Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Fala pożarów w Turcji zbiera straszliwe żniwo. Internet zalały zdjęcia cierpiących zwierząt
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 01:00

Fala pożarów w Turcji zbiera straszliwe żniwo. Internet zalały zdjęcia cierpiących zwierząt

BeFunky-collage - 2021-07-31T162010.763
Twitter.com @TRTWorldNow

To fatalny tydzień dla Turcji i wszystkich jej mieszkańców. Pożary ogarnęły południe kraju. Ewakuowano kurorty turystyczne, miasteczka i wioski, ludzie tracą domy i dorobek życia. Wstrząsające zdjęcia i nagrania ukazują także los zwierząt, dotkniętych pożarami.

Nie wiadomo, co jest przyczyną fali pożarów, trawiących już niemal całe południe Turcji. Prezydent Erdogan w jednym z wywiadów stwierdził, że nie wyklucza celowych podpaleń i zapewnił, że wszyscy winni tragedii zostaną złapani.

Ogromne cierpienie dotyczy nie tylko ludzi, ale i zwierząt.

Ptaki na płonących skrzydłach

Dopiero co informowaliśmy o strażaku, który udzielił pomocy poparzonemu kotu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że sytuacja się nie polepsza. Media społecznościowe zalały w ostatnich dniach porażające zdjęcia i nagrania z Turcji, ukazujące szalejący żywioł i jego ofiary.

Poniższe zdjęcie zostało opublikowane na Twitterze. Przedstawia stado ptaków, jarzących się na tle kłębów dymu. Te ptaki nie są magiczne. Świecą, ponieważ ich skrzydła płoną.

(Twitter.com @tgckrkcc)

Mężczyzna płacze z bezsilności

Inne porażające wideo ukazuje, jak zapłakany rolnik turecki próbuje spędzić swoje krowy z pastwiska, zanim pochłonie je żywioł. Mężczyzna stara się ze wszystkich sił, ale widać, że nie ma kontroli nad sytuacją. Krzyczy i płacze z bezsilności.

(Twitter.com @fatih4kardes)

Inny internauta opublikował całą galerię zdjęć, ukazujących zranione i zabite w pożarze żółwie, lisy i inne zwierzęta leśne.

(Twitter.com @Hlyaen41096145)

- Allah mówi: Zwierzęta to moje ciche sługi. Teraz milczą o swoim cierpieniu, ale będą miały głos na Sadzie Ostatecznym - czytamy w porażającym poście.

Zginęło już ponad 3 tys. krów

Jak dotąd wiadomo o ponad 3 tys. sztuk bydła, które zginęły w pożarach. Nikt nie zna liczby zwierząt leśnych, które ucierpiały od ognia.

Kurort Marmaris zachęcił wszystkich okolicznych mieszkańców, by zanosili napotkane ranne zwierzęta leśne do weterynarzy i obiecał, że sfinansuje ich leczenie.

Obecnie w Turcji szaleją 43 ogromne pożary. Z żywiołem walczą tysiące strażaków, a także piloci helikopterów, samolotów, nawet drony.

Źródło: Twitter.com, Gazeta.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!