dziewczynka ratowana przez psa
Źródło: youtube.com/DailyMail

Mała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psa

17 Listopada 2020

Dziewczynka była na plaży ze swoją babcią oraz rodzinnym pupilem, psem dość dużych rozmiarów. Nagle beztroską zabawę przerwał upadek dziecka do wody. Ogromna fala wytrąciła je z równowagi. Bohaterski zwierzak od razu zareagował na widok dziewczynki w tarapatach.

Gdy tylko dziewczynka wywróciła się do wody, instynkt wziął górę nad rozsądkiem zwierzaka. Pies prawdopodobnie sądził, że dziecku zagraża realne niebezpieczeństwo. Pewnie Matyisa bał się, że wnuczkę jego właścicielki porwą kolejne fale i rzucił się jej na ratunek. Nie wziął jednak pod uwagę faktu, że stali na płyciźnie tuż przy brzegu. Powierzchnia wody nie sięgała nawet kolan sporego psa.

Mężczyzna latami szukał zaginionej suczki. Cierpiała w schronisku, aż któregoś dnia poczuła znajomy zapachMężczyzna latami szukał zaginionej suczki. Cierpiała w schronisku, aż któregoś dnia poczuła znajomy zapachCzytaj dalej

Dziewczynkę przewróciła fala

Oczywiście, niezależnie od tego faktu, zwierzakowi należy się ogromne uznanie. Zareagował we wzorowy sposób, rzucając się młodej towarzyszce na ratunek. Rodzice dziewczynki mogą być pewni, że póki jest przy niej ich pupil, nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo.

Pies od razu podjął decyzję o wyciągnięciu dziecka z wody. Podbiegł do leżącej w niej dziewczynki i bardzo delikatnie złapał ją zębami za koszulkę, po czym zaczął holować ją do brzegu jak prawdziwy pies ratowniczy.

Komentujący zdarzenie internauci byli pod wrażeniem reakcji psa. Jeden z nich stwierdził nawet, że "ten zwierzak zajmuje się dziewczynką dużo lepiej niż większość dorosłych ludzi".

Inni internauci wdali się za to w dyskusję na temat rasy psa. Większość twierdziła, że to nowofundland, pies znany z zamiłowania do zabaw w wodzie. Inni uważali, że mamy tu do czynienia ze szpicem wilczym lub sarplaninacem. Niestety autor nagrania nie zawarł w opisie informacji na ten temat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mężczyzna latami szukał zaginionej suczki. Cierpiała w schronisku, aż któregoś dnia poczuła znajomy zapach
2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
3.Owczarek niemiecki myślał, że nikt go nie widzi, ale nagranie go zdradziło. Kamera pokazała prawdę o psie

Dziewczynka "uratowana" przez psa

Psy wykorzystywane są przez służby ratunkowe od dziesiątek lat. Ich węch, siła oraz inne unikalne cechy pozwoliły na ocalenie życia tysięcy ludzi. Większość z nich przechodzi długie i skomplikowane szkolenie.

Choć w tym wypadku mamy do czynienia z amatorskim psim ratownikiem, warto poświęcić chwilę uwagi zwierzakom, które niesieniem pomocy ludziom zajmują się zawodowo.

Trening psa ratowniczego zaczyna się już w wieku 8-miesięcy. Zostają wtedy przyjęte do ośrodka szkoleniowego, gdzie przypisuje się im opiekuna, któremu będą towarzyszyć przez całą swoją służbę.

Najwięcej psów służących w służbach ratowniczych to owczarki niemieckie. W Polsce przyjmuje się do nich 19 ras czworonogów, z których najpopularniejsze to właśnie owczarki niemieckie, nowofundlandy i border collie.

Prawo dopuszcza jednak także sytuacje, w których inne rasy, lub mieszańce, które odznaczają się wybitnymi zdolnościami, także zostaną przyjęte w szeregi pogotowia, WOPRu, TOPRu czy straży pożarnej. Jesteśmy pewni, że widoczny na nagraniu czworonóg spełnia te kryteria!

ZOBACZ WIDEO:

Suczka po adopcji nie może się oderwać od pani. Wideo dosłownie topi serceSuczka po adopcji nie może się oderwać od pani. Wideo dosłownie topi serceCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Obudziło ją dziwne zachowanie pitbulla. Poszła za nim i aż zbladła
  6. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi

źródło: dailymail.com

Następny artykuł