psa. Ujął w nim wszystko to, czego nie zdążył mu powiedzieć przez całe jego psie życie. 

Grot
26.12.2022 13:11 Nie żyje Grot, psi bohater i ulubieniec dzieci. Za tym zdjęciem kryje się bardzo przejmująca historia

Tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Ratownicy z Nowego Sącza straciła wieloletniego towarzysza - odszedł pies o imieniu Grot. Uchwycony w kadrze berneńczyk oraz kilkuletnie dziecko podjęli interakcję, która potrafi zmienić bieg wydarzeń w życiu młodego człowieka. Wyjaśniamy, jaka historia kryje się za tym zdjęciem.Nie żyje Grot - berneński pies pasterski pełniący służbę w Grupie Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W miniony czwartek, tj. 22 grudnia czworonóg, który podbił serca dziecięcych fanów przegrał walkę z nowotworem.

Po śmierci psów poprosił sklep o zwrot pieniędzy za karmę
06.12.2022 10:07 Właściciel prosi o zwrot pieniędzy, gdy psy umierają przed dostarczeniem karmy. Taką otrzymał odpowiedź

Nie można zaprzeczyć stwierdzeniu, że śmierć pupila to okropny ból, z którym niestety musi się liczyć każdy opiekun czworonoga merdającego ogonkiem. Właściciel psów, które umarły w tragicznych okolicznościach przed dostarczeniem zamówionej karmy, zwrócił się do sklepu z prośbą o anulowanie zamówienia i zwrot pieniędzy. Jednak nie spodziewał się, że otrzyma taką odpowiedź.Strata choćby jednego zwierzaka domowego wiąże się z ogromnym bólem i poczuciem bezsilności, a co dopiero musiała przeżyć rodzina, która w ciągu dwóch dni pożegnała obu swoich czworonożnych pupili. Zdecydowanie nie byli przygotowani na taki obrót spraw, o czym świadczy zamówiony zapas karmy. Niestety zwierzęta nie zdążyły się nią nacieszyć.

martwe foki
05.12.2022 14:06 Martwe foki masowo wyrzucane na wybrzeże Morza Kaspijskiego w Rosji. Liczba ofiar przeraża

Zarówno polskie, jak i zagraniczne media donoszą o masowej śmierci morskich zwierząt na wybrzeżu Morza Kaspijskiego w rosyjskiej Republice Dagestanu. W sieci pojawiły się nagrania z Rosji, na których widać brzeg usłany tysiącami martwych fok. Liczba ofiar stale rośnie. Co przyczyniło się do śmierci tak wielu istnień? Nerpy kaspijskie to endemiczny gatunek zwierząt morskich, które jako jedyne ssaki występują w Morzu Kaspijskim. Jedne z najmniejszych fok świata można dostrzec na skalistych wyspach czy dryfujące na bryłach lodu zimą. Choć na przełomie ostatnich stu lat ich liczebność zmniejszyła się aż o 90%, to najnowsze doniesienia z Rosji kreślą bardzo ponurą wizję przyszłości tego gatunku.

Samica
14.11.2022 15:53 Samica mandryla równikowego wydała na świat martwe młode. Żałobę uwieczniono na zdjęciach

Pracownicy niemieckiego zoo w Wuppertalu zaobserwowali, że samica mandryla równikowego urodziła martwe młode. Fotografia przedstawiająca zrozpaczoną matkę, trzymającą ciało swojego martwego dziecka obiegła media społecznościowe. Nie ma się co dziwić, że internauci uznali je za jedno z najsmutniejszych zdjęć roku. Zachowanie samicy po stracie na długo zostanie w pamięci jej opiekunów.Badania potwierdzają, że nie tylko ludzie cierpią po stracie najbliższych, w tym futrzastych członków rodziny. U zwierząt, zarówno tych większych, jak i mniejszych, także można zaobserwować zachowania świadczące o tym, że przechodzą żałobę na swój własny sposób. Liczne stworzenia mogą odczuwać silny smutek, żal i tęsknotę po śmierci osobnika swojego gatunku, jak i opiekuna. Wówczas zwierzę czuje się zagubione, wokalizuje lub popada w apatię.Przykładem takiego zachowania jest samica mandryla równikowego, która mieszka w jednym z niemieckich ogrodów zoologicznych. O przykrym doświadczeniu, z jakim przyszło jej się zmagać poinformowali pracownicy placówki za pośrednictwem swoich social mediów.

Pies Golden Retriever
02.11.2022 12:40 Rodzina chciała dać golden retrieverowi drugie życie po śmierci. Taksydermista pokazał swoje dzieło

Za nami wzruszający Dzień Wszystkich Świętych, podczas którego wspominaliśmy wszystkich naszych bliskich zmarłych, w tym również naszych czworonożnych przyjaciół. Okazało się, że jedna z rodzin z Australii podjęła decyzję o nietypowym sposobie upamiętnienia swojego zmarłego psa. Internauci są podzieleni.Niektórzy właściciele zwierząt domowych mają prawdziwy problem z pożegnaniem się ze swoimi zmarłymi pupilami. Ludzie niejednokrotnie tatuują sobie imiona czy podobizny zwierząt, które odeszły za Tęczowy Most, jeszcze inni angażują się w działalność wolontariatu na terenie schroniska czy znajdują inne rozwiązanie na uczczenie pamięci zwierzaka.Tymczasem pewna rodzina z Australii wpadła na nietypowy sposób na pożegnanie się z ukochanym psem rasy golden retriever. Bliscy postanowili zrobić ze zwierzaka... dywan.

Śmierć zwierząt
31.10.2022 12:38 Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci? Skąd się wziął Tęczowy Most?

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku w pierwsze dni listopada udajemy się na cmentarze oraz wspominamy swoich bliskich, którzy odeszli. Wiele osób zastanawia się, co po śmierci dzieje się z naszymi ukochanymi pupilami. Czy ich dusze trafiają dokładnie tam, gdzie ludzkie?Chyba każdy właściciel psa czy kota zastanawiał się kiedyś, na ile uduchowione jest jego zwierzę. I co stanie się z nim po śmierci. Jedni wierzą, że po drugiej stronie spotkamy się z naszymi zwierzętami, a inni wspominają o istnieniu Tęczowego Mostu, który pokonują pupile po śmierci. W dalszej części artykułu przybliżymy rozważania na temat tego, co dzieje się ze zwierzętami po zakończeniu ich życia na ziemi.