Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Luizjana zmaga się ze skutkami przejścia huraganu Ida. Ratownicy ledwo wierzyli własnym oczom
Emil Hoff
Emil Hoff 02.09.2021 02:00

Luizjana zmaga się ze skutkami przejścia huraganu Ida. Ratownicy ledwo wierzyli własnym oczom

BeFunky-collage - 2021-09-02T174841.582
YouTube.com @Hindustan Times

Mieszkańcy Florissant w parafii Świętego Bernarda w Luizjanie (USA) usuwają skutki zniszczeń spowodowanych przez huragan Ida. Żywioł pozbawił prądu ok. miliona ludzi i spowodował śmierć siedmiu osób. W całej tej tragedii zdarzają się jednak jaśniejsze momenty - jak nietypowa akcja ratunkowa, nagrana telefonem.

Zarządca robót porządkowych i trzech pracowników rządowych stanęło przed nietypowym wyzwaniem. Ich oczom ukazała się scena niczym z komediowego filmu. Między gałęziami drzewa tkwiła zaklinowana... krowa!

Zwierzę zaklinowało się wśród gałęzi

Biedne zwierzę musiało zostać porwane falą powodzi, wywołaną przez przewalający się nad Luizjaną huragan Ida. Krowa zaklinowała się między gałęziami drzewa, a kiedy woda opadła, zwierzę znalazło się w potrzasku.

Film, nakręcony przez jednego z ratowników, ukazuje, jak dzielni Luizjańczycy ostrożnie wycinają gałęzie wokół krowy za pomocą małych, ręcznych pił mechanicznych. Co zaskakujące, krowa zdaje się nie bać ani ludzi, ani hałasujących pił. Najpewniej wynika to z faktu, że jest całkowicie wyczerpana. Nie wiadomo, od jak wielu godzin biedne zwierzę znajdowało się w pułapce.

Internauci w szoku, huragan pokazał swoją siłę

Jak poinformowali ratownicy, krowa została oswobodzona. Nagranie z akcji trafiło do mediów społecznościowych i szybko zyskało wielka popularność. Internauci z jednej strony cieszą się z niezwykłego widoku, z drugiej jednak współczują krowie, która musiała doznać silnego wstrząsu. Poza tym widok krowy zawieszonej na drzewie dobitnie uświadamia, jak straszny był huragan, który przetoczył się nad Luizjaną.

Obecnie meteorolodzy twierdzą, że Ida to piąty pod względem niszczycielskiej siły huragan, który przetoczył się nad kontynentalną częścią Stanów Zjednoczonych.

Zobaczcie niezwykłe wideo z akcji ratowania krowy na drzewie!

Źródło: Twitter.com @StBGov

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!