Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pogoda

Pogoda

Pogoda to stan atmosfery w danym czasie i miejscu.

Kotki
17.09.2022 14:24 Apel do kierowców. Jesienią zwierzęta szukają schronienia w autach

W okresie jesienno-zimowym zwierzętom żyjącym bez dachu nad głową grozi znacznie większe niebezpieczeństwo niż wychłodzenie. Straż miejska apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej rozwagi, gdyż mnożą się przypadki dzikich lokatorów ukrywających się w zakamarkach samochodów. Gdy tylko temperatury zaczyna spadać, nie tylko ludzie zrobią wszystko, by się ogrzać. Coraz więcej wolnożyjących zwierząt szuka schronienia m.in. pod maskami samochodów lub całym pojazdem. Niestety zdradliwa kryjówka może kosztować je życie, nie wspominając już o tym, że żywe istoty potrafią dokonać sporego spustoszenia w aucie.

York
25.08.2022 15:12 York zamknięty w samochodzie w upalny dzień. Właścicieli nie było "tylko" 40 minut

Kolejna w tym roku fala męczących upałów dotarła do Polski i towarzyszyć nam będzie przez najbliższe kilka dni. Tymczasem w miejscowości Jeziorany nierozsądni właściciele skazali swojego psa na niewyobrażalne cierpienie. Zostawili go w aucie, zaparkowanym w pełnym słońcu.Ile razy było głośno o psach czy kotach pozostawionych, w czasie upału, w samochodzie? Pomimo wielu kompanii społecznych i i nagłaśnianych przypadków znęcania się nad zwierzętami przez policję oraz organizacje pro-zwierzęce, nadal zdarza się, że właściciele bagatelizują wpływ zbyt wysokiej temperatury na organizm pupila.

Kot w samochodzie
17.08.2022 12:31 Zostawili kota na 6 godzin w rozgrzanym aucie. Gdy nadeszła pomoc, był już półprzytomny

Policjanci z redzkiego komisariatu otrzymali zgłoszenie ws. pozostawionego w rozgrzanym samochodzie kota. Temperatura na zewnątrz przekraczała 30 stopni Celsjusza. Zwierzę nie reagowało na pukanie w szybę, a w pozostawionej misce nie było wody. W sierpniu bieżącego roku do Polski dotarła kolejna fala upałów. W związku z ekstremalnymi upałami wystosowano ostrzeżenia meteorologiczne. Długotrwałe przebywanie na słońcu bez zabezpieczeń może spowodować stan zagrożenia życia wywołany udarem cieplnym, dlatego należy także zadbać o zwierzęta, u których również może dojść do przegrzania organizmu.Choć wielokrotnie informowaliśmy o przypadkach narażania życia i zdrowia czworonożnych pupili poprzez pozostawianie ich w nagrzanych pojazdach, to pewni właściciele kota udowodnili, że część Polaków jednak nie uczy się na błędach, licząc na inny rezultat.

Pies w upał
04.07.2022 13:31 Jak schłodzić psa? Podpowiadamy, jak chronić go przed udarem

Letnie fale upałów doskwierają nie tylko ludziom, ale także i naszym pupilom. Można zaryzykować stwierdzenie, że to czworonożni przyjaciele człowieka mają od nas gorzej. Podpowiadamy, jak w bezpieczny sposób schłodzić psa w czasie upału bez narażania go na utratę zdrowia i życia. Temperatury sięgające latem trzydziestu kilku stopni w cieniu przestają powoli dziwić. Gdy słupek rtęci dochodzi niebezpiecznej granicy dla naszych czworonogów oznacza to prawdziwą męczarnię. Nie lekceważ wysokich temperatur - Twoje postępowanie ma ogromny wpływ na to, czy domowe zwierzaki doczekają jesieni.

pies w samochodzie
30.06.2022 17:04 Owczarek uwięziony w nagrzanym samochodzie. Właścicielka nie widziała problemu

Krakowscy strażnicy miejscy uratowali owczarka podhalańskiego, którego właścicielka pozostawiła w nagrzanym samochodzie. Tłumaczenia kobiety zaszokowały strażników. Mało brakowało, by jej nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do śmierci zwierzęcia.Podczas okresu wakacyjno-urlopowego cały czas zdarzają się sytuacje, gdy właściciele wykazują się brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialność. Zamiast dbać o swojego pupila i otaczać go troską, wiele osób woli bezsensownie narażać je na utratę życia bądź zdrowia. Sytuacja, którą poniżej opisujemy, jest tego przykładem.

york
28.06.2022 14:43 York zamknięty w rozgrzanym samochodzie. Policjanci uratowali mu życie

Kolejny właściciel czworonoga wykazał się brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością. York dusił się w pojeździe, podczas gdy termometr wskazywał temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza.Każdego lata policja apeluje, by nie pozostawiać zwierząt w zamkniętym samochodzie. Niestety, mimo regularnych przypomnień, ludzie pozostają głusi na ostrzeżenia i wciąż zostawiają zwierzęta w czasie upałów w pojazdach. Konsekwencje mogą być tragiczne.

BeFunky-collagew3hrbs - 2022-06-27T102554.219
27.06.2022 11:24 Jak ulżyć kotu podczas upału? Sprawdzone i bezpieczne sposoby

Najbliższe tygodnie przyniosą bardzo wysokie temperatury, dochodzące nawet do 27 stopni Celsjusza. W tym czasie musimy szczególnie uważać, gdyż upały mogą zagrażać zdrowiu, a czasem życiu naszych podopiecznych. Jak zatem ułatwić kotom przetrwanie upałów? Oto bezpieczne sposoby, aby utrzymać koty w chłodzie, gdy żar leje się z nieba. Zaraz zacznie się astronomiczne lato, a w Polsce już zapanowało istne szaleństwo pogodowe. Skwar nie daje wytchnienia zarówno ludziom, jak i zwierzętom.

Dorożka
20.06.2022 15:05 Dorożkarze nie oszczędzają koni w upały. Konie znikają z krakowskiego rynku, ale nie z Morskiego Oka

Temperatura w całym kraju sięga nawet 30 stopni Celsjusza, dlatego na czas upałów dorożki mają zniknąć z krakowskiego rynku. Co natomiast z trasą nad Morskie Oko? Okazuje się, że tamtejsze konie wożące turystów nie mogą liczyć na specjalne traktowanie. Żar leje się z nieba, a mieszkańcy Polski oraz zagraniczni turyści za wszelką cenę szukają ochłody. Panująca spiekota potrwa jeszcze przez najbliższe tygodnie, stąd w trosce o zdrowie koni wprowadzono zakaz przejazdu dorożek przez Rynek Główny w Krakowie. Równocześnie podobna ulga nie przysługuje zwierzętom wykorzystywanym w transporcie konnym na drodze do Morskiego Oka. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie mają zamiaru wstrzymywać pracy koni.

swiatzwierzat-1
06.06.2022 13:39 Upał zbliża się do Polski. Policja ostrzega: Nie zostawiaj zwierząt w aucie

W ostatnich dniach temperatura w wielu regionach Polski przekroczyła 25 stopni, w związku z czym policjanci postanowili przypomnieć, by nie zostawiać w autach dzieci lub zwierząt. Wielu z nas zabiera pupili ze sobą do pojazdów, nie bacząc, że dni stają się coraz bardziej gorące. Lato zwykle kojarzy nam się ze słoneczną pogodą, niebiańską plażą, morską bryzą uczuciem beztroski i przede wszystkim odpoczynkiem. Policjanci patrzą na to zupełnie inaczej. W sezonie wiosenno-letnim wielu osobom brakuje wyobraźni, odpowiedzialności oraz podstawowej umiejętności oceny sytuacji w zakresie opieki nie tylko nad dziećmi ale i nad zwierzętami. Jak pokazują różne sytuacje, pomimo corocznych przypomnień wciąż zdarzają się interwencje policji dotyczące zwierzaków uwięzionych we wnętrzu rozpalonych do czerwoności samochodów.

BeFunky-collage - 2021-07-29T212154.422
24.03.2022 18:56 Suczka narobiła dzikiego rabanu. Gdy właściciel zrozumiał, co chce mu przekazać, był wstrząśnięty

Joel Rosa był zmęczony po pracy i chciał się wyspać przed kolejnym dniem. Była środa, trzecia nad ranem, mężczyzna leżał w łóżku w swym pięknym domu w miasteczku Mount Dora na Florydzie (USA) i nie spodziewał się niczego poza świętym spokojem.Nagle do jego sypialni wpadła suczka Maggie. Zazwyczaj spokojna, teraz była jak opętana: szczekała, warczała, wskakiwała na łóżko, chciała za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę Joela.

mpk
24.03.2022 18:42 Wrocław pomaga zwierzakom przetrwać upały. Miasto otwiera psie pijalnie, jak działają i jak z nich korzystać?

Według prognoz w najbliższych dniach czekają nas afrykańskie upały. Skwar doskwiera nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Na ratunek spragnionym psom, kotom i wszelkiej miejskiej zwierzynie ruszyły władze Wrocławia. Pomysł jest genialny w swej prostocie.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu uruchomiło pijalnie dla psów. W oznaczonych miejscach przy stacjach stoją miski pełne świeżej wody dla czworonogów. Woda jest darmowa, nie potrzeba żadnej opłaty.

BeFunky-collage - 2021-07-31T162010.763
24.03.2022 01:00 Fala pożarów w Turcji zbiera straszliwe żniwo. Internet zalały zdjęcia cierpiących zwierząt

To fatalny tydzień dla Turcji i wszystkich jej mieszkańców. Pożary ogarnęły południe kraju. Ewakuowano kurorty turystyczne, miasteczka i wioski, ludzie tracą domy i dorobek życia. Wstrząsające zdjęcia i nagrania ukazują także los zwierząt, dotkniętych pożarami.Nie wiadomo, co jest przyczyną fali pożarów, trawiących już niemal całe południe Turcji. Prezydent Erdogan w jednym z wywiadów stwierdził, że nie wyklucza celowych podpaleń i zapewnił, że wszyscy winni tragedii zostaną złapani. Ogromne cierpienie dotyczy nie tylko ludzi, ale i zwierząt.

ZOO
19.02.2022 01:00 Nowe Zoo w Poznaniu czasowo zamknięte, „Wichura zaszalała bardzo"

Powalone drzewa, zniszczone ogrodzenia, pochowane zwierzęta - tak wygląda poznańskie Nowe Zoo po uderzeniu żywiołu, który przeszedł nad miastem. Ogród zamknięto do odwołania dla zwiedzających. Jak gwałtowną wichurę znieśli podopieczni ZOO?Silny wiatr nie miał litości dla poznańskiego ogrodu zoologicznego. Podczas wichury połamało się kilka drzew, część z nich pospadała na wybiegi dla zwierząt

Moment uderzenia chmary ptaków o ziemię
15.02.2022 01:00 "Deszcz" martwych ptaków w Meksyku. Naukowcy są zdezorientowani

Niedawno do sieci trafiły zdjęcia oraz nagrania przedstawiające mrożącego krew w żyłach zjawisko. Widać na nim, jak setki żółtogłowych kosów zaczęły w jednej chwili spadać z nieba. "Deszcz" martwych ptaków przeraził mieszkańców Meksyku. Co było przyczyną ich śmierci?Historia zna wiele przypadków, w których ptaki, ryby, owady czy płazy niespodziewanie spadały z nieba. Wbrew pozorom, deszcze zwierząt należą do częstych zjawisk meteorologicznych i zdarzają się w najróżniejszych zakątkach świata. Tym razem miały one miejsce w mieście Cuauhtémoc w stanie Chihuahua.

Pies w kocu
17.01.2022 01:00 Wichury i burze suną przez Polskę. Właścicielu, nie wypuszczaj zwierząt z domu

W poniedziałek czeka nas załamanie pogody. W wielu regionach Polski trwa nierówna walka z pogodą. Synoptycy ostrzegają przez zagrożeniem i radzą, aby nie wychodzić z domu, jeśli nie ma takiej konieczności. Tyczy się to również spacerów z czworonogami czy wypuszczania kotów.Początek tygodnia przyniósł dynamiczne warunki pogodowe. Wszystko przez wpływ niskiego ciśnienia znad Skandynawii, który przemieszcza się nad Rosję, a jego zatoka sięgnęła naszego kraju. Sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna. Nawet przy zamkniętych oknach da się odczuć siłę żywiołu.

Temperatura
25.12.2021 01:00 Nadciągają siarczyste mrozy. Apelujemy o zwrócenie uwagi na zwierzęta

Synoptycy wystosowali ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z zapowiadanym dużym mrozem w ciągu najbliższych nocy. Bomba arktycznego chłodu uderzy w naszym kraju, dlatego w trosce o życie i zdrowie zwierząt, zwłaszcza domowych, przypominamy o ich odpowiednim zabezpieczeniu.

Zdjęcie ilustracyjne
03.10.2021 02:00 Czy można wyprowadzać psa w jesiennym deszczu?

Październik to nie tylko Miesiąc Dobroci Dla Zwierząt. To też pierwszy pełny miesiąc jesieni. Jesień bywa słotna, błotna i deszczowa. Czy dobrze jest wyprowadzać psa w czasie jesiennego deszczu? Eksperci odpowiadają na pytanie nurtujące właścicieli czworonogów.Jesienią często nie da się uniknąć deszczowej pogody, tymczasem pies musi być wyprowadzany codziennie. Dla psa spacer to okazja do zażycia ruchu, zabawy ze swoim panem, spotkania innych czworonogów, stymulacji węchowej. Bez spaceru pies nie ma życia.

BeFunky-collage - 2021-09-02T174841.582
02.09.2021 02:00 Luizjana zmaga się ze skutkami przejścia huraganu Ida. Ratownicy ledwo wierzyli własnym oczom

Mieszkańcy Florissant w parafii Świętego Bernarda w Luizjanie (USA) usuwają skutki zniszczeń spowodowanych przez huragan Ida. Żywioł pozbawił prądu ok. miliona ludzi i spowodował śmierć siedmiu osób. W całej tej tragedii zdarzają się jednak jaśniejsze momenty - jak nietypowa akcja ratunkowa, nagrana telefonem.Zarządca robót porządkowych i trzech pracowników rządowych stanęło przed nietypowym wyzwaniem. Ich oczom ukazała się scena niczym z komediowego filmu. Między gałęziami drzewa tkwiła zaklinowana... krowa!

BeFunky-collage - 2021-07-20T144037.529
20.07.2021 02:00 Woda aż biała od śniętych ryb. Jeziorko w centrum Gniezna epicentrum katastrofy

Jeziorko Jelonek to oaza spokoju i zieleni w samym centrum Gniezna, tuż obok katedry. Niestety, raj szybko zmienił się w piekło, gdy brzegi zbiornika wodnego dosłownie zasłały śnięte ryby.Mieszkańcy Gniezna przyszli nad Jezioro Jelonek jak w każdy weekend, by cieszyć się pogodą na łonie natury. Niestety, tym razem ich oczom zamiast błękitnej wody i soczystej zieleni ukazał się koszmar.

BeFunky-collage - 2021-07-18T095332.432
18.07.2021 02:00 Powodzie przetaczają się przez Belgię. Woda sprowadziła niezwykłych gości

Ostatnie zawirowania pogodowe przynoszą coraz większe straty i ogrom tragedii. Przez Belgię przewala się fala powodziowa. Dramatyczne zdjęcia z miejscowości Theux w prowincji Liege wstrząsnęły internautami.W tym koszmarze jest jednak kilka promyków dobra i nadziei. Widać to na nagraniu opublikowanym na TikToku, które stało się hitem w Sieci.

Psy do sklepu?
07.07.2021 02:00 Czy psy powinno się zabierać na zakupy? Internauci odpowiadają

Redakcja Świata Zwierząt spytała Czytelników, co sądzą o zabieraniu psów na zakupy. Wasze odpowiedzi w znacznej większości wyrażają ten sam pogląd. Polskie supermarkety mają jednak dla Was niespodziankę.Czytelnicy Świata zwierząt tłumnie odpowiedzieli na zadane przez nas pytanie o to, czy to dobry pomysł, by brać psa na zakupy do sklepu. Prezentujemy wyniki internetowej ankiety.

biały królik
15.01.2021 01:00 Ulepili bałwana, z marchewki zrobili nos. Nagle pojawił się zając, który wszystko "zepsuł"

Pewna rodzina przed swoim domem ulepiła bałwana. Niewielka figurka posiadała kilkadziesiąt centymetrów wysokości, miała drewniane ręce, kamyki jako guziki i oczy oraz marchewkowy nos. Ten ostatni szczegół najbardziej przypadł do gustu zającowi. Zwierzę zatrzymało się przy bałwanie i zaczęło jeść marchewkę!

Człowiek z psem w górach
13.01.2021 01:00 Jak przygotować pupila na górskie wędrówki?

Zabranie psa na spacer w góry może być niezwykłą wyprawą zarówno dla właściciela, jak i jego czworonoga. Wcześniej jednak na taką wycieczkę należy się solidnie przygotować. Warto dobrze wszystko rozplanować i dopasować do możliwości fizycznych psa. Jak jednak należy to zrobić, by uniknąć nieoczekiwanej interwencji ratowników górskich? Jacek Falkenberg, szef Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wytłumaczył, jakimi zasadami należy kierować się podczas górskiej wyprawy z psem.

pies i policja
09.08.2020 02:00 Pies był zamknięty w nagrzanym samochodzie. Zaskakująca reakcja policjantów

Psu zamkniętemu w nagrzanym samochodzie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Zwierzak nie ma jak się ochłodzić, ani gdzie schronić przed temperaturą. Czasem właściciele, wychodząc szybko do sklepu, zostawiają pupila w zaparkowanym aucie z włączoną klimatyzacją i wodą do picia. Jednak w tym wypadku pan psa nie wykazał się choćby odrobiną troski o zwierzę. Na ponad dwie godziny zostawił je w samochodzie, w którym z każdą mijającą chwilą robiło się coraz goręcej. Pokryte grubą sierścią zwierzę nie miało jak uciec przed skwarem.