Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Przyprowadził 18-letniego psa do schroniska. Chciał jednego
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 07.02.2024 12:15

Przyprowadził 18-letniego psa do schroniska. Chciał jednego

pies oddany do schroniska
pies oddany do schroniska, źródło: tiktok/chrissyfnf

W schronisku pracownikom pękło serce, gdy zobaczyli, w jakim stanie jest starszy pies. Jego właściciel oczekiwał od nich rozwiązania problemu. Nie mogli się na to zgodzić. 

Adopcja psiego seniora. Czekające w schronisku psy mają marzenia

Starsze psy, które trafiają do schronisk, zazwyczaj przebywają w nich do końca swoich dni. Skazane na spędzenie tam reszty życia, tęsknym, choć często zrezygnowanym wzrokiem wodzą za każdym gościem. Niektóre jeszcze próbują być zauważone i delikatnie machają swoimi ogonkami. Znaczna część starszych psów leży zrezygnowana gdzieś w kącie schroniskowych boksów. Taki widok łamie serca pracownikom. A te psiaki wciąż mają marzenia, nadzieję, że jeszcze kiedyś pójdą ze swoim właścicielem na najwspanialszy spacer. 

Adopcja psiego seniora często budzi lęk. Ludzie boją się szybkiej śmierci swojego nowego pupila, ale też problemów zdrowotnych. Panuje przekonanie, że starsze psiaki nie trzymają czystości i mają problemy behawioralne. Wielu ludzi posiadających starsze psy zgłasza się do schroniska lub weterynarza z prośbą o uśpienie swojego pupila. Zamiast pomóc psu w codziennych trudnościach i leczyć część ludzi woli pozbyć się problemu zasłaniając się zakończeniem męczarni psa. Często okazuje się, że starsze psy mylnie ocenione przez swoich właścicieli mają w sobie jeszcze ogromną chęć życia.

Zostawiła psa pod opieką siostry, wkrótce potem dostała nagranie. Nigdy więcej nie zostawi ich samych Pośrednik wszedł do mieszkania i zamarł. Lokatorzy się wyprowadzili, ale nie zabrali wszystkiego

Właściciel postanowił pozbyć się problemu. Pies przeczuwał najgorsze

Mężczyzna pojawił się pewnego dnia w schronisku ze swoim 18-letnim psem. Jego pupil ledwo się poruszał, potrzebował pomocy człowieka, żeby ustać na łapach. Przyklejony do nogi właściciela przeczuwał, w jakim celu znalazł się w tym miejscu. Mężczyzna poprosił pracowników schroniska, aby uśpili jego psa.

Ratownicy byli oszołomieni prośbą opiekuna. Nie mogli uwierzyć, że przyszło to mężczyźnie tak łatwo, zwłaszcza że jego pies cały czas przytulał się w tym czasie do jego nogi. Psiak wymagał interwencji medycznej. Infekcje skóry oraz guzy na ciele zapewne sprawiały mu ogromny ból. Schronisko przyjęło psa, żeby mu pomóc. Wiedzieli jednak, że najprawdopodobniej zostanie z nimi do końca swoich dni, ponieważ niewiele ludzi zgłaszało się do adopcji starszych psów.

Starszy pies przeżywa drugą młodość

Kobieta będąca w tym czasie w schronisku widziała całą sytuację. Historia starszego psa potraktowanego w tak okrutny sposób przez swojego właściciela poruszyła jej serce. Nie mogła zostawić go w takim stanie i chciała mu zaoferować najlepsze życie na ostatnie dni. Zabrała psa do domu i przedstawiła rodzinie.

@chrissyfnf January 12th will be burned in my mind forever . It’s the day you came into my life. I begged your owner while dragging you hardly able to stand into the city shelter to please let me take you and him to a vet instead. Please don’t make him walk in that shelter. I knew you were so old and sick. The owner laughed in my face and said no. I watched you cling to his leg. 18 years you gave him and he was at the shelter to euthanize you. I looked at you standing there and signaled to the shelter team I would be taking you. I got you to my car and threw up everywhere from the blood and fluids leaking all over me. The smell of your infected masses. The smell of urine. I wasn’t sure how to even help you but I knew you deserved better than ending at the shelter. I took you straight to the vet for pain control and ready to make the decision to let you go in a loving place if needed. The more I sat with you at the vet I realized you had no clue what love was. I would touch you and your eyes looked confused. I decided we were going to find love before you left. Our amazing partner @goodvetscharlotte saw the same value in you. They agreed to doing your mass removal surgery. I simply wanted them off so you could feel what it’s like to drink water or eat without pain. I thought if I could give you a week of real life and love it would mean the world to me. You started your life being “adopted” 18 years years ago at the shelter and then they tried to take you back when you were of no use. I sat with you the first week and thought just how much I would give to have had you the 18 years, you are amazing Seymour. The days turned to weeks. I am in amazement that today we celebrate 6 months with you. I love you to infinity and beyond my sweet old man. You wait for me at the door. You “yell” at me for cookies 24/7. I can’t imagine life without you. Every family event your front and center in your pjs. Every puppy that comes in you play police like a true Pappy. Seymour I knew you needed me that night but I had no clue how much my heart needed you. we have become best friends and I am yours and you are mine! Happy 6 months Seymour🫶🏻 #rescue #hospice #pittiesoftiktok #myguy #dontleaveme ♬ A thousand years - Zeus

Psi staruszek okazał się najwierniejszym przyjacielem. Wdzięczny za ratunek okazywał miłość swojej nowej rodzinie w każdy możliwy sposób. Obchodzi z rodziną każde możliwe święto. Ubierał się nawet z dziećmi na Halloween. Kobieta nie wie, ile jeszcze wspólnych dni im pozostało, ale każdy z nich jest wyjątkowy i ważny w życiu całej rodziny. 

 

Źródło: tiktok/chrissyfnf