Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-10-03T153749.521

Photo by Chewy on Unsplash

Czy można wyprowadzać psa w jesiennym deszczu?

3 Października 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Październik to nie tylko Miesiąc Dobroci Dla Zwierząt. To też pierwszy pełny miesiąc jesieni. Jesień bywa słotna, błotna i deszczowa. Czy dobrze jest wyprowadzać psa w czasie jesiennego deszczu? Eksperci odpowiadają na pytanie nurtujące właścicieli czworonogów.

Jesienią często nie da się uniknąć deszczowej pogody, tymczasem pies musi być wyprowadzany codziennie. Dla psa spacer to okazja do zażycia ruchu, zabawy ze swoim panem, spotkania innych czworonogów, stymulacji węchowej. Bez spaceru pies nie ma życia.

BeFunky-collage - 2021-10-03T150408.315

Mikołaj Jędruszczak porwał psa Sylwii Madeńskiej? Gwiazda „Love Island" apeluje na Instagramie

CZYTAJ DALEJ

Uważaj na kałuże!

Dlatego ogólna odpowiedź brzmi: tak, psa nie tylko można, ale nawet trzeba wyprowadzać w czasie deszczu. Deszcz nie może być wymówką dla leniwego opiekuna, by nie pozwolić swojemu psu zażyć codziennej dawki ruchu.

Karen Heskin, specjalistka z portalu Pets at Home, wskazuje jednak, że są pewne rzeczy, na które koniecznie trzeba uważać w czasie spacerów z psem w czasie deszczu.

Przede wszystkim psy powinny jednak omijać kałuże. Nigdy nie wiadomo, co leży na dnie brudnej wody. Jeśli to kawałek szkła, pies może się poranić. Nie mówiąc o tym, że chodniki w polskich miastach bywają nierówne i dziurawe, a więc niewinnie wyglądająca kałuża może się okazać całkiem głęboką studnią i poważnym niebezpieczeństwem dla małych piesków.

Kałuże to także miejsca, gdzie żeruje szczególnie dużo ślimaków, larw i wszelkiego rodzaju przyczepców. Pies, który buszuje po kałużach, może potem nanieść pasożyty do domu lub wprost zarazić nimi siebie i domowników.

Co po spacerze z psem w deszczu?

Trzeba też zatroszczyć się o psa po spacerze w deszczu.

Po zakończeniu spaceru w deszczu pies powinien być zawsze dokładnie obejrzany i wysuszony. Trzeba osuszyć jego sierść ręcznikiem, zadbać zwłaszcza o zakamarki za uszami, w pachach, pachwinach, wytrzeć wnętrza małżowin usznych i skórę między palcami.

Dla ras o długim, gęstym futrze może okazać się przydatny specjalny psi płaszcz przeciwdeszczowy, który pozwala oszczędzić opiekunom żmudnego suszenia pupila po spacerze.

Napiszcie na naszym Facebooku, czy Wasze pieski lubią spacerować w deszczu, jak zabezpieczacie je przed wodą i jakie macie sposoby na szybkie i dokładne wysuszenie czworonogów!

Źródło: q102.ie, Pets at Home

Czy wiesz wszystko o pająkach? Przetestuj swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 7

Jak nazywa się grupa, do której należą pająki?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Franek szuka nowego domu

Psy

Franek przeszedł przez piekło, teraz dostał szansę na nowe życie

Czytaj więcej >

Psy

Podatek od posiadania psa idzie w górę. Ile zapłacimy w 2022 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Czy psy mają poczucie humoru? Ekspert nie ma wątpliwości

Czytaj więcej >

Psy

Które rasy psów powodują najwięcej zniszczeń w domu?

Czytaj więcej >
„Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych”

Psy

„Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych” – wciągający reportaż

Czytaj więcej >

Psy

Pies dla seniora - czy to dobry pomysł? Radzimy, jaką rasę wybrać

Czytaj więcej >