Swiatzwierzat.pl
dziewczynka ratowana przez psa

youtube.com/DailyMail

Mała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psa

17 Listopada 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Dziewczynka była na plaży ze swoją babcią oraz rodzinnym pupilem, psem dość dużych rozmiarów. Nagle beztroską zabawę przerwał upadek dziecka do wody. Ogromna fala wytrąciła je z równowagi. Bohaterski zwierzak od razu zareagował na widok dzie

Gdy tylko dziewczynka wywróciła się do wody, instynkt wziął górę nad rozsądkiem zwierzaka. Pies prawdopodobnie sądził, że dziecku zagraża realne niebezpieczeństwo. Pewnie Matyisa bał się, że wnuczkę jego właścicielki porwą kolejne fale i rzucił się jej na ratunek. Nie wziął jednak pod uwagę faktu, że stali na płyciźnie tuż przy brzegu. Powierzchnia wody nie sięgała nawet kolan sporego psa.

Dziewczynkę przewróciła fala

Oczywiście, niezależnie od tego faktu, zwierzakowi należy się ogromne uznanie. Zareagował we wzorowy sposób, rzucając się młodej towarzyszce na ratunek. Rodzice dziewczynki mogą być pewni, że póki jest przy niej ich pupil, nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo.

Pies od razu podjął decyzję o wyciągnięciu dziecka z wody. Podbiegł do leżącej w niej dziewczynki i bardzo delikatnie złapał ją zębami za koszulkę, po czym zaczął holować ją do brzegu jak prawdziwy pies ratowniczy.

Komentujący zdarzenie internauci byli pod wrażeniem reakcji psa. Jeden z nich stwierdził nawet, że "ten zwierzak zajmuje się dziewczynką dużo lepiej niż większość dorosłych ludzi". 

Inni internauci wdali się za to w dyskusję na temat rasy psa. Większość twierdziła, że to nowofundland, pies znany z zamiłowania do zabaw w wodzie. Inni uważali, że mamy tu do czynienia ze szpicem wilczym lub sarplaninacem. Niestety autor nagrania nie zawarł w opisie informacji na ten temat.

Dziewczynka "uratowana" przez psa

Psy wykorzystywane są przez służby ratunkowe od dziesiątek lat. Ich węch, siła oraz inne unikalne cechy pozwoliły na ocalenie życia tysięcy ludzi. Większość z nich przechodzi długie i skomplikowane szkolenie.

Choć w tym wypadku mamy do czynienia z amatorskim psim ratownikiem, warto poświęcić chwilę uwagi zwierzakom, które niesieniem pomocy ludziom zajmują się zawodowo.

Trening psa ratowniczego zaczyna się już w wieku 8-miesięcy. Zostają wtedy przyjęte do ośrodka szkoleniowego, gdzie przypisuje się im opiekuna, któremu będą towarzyszyć przez całą swoją służbę.

Najwięcej psów służących w służbach ratowniczych to owczarki niemieckie. W Polsce przyjmuje się do nich 19 ras czworonogów, z których najpopularniejsze to właśnie owczarki niemieckie, nowofundlandy i border collie.

Prawo dopuszcza jednak także sytuacje, w których inne rasy, lub mieszańce, które odznaczają się wybitnymi zdolnościami, także zostaną przyjęte w szeregi pogotowia, WOPRu, TOPRu czy straży pożarnej. Jesteśmy pewni, że widoczny na nagraniu czworonóg spełnia te kryteria!

źródło: dailymail.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >