Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Potężny pożar w zoo. Zginęło ponad 200 zwierząt, niewiele udało się uratować
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 16.04.2024 16:16

Potężny pożar w zoo. Zginęło ponad 200 zwierząt, niewiele udało się uratować

pożar w ZOO
Fot. twitter.com/ Bielsat_pl

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Eupatorii na Krymie. W ogrodzie zoologicznym wybuch pożar. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenił, a strażakom nie udało się opanować szalejących płomieni. Ponad 200 zwierząt zginęło w okropnych męczarniach. Z całego zoo ocalały jedynie dwa niedźwiedzie. 

Strażakom nie udało się opanować szalejących płomieni

Ogień jest największym zagrożeniem dla zwierząt. Niewinne i bezbronne stworzenia nie potrafią zrozumieć, co się dzieje i nie są w stanie samodzielne uciekać, zwłaszcza jeśli drogę ucieczki blokują im metalowe kraty. Dlatego na pracownikach ogrodów zoologicznych ciąży ogromna odpowiedzialność, aby zapobiegać pożarom i dbać o regularne przeglądy instalacji elektrycznych, gdyż w przypadku rozprzestrzenienia się ognia ich podopieczni nie mają szans na przeżycie.

W nocy z 15 na 16 kwietnia na terenie krymskiego zoo doszło do wybuchu pożaru. Mimo szybkiej akcji ratowników nie udało się uratować mieszkających w ogrodzie zoologicznym zwierząt. Prawie wszystkie stworzenia umieszczone w klatkach i terrariach udusiły się dławiącym dymem lub spłonęły żywcem. Strażacy wyrwali z płomieni jednie dwa niedźwiedzie. Pracownicy zoo nie kryją emocji i mówią o niewyobrażalnej tragedii.

Prawda o popularnej rasie kota wyszła na jaw. Nawet hodowcy byli w błędzie? Myślał, że na jego podwórko wdarły się psy. Mocno się zdziwił, widząc te zwierzęta

W wyniku pożaru śmierć poniosły niemal wszystkie zwierzęta

W wyniku pożaru, który wybuchł w Tropik-Park w Eupatorii znajdującej się na anektowanym przez Rosję ukraińskim Krymie zginęło ponad 200 zwierząt. Strażacy uratowali również przebywającą na terenie ZOO kobietę. Przedstawiciel ogrodu przekazał mediom, że przyczyną tragedii było najprawdopodobniej zwarcie instalacji jednej z lodówek. 

Opiekunowie zwierząt są zdruzgotani

Pracownicy ZOO są zrozpaczeni. Okrutną śmierć poniosły ich ukochane zwierzęta. Opiekunowie stworzeń spędzali z nimi niemal każdy swój dzień. Byli za nie odpowiedzialni i wiele z nich traktowali niemal jak swoje dzieci. 

To wielka tragedia, wszytskie zwierzęta zginęły, czyli ponad 200 - wypowiedział się dla rosyjskiej agencji prasowej RIA Novosti przedstawiciel zoo.

Ogród zoologiczny w Eupatorii zamieszkiwały ssaki naczelne, gady, płazy, owady, gryzonie oraz ptaki. Zoo położone było w centrum miasta na terenie parku rozrywki i było chętnie odwiedzanym miejscem przez całe rodziny.

Zoo Eupatoria 2.jpg
Zwierzęta z krymskiego ZOO, Fot. tropicpark.ru