Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-18T095332.432

TikTok.com @florencesch2

Powodzie przetaczają się przez Belgię. Woda sprowadziła niezwykłych gości

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Ostatnie zawirowania pogodowe przynoszą coraz większe straty i ogrom tragedii. Przez Belgię przewala się fala powodziowa. Dramatyczne zdjęcia z miejscowości Theux w prowincji Liege wstrząsnęły internautami.

W tym koszmarze jest jednak kilka promyków dobra i nadziei. Widać to na nagraniu opublikowanym na TikToku, które stało się hitem w Sieci.

BeFunky-collage - 2021-07-17T162041.471

Myślała, że przewiozą jej pieska samolotem. Nie spodziewała się tragedii

CZYTAJ DALEJ

Powodzie nawiedziły Belgię

Internauci z całego świata współczują Belgom i innym ofiarom ostatnich burz i powodzi. W mediach społecznościowych aż roi się od zdjęć i nagrań, przedstawiających ogrom zniszczeń.

Jeden filmik zyskał jednak szczególną popularność. To nagranie z belgijskiego miasteczka Theux, które zostało niemal całkowicie zalane przez wodę.

To jednak nie los powodzian jest temat tego nagrania. Użytkowniczka TikToka uwieczniła na nim zupełnie niezwykłą historię.

Na filmie widać, jak młody człowiek wychyla się z wiaty przystanku i nagrywa telefonem całkowicie zalaną ulicę miasteczka. Woda wtargnęła do Theux i przyniosła błoto, gruzy i zniszczenie. Jest jednak jeszcze coś, co trafiło do Theux wraz z wodą.

Nie tylko ludzie cierpią

To sarenka, która najwyraźniej została oddzielona od matki, prawdopodobnie przez falę powodzi.

Sarenka ma szczęście - udaje jej się znaleźć kawałek suchego lądu wśród gruzów i stert śmieci, naniesionych przez wodę. Co więcej, autorzy nagrania znaleźli nieco suchych ubrań, którymi przykryli zwierzątko, by się wysuszyło i ogrzało.

Wideo opublikowała na TikToku użytkowniczka Florence Sch. Błyskawicznie stało się hitem. Ma prawie 170 tys. polubień i ponad 2 tys. komentarzy.

Wideo podnosi świat na duchu

Dla tysięcy osób z całego świata, nie tylko bezpośrednio dotkniętych powodziami, nagranie ukazujące sympatyczne zwierzątko, któremu dobrzy ludzie udzielili pomocy, stało się symbolem nadziei.

Internauci cieszą się, że na świecie zostało jeszcze dobro. Nagranie udowadnia, że nawet w skrajnych warunkach ludzie i zwierzęta są zdolni okazywać sobie serce i pomoc.

Zobaczcie niezwykłe nagranie:

Źródło: TikTok.com @florencesch2

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >