Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Schronisko

Schronisko

adoptowany pies
23.05.2023 16:35 Loki został wybrany spośród setek bezpańskich psów. Nigdy nie zapomną, co zrobił w drodze do nowego domu

Schroniska przepełnione są zwierzętami, które tylko czekają, aż ktoś je adoptuje i pokocha. Tego szczęścia zaznał pies imieniem Loki, którego nowa właścicielka podzieliła się wzruszającym nagraniem w serwisie TikTok. W krótkim czasie pupil zyskał nowy dom, kochającą rodzinę i internetową sławę. Czternastosekundowe nagranie z jazdy samochodem ze schroniska wzbudzi silne emocje w każdym miłośniku psiaków.Użytkowniczka TikToka o imieniu Abigail (@abigailada12) nie spodziewała się, że w ciągu paru dni ona i jej nowo adoptowany pupil staną się internetowymi gwiazdami. A wszystko to za sprawą krótkiego wideo, którym podzieliła się w serwisie społecznościowym. Filmik pokazujący drogę psa Lokiego ze schroniska do domu zrobił furorę – zgromadził ponad dwa miliony polubień i tysiące komentarzy.

Pies oddany do schroniska
18.05.2023 13:20 Suczka nie rozumie, dlaczego musi opuścić swoją panią. Jej historia uderza miłośników zwierząt prosto w serce

Niezbadane są koleje losu, a niekiedy życia zmusza nas do podejmowania niezwykle trudnych decyzji. Właścicielka 1,5-rocznej suczki imieniem Asta musiała rozstać się ze swoją podopieczną. Uzasadnienie poruszyło pracowników schroniska do tego stopnia, iż zdecydowali się udostępnić historię zwierzęcia w mediach społecznościowych. Oddanie psa lub kota do schroniska nie jest dobrym pomysłem, ponieważ psu zawsze lepiej będzie w rodzinie, aczkolwiek zdarzają się wyjątki, kiedy umieszczenie podopiecznego w miejscu, gdzie będzie miał zapewnioną kompleksową opiekę oraz wyżywienie, jest ostatecznym, ale najlepszym wyjściem. 

Tajfun
17.05.2023 14:35 Ludzie go zawiedli, więc odpłacał się im agresją. Tylko jeden człowiek nie przestraszył się historii Tajfuna

Znaleziony na przystanku pies budził kilka miesięcy temu grozę. Wiele osób nie wierzyło, że Tafun, bo takie imię nosi, będzie w stanie zmienić swoje zachowanie. Przeczucie jednego z behawiorystów jednak nie zawiodło. Mężczyzna uratował go przed wyrokiem śmierci.Gdy Tajfun został odnaleziony, przyczepiono do niego list od byłych właścicieli. Pisali, że nie są w stanie już dłużej się nim zajmować i podkreślili, że nie miał łatwego życia. 

17-letni kot
14.05.2023 14:12 Kocia seniorka cieszyła się życiem jak z bajki, aż z dnia na dzień została bezdomna. Powód rozdziera serce

Poznajcie Pulgui. Przez ostatnie 17 lat kotka o rudo-białym futerku mieszkała z kochającą rodziną w Madrycie i miała zapewnioną bardzo dobrą opiekę. Wszystko zmieniło się z chwilą, gdy starsze małżeństwo podupadło na zdrowiu i zostało umieszczone w domu opieki. Żaden z dalszych członków rodziny nie zaproponował, by przyjąć kota pod własny dach. Czy opieka nad zwierzęciem ma termin ważności? Wydawałoby się, że każda osoba, która świadomie decyduje się na przygarnięcie psa, kota czy innego domowego pupila, powinna zajmować się nim do końca jego życia. Wyjątek stanowi sytuacja, w której właściciel sam potrzebuje pomocy w normalnym funkcjonowaniu i nie podoła obowiązkom związanym z zajmowaniem się zwierzątkiem.

sunia i szczenięta w schronisku
13.05.2023 14:50 Do schroniska trafiło kilkanaście porzuconych szczeniąt z różnych miotów. Zaskakujące, jak potraktowała je obca sunia

Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Atenach trafiło aż siedemnaście porzuconych szczeniąt. Ratownicy tego dnia znaleźli trzy mioty małych piesków, przy których nie było ani jednej mamy. Od razu zdali sobie sprawę, że walka o ich życie zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych.Kiedy maluchy znalazły się w schronisku, personel postanowił, że spróbuje niecodziennego rozwiązania. Otóż pracownicy wpadli na pomysł, aby zbliżyć szczenięta do karmiącej suni, która trafiła do nich jakiś czas temu. To jak zachowała się podczas ich pierwszego spotkania, nagrali, a następnie udostępnili w sieci. Aż trudno w to uwierzyć!

Kotka Chanel
09.05.2023 14:37 Chanel była wzorową kotką, dopóki mąż jej pani nie dostrzegł "wady". Kazał jej natychmiast opuścić dom

Na wzór twórczyni kultowej "małej czarnej" i perfum "Chanel N°5", kotka imieniem Chanel miała dzięki swojej niezwykłości podbijać serca i brylować na salonach - a przynajmniej jednym, w swoim własnym domu. Była kochana i odwzajemniała uczucia, jakimi ją darzono, jednakże problemu dopatrzył się mąż jej opiekunki. Mężczyzna bez mrugnięcia okiem wyrzucił zwierzę z domu. Powód nie mieści się w głowie.Chanel miała wszystko, o czym może marzyć przeciętny dachowiec - własne posłanie, zabawki, drapak, regularnie napełnianą miskę i czułości na zawołanie. Była pełnoprawnym członkiem rodziny, aż do momentu, gdy nieustępliwy partner jej właścicielki kazał jej wynieść się z domu.

Prezenty z okazji komunii świętej
07.05.2023 16:48 Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób

Komunijne przyjęcia doganiają już wesela i wydawać by się mogło, że z biegiem lat niektórzy zapominają, jakie przesłanie niesie ze sobą przystąpienie do kościelnego sakramentu. Tymczasem pewien chłopiec zaskoczył gości i postanowił zrezygnować z konsoli do gier czy innych elektronicznych gadżetów, zdobywając się na wielki gest z myślą o bezdomnych zwierzętach. Przyszedł maj i zewsząd wołają do nas reklamy oraz artykuły dotyczące najlepszych prezentów na komunię. Chociaż zwyczajowo wręcza się pamiątki komunijne nawiązujące do wiary czy drobne upominki, coraz częściej prezentem stają się pieniądze czy elektroniczne gadżety. Trudno więc o większe zdumienie na wieść, że kilkulatek pragnie przekazać pieniądze otrzymane od gości na szczytny cel.

Czarny kot
07.05.2023 14:25 Po 15 wspólnie spędzonych latach wyrzucili kocurka na bruk. Powód decyzji nie mieści się w głowie

Czarny kocur imieniem Tom marzył o spokojnej starości w domu, w którym spędził całe dotychczasowe życie. Mruczek korzystał z wygód i odpoczynku, nie wiedząc, że w tym samym czasie jego właściciele planowali, jak się go pozbyć. W wieku 15 lat trafił do schroniska, a powód zrzeczenia się praw opieki nad zwierzęciem rozwścieczył pracowników placówki.Nie zawsze wszyscy opiekunowie są przygotowaniu na wyzwania, jakie stawia przed nimi opieka nad starzejącym się zwierzęciem. Niemniej oddanie kociego czy psiego seniora do schroniska jest najgorszą krzywdą, jaką możemy mu wyrządzić.

Golden retriever
06.05.2023 13:41 Oddali psa do schroniska. Jeszcze nie wiedzieli, że dla niego dystans nie ma żadnego znaczenia

Cooper to przedstawiciel rasy golden retriever, który dotąd wiódł życie jak z bajki. Był otoczony miłością oraz ludzkimi i zwierzęcymi członkami rodziny. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy właściciele postanowili oddać go do schroniska. Chociaż został ponownie adoptowany, zwierzak uciekł i spędził następne 27 dni w biegu, pokonując ponad 60 kilometrów z powrotem do swojego starego domu.Opisana sytuacja miała miejsce w Irlandii Północnej. Właściciele Coopera prowadzili hodowlę golden retrieverów, jednak z nieznanych przyczyn zdecydowali zakończyć działalność, a psiaki, które wychowywali od szczenięcia, oddać do schroniska dla zwierząt.

kobieta i kot
02.05.2023 10:39 Zapłaciła fortunę za adopcję kota rzadkiej rasy ze schroniska. Twierdzi, że została oszukana

Popularna influencerka Chloe Mitchell twierdzi, że kot adoptowany z lokalnego schroniska zupełnie nie należy do rasy, o jakiej zapewniała ją placówka. Z uwagi na to, że mruczek miał być przedstawicielem rzadkiej krzyżówki, kobieta musiała uiścić wysoką opłatę adopcyjną. Wraz z pojawieniem się wątpliwości, co do rodowodu zwierzęcia, postanowiła poddać kota badaniu DNA. Spór nabrał tempa w sieci.Chloe Mitchell zdecydowała się na adopcję kota, który miał być krzyżówką kota domowego z serwalem, a przynajmniej tak twierdzili pracownicy schroniska. Jego rzekoma wyjątkowość sprawiła, że zanim mogła zabrać go do domu, musiała uiścić wysoką opłatę. Z perspektywy czasu tiktokerka twierdzi, że najprawdopodobniej została oszukana.

pies w schronisku
26.04.2023 15:06 Sunia przeciska pysk przez szparę. Patrzy, jak kolejny pies odchodzi ze schroniska ze swoją nową rodziną

Chauney to suczka, która trafiła do Spartanburg Humane Society. Personel schroniska nie krył smutku, kiedy widział, jak psiak za każdym razem wystawiał głowę przez ogrodzenie swojego kojca, kiedy widział, jak kolejne zwierzę idzie do domu z nowym opiekunem. Podejrzewali, że opiekunowie adopcyjni nie interesują się nią ze względu na rasę lub wycofanie.Nie da się ukryć, że niektórzy postrzegają pitbulle jako niebezpieczną rasę. Wszystko zależy jednak od ułożenia czworonoga i jego usposobienia. Choć sunia nie była towarzyska tak, jak inne psy w schronisku, każdy członek personelu postrzegał ją jako wspaniałego kompana. 

szczeniak w samochodzie
24.04.2023 20:43 Wiózł szczeniaka do schroniska. Nagle poczuł "ucisk" w sercu, niesłychane co zrobił potem

Pewien internauta podzielił się w sieci historią, jaka spotkała go gdy podróżował vanem ze swoimi dwa psami. Akurat przemierzał pustynię, gdy na drodze zauważył szczeniaka. Wiedział, że nie może zostawić go samego, ponieważ doskonale zdawał sobie sprawę, że jest chory i mocno wychudzony. Wpadł na pomysł, że zawiezie go do schroniska, jednak jego plany nagle uległy zmianie.Żaden miłośnik zwierząt, a zwłaszcza psów nie jest w stanie przejść obojętnie obok szczeniaka, który potrzebuje pomocy. Tak też stało się w przypadku tego mężczyzny. Choć początkowo planował jedynie przetransportować maleńką sunię do schroniska, poczuł w sercu, że nie w taki nie może zakończyć się ich wspólna przygoda.

koty siedzące za szybą
19.04.2023 15:05 Poprosiła w schronisku o dwa najbardziej nieśmiałe koty. Po miesiącu pokazują swoje prawdziwe oblicze

KC i JoJo to dwa bardzo zamknięte w sobie i nieśmiałe koty, które od kilku miesięcy przebywały w schronisku Exploits Valley SPCA. Zwierzęta nie mają za sobą łatwej przeszłości, a przez ten czas nie znalazł się nikt, kto chciałby zapewnić im kochający dom. Jednak w końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień, który zmienił ich życie na zawsze. W nowym domu kocie rodzeństwo wyszło ze swojej skorupy.Koty nazywane KC i JoJo bardzo bały się głośnych dźwięków, unikały kontaktu z innymi zwierzętami, o ludziach nie wspominając. Zazwyczaj całymi dniami starały się znaleźć bezpieczną kryjówkę, najlepiej jak najdalej od centrum wydarzeń w schronisku. Z uwagi na ich usposobienie znalezienie dla rodzeństwa odpowiedniego domu trwało naprawdę długo. 

kotka w schronisku
15.04.2023 12:52 Rzadka umiejętność czyni kotkę wyjątkową. Żyje zgodnie z mottem „baw się ostro i śpij jeszcze mocniej”

Betty to urocza kotka, która trafiła pod opiekę organizacji Stray Cat Alliance. Znaleziono ją na ulicy w południowej części Los Angeles, kiedy miała około 5 tygodni. Była bardzo wychudzona, jednak w oczy od razu rzucały się jej duże uszy i długie, białe wąsy. W dodatku skala jej głosu potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych opiekunów. Nawet zwykłe miauczenie przybiera u niej różne formy.Wolontariusze Stray Cat Alliance szybko zajęli się czarno-białą kotką, która, jak wiele bezpańskich zwierzaków żyjących na ulicy, każdego dnia narażała się na szereg niebezpieczeństw. Na szczęście jedna z pracowniczek schroniska zdecydowała, że tymczasowo przygarnie ją do siebie. Już po kilku dniach Betty zademonstrowała swoje ukryte talenty.

None
12.04.2023 13:57 Pies zostaje adoptowany. Pracownicy schroniska nie byli gotowi na tak emocjonalne pożegnanie

Jax to pies, który przez wiele miesięcy przebywał w schronisku Regina Humane Society. Choć pracownicy placówki widzieli w nim cudownego czworonoga, traf chciał, że opiekunowie adopcyjni za każdym razem decydowali się na inne zwierzęta. Nieoczekiwanie nastał dzień, w którym znalazł nowy dom. To jak zachował się względem personelu, było nieprawdopodobne. Niewątpliwie Jax nie miał za sobą łatwej przeszłości. Pies trafił do schroniska mocno wychudzony i bał się otaczających go ludzi. Jednak przeszedł wielką metamorfozę, w wyniku której stał się idealnym kompanem. Nie ma się również co dziwić, że w trakcie swojego pobytu mocno przywiązał się do osób pracujących w Regina Humane Society.

None
12.04.2023 11:04 Inspektorom omal nie pękły serca. Ciężki łańcuch i stara, dziurawa buda - tak wyglądał cały świat Dzidziusia

Straszny los właściciele zgotowali temu młodemu psu. Inspektorom, którzy go stamtąd zabierali, pękały serca. Kundelek nigdy nie zaznał miłości. “Jak można tak postępować ze zwierzęciem. Nigdy tego nie zrozumiemy" - piszą w poście. Psy krępowane krótkim łańcuchem, wychudzone, pozostawione na pastwę losu — z tymi i innymi, karygodnymi nadużyciami wobec zwierząt muszą mierzyć się działacze Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Ich praca jest godna podziwu, tym bardziej zdajemy sobie z tego sprawę, gdy czytamy o takich interwencjach jak ta w Tczewie.

zdjęcie poglądowe
12.04.2023 09:27 Adoptowała najstarszego kota ze schroniska. Ku jej zdumieniu wcale nie wybiera się na tamtą stronę

Użytkowniczka Reddita podzieliła się z internautami historią, jaka spotkała ją i kota w podeszłym wieku. Mruczek został adoptowany z przytłaczające, szarego schroniska, dzięki czemu dostał szansę na przeżycie ostatnich lat w lepszych warunkach. Jednak ku jej zdziwieniu mruczek wcale nie miał zamiaru odejść do Krainy Wiecznych Łowów. Cała historia rozegrała się w 2016 roku. Kobieta o imieniu Julia, która zdecydowała się na adopcję jednego z najstarszych kotów w schronisku, była przekonana, że jej podopieczny spędzi u niej w domu co najwyżej kilka lat, jeśli nie miesięcy. Z czasem jednak zdała sobie sprawę, jak bardzo się myliła.

Zdjęcie ilustracyjne
04.04.2023 17:20 Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Wspomóż psy i koty pozostawione bez opieki

Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt przypada na 4 kwietnia. Bezdomność zwierząt towarzyszących, głównie psów i kotów, stanowi poważny problem, przed którym stajemy dziś wszyscy. To doskonała okazja, aby pochylić się nad losem pozbawionych dachu nad głową stworzeń, które nierzadko każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie. Bezdomność nie jest wyborem zwierząt, lecz poważnym problemem społecznym, z którym obecnie boryka się cały świat. Dotyka on nie tylko koty i psy, ale także inne stworzenia zdane na łaskę losu. Niestety nierzadko do takiego stanu rzeczy doprowadzają właściciele, którzy podejmują nieodpowiedzialne decyzje o adopcji lub kupnie pupili. 

None
04.04.2023 14:25 Myśleli, że suczka wreszcie znalazła rodzinę na zawsze. Zrzekli się zwierzęcia po 7 dniach opieki

Mononoke to czworonożna podopieczna jednego z hiszpańskich schronisk, której przeżycia wstrząsnęły sporym gronem internautów. To, w jaki sposób potraktowała ją rodzina, z którą miała spędzić po adopcji resztę swoich dni, naprawdę mocno chwyta za serce. Jedna "pomyłka" zaważyła na losie suczki. Mononoke, której imię określa szeroką grupę stworzeń w japońskiej mitologii, takich jak: duchy, zjawy, widma czy demony, to sunia, której zdjęcie obiegło sieć. Leżała smutna w swoim kojcu, jakby zupełnie utraciła nadzieję na opuszczenie czterech ścian Trudno się dziwić, że pies myślał, że nie czeka na niego już nic dobrego, skoro został zwrócony do schroniska po zaledwie 7 dniach spędzonych w nowym domu.

Ronnie
21.03.2023 16:05 Pies wreszcie zrozumiał, że opuszcza schronisko. Odwdzięczył się pięknym uśmiechem

Czy uśmiech jest ekspresją emocjonalną zarezerwowaną tylko dla ludzi? Nasze zwierzaki domowe wcale nie są tu wyjątkiem i również demonstrują otwarte pyski z wystawionym językiem na znak radości. Wystarczy przyjrzeć się reakcji psa imieniem Ronnie po opuszczeniu schroniska. Czworonóg nie mógł opanować ekscytacji na widok swoich nowych właścicieli. W świecie ludzi odsłonięcie zębów zależy od siły emocji, jaką odczuwamy – im silniejsza jest radość, tym szerszy jest nasz uśmiech. Tymczasem czworonogi również mogą wyrażać swoje emocje za pomocą wyrazu pyska. Jeżeli do tej pory nie byliście w stanie uwierzyć, iż psy doskonale rozumieją co się do nich mówi, ta historia sprawi, że z pewnością uwierzycie. 

None
09.03.2023 15:04 DIOZ wydał ważny apel, sami sobie nie poradzą. Chodzi o schronisko dla zwierząt w Wojtyszkach

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt poinformował o zawarciu umowy dzierżawy schroniska dla zwierząt w miejscowości Wojtyszki. Miejsce to, choć miało służyć za azyl dla bezpańskich zwierząt, było niebezpodstawnie owiane mianem “mordowni”. Teraz inspektorzy szykują ogromną rewolucję, aby stworzyć wszystkim podopiecznym godne warunki bytowe. Jednak pewne jest, że sami sobie nie poradzą. Wydali apel z prośbą skierowaną dla ludzi o dobrych sercach.Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt (DIOZ), schronisko dla zwierząt w Wojtyszkach (woj. łódzkie) przechodzi ogromną rewolucję. Zwierzęta latami przetrzymywane w ciasnych boksach w końcu mają szansę zasmakować odrobinę wolności. W związku z tym, DIOZ prosi o pomoc wszystkich miłośników zwierząt. Już w najbliższy weekend potrzeba chętnych do odczarowania tego owianego złą sławą miejsca.

None
03.03.2023 12:27 Koniec horroru w Wojtyszkach? DIOZ: "Od dziś staliśmy się dzierżawcami mordowni"

Schronisko dla zwierząt w Wojtyszkach to placówka inna niż wszystkie - głównie z uwagi na fakt, iż nigdy nie powinna uzyskać miana przytuliska. Bliższe prawdy byłoby określenie “obóz koncentracyjny dla zwierząt". Czy Wojtyszki zostaną w końcu zamknięte? Wszystko wskazuje na to, iż setki psów doczekają się szczęśliwego zakończenia. “Owiane złą sławą Wojtyszki kojarzą się wszystkim z największą w Europie mordownią psów. Dziś pierwszy dzień naszej walki o zapewnienie czworonogom dobrostanu” - tymi słowami przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt rozpoczęli wpis opublikowany 3 marca na Instagramie dotyczący położonej w odludnym miejscu placówki. Konrad Kuźmiński wraz z pozostałymi ratownikami weszli na teren schroniska, które latami pozostawało niezdobytą twierdzą dla środowisk pro-zwierzęcych.

None
25.02.2023 20:53 Znalazł zakopany w śniegu transporter dla zwierząt. Ze środka wystawało kocie ucho

Pewnego lutowego poranka, kiedy pracownik Happy Tails Humane Society zbliżał się do miejsca pracy, ujrzał transporter dla zwierząt przysypany śniegiem. Ten widok mocno go zaintrygował, dlatego postanowił sprawdzić, czy aby na pewno nie znajduje się w nim stworzenie potrzebujące pomocy. Jego przypuszczenia były słuszne - w środku kulił się przemarznięty kot.Nie da się ukryć, że zimowa aura często bywa bardzo niebezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Ujemne temperatury mogą mocno wpływać na zdrowie, a nawet życie czworonogów przebywających na zewnątrz czy porzuconych przez właścicieli.

None
17.02.2023 10:46 Samotny pitbull wyciąga łapkę do odwiedzających schronisko. "Dziękuję, że mnie zauważyłeś"

Oto Eden - jedna z czworonożnych podopiecznych w schronisku w Kalifornii. Psinka wyciąga łapkę do każdego, kto tylko przechodzi obok jego klatki, a wyraz jej pyska złapie za serce nie tylko miłośników psów, ale wszystkich ludzi o dobrym sercu. To poruszające, jak bardzo to zwierzę potrzebuje miłości i kochającego opiekuna.Psy, podobnie jak ludzie, mają różne charaktery. Jedne są spokojne, chętnie przebywają w ciszy, a na pieszczoty godzą się jedynie, kiedy mają ochotę. Jednak druga grupa to prawdziwi miłośnicy przytulasów i kontaktu z człowiekiem. Im zdecydowanie trudniej pogodzić się z losem, kiedy trafią do schroniska. Doskonałym tego przykładem jest suczka pitbulla o imieniu Eden.

None
17.02.2023 09:44 Pies zaginął na półtorej doby. Stawił się w schronisku, z którego został adoptowany

Pracowników organizacji Animal Rescue League w El Paso w Teksasie przestraszył dzwonek do drzwi do bramy schroniska, który rozbrzmiał o 1:30 w nocy. Niezapowiedzianą wizytę złożyła im dawna podopieczna, która została niedawno adoptowana. Okazało się, że suczka o imieniu Bailey uciekła swoim właścicielom i skierowała kroki w miejsce, gdzie już raz uzyskała pomoc.Pod osłoną nocy wszystko wydaje się inne i nieco straszniejsze, dlatego prawdopodobnie każdy z nas wystraszyłby się, gdyby usłyszał dzwonek do drzwi na półtorej godziny po północy. Pracownicy schroniska dla zwierząt w Stanach Zjednoczonych nie byli wyjątkiem. 

Schronisko wydało zgodę na adopcję pitbulla. Zainteresowani muszą spełnić jeden ważny warunek
14.02.2023 13:30 Schronisko wydało zgodę na adopcję pitbulla. Zainteresowani muszą spełnić jeden ważny warunek

Waffle Sizzli to suczka, która wylądowała w schronisku Richmond Animal Care and Control po tym, jak zgłoszono, że błąka się po ulicach. W niedługim czasie do placówki zgłosiła się kobieta, która zaoferowała, że chętnie przygarnie psiaka pod swój dach i dołoży wszelkich starań, by czuł się w nim kochany. Pracownicy zgodzili się, ale pod jednym warunkiem.Psie życie w schronisku bywa ciężkie. Zwierzęta miesiącami, a nawet latami czekają tam, by znaleźć dom. Na szczęście suczka o imieniu Waffle Sizzli szybko stała się ulubienicą pracowników schroniska, co zagwarantowało jej również popularność wśród gości placówki. Chociaż wolontariuszom bardzo zależało na tym, by pupilka opuściła schroniskowy boks, przyszli opiekunowie musieli zaakceptować jeden ważny warunek.

Nielegalna przechowalnia psów pod oknami urzędu gminy. Widok zwierząt poraził inspektorów
04.02.2023 12:24 Nielegalna przechowalnia psów pod oknami urzędu gminy. Widok zwierząt poraził inspektorów

Nielegalna przechowalnia psów, w której zwierzęta przebywały we własnych odchodach, choć trudno w to uwierzyć, mieściła się tuż obok Urzędu Gminy w Sterdyni. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zaalarmowany zatrważającymi warunkami, które urzędnicy mogli zaobserwować ze swoich okiem, zareagował niezwłocznie. Niestety, mimo interwencji, jednego psa nie udało się uratować. Ciasne, pełne odchodów kojce, popękane plastikowe pojemniki służące za miski i suchy chleb do jedzenia - tak przyszło żyć psom przebywającym w "przechowalni" tuż obok Urzędu Gminy w Sterdyni w województwie mazowieckim. Choć trafiły tam, by rzekomo znaleźć nowy dom i zyskać szansę na lepsze życie, zgotowano im prawdziwe piekło.

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamraż
03.02.2023 09:54 Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

W schronisku dla zwierząt w Posadówku (woj. wielkopolskie) doszło do interwencji, podczas której zabezpieczono martwe zwierzęta. O sprawie odpowiednie służby poinformowała nauczycielka, która wybrała się do placówki z dziećmi w ramach wycieczki szkolnej. Sprawa trafiła do prokuratury.Wycieczka szkolna najmłodszych uczniów do schroniska, która miała być traktowana jako lekcja empatii, zakończyła się zupełnie odwrotnie. Dzieci i ich opiekunowie byli świadkami karygodnych warunków, w jakich przetrzymywano zwierzęta. Już dzień później na teren wkroczyła policja, fundacja prozwierzęca oraz Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt.