ośmiornice schnące
Źródło: pixabay.com/manfredrichter

Złowił ośmiornicę na obiad. Na chwilę przed włożeniem jej do garnka spostrzegł nadzwyczajną rzecz

2 Grudnia 2020

Zupełnym przypadkiem w Japonii dokonano niecodziennego odkrycia. Rybak po powrocie do domu chciał zjeść złowione ośmiornice na obiad, w ostatniej chwili dostrzegł coś wyjątkowego.

Życie, nawet to codzienne, potrafi nas zaskakiwać. Ostatnio przekonał się o tym pewien rybak, Kazuya Sato. Na co dzień zajmuje się uprawą jadalnych wodorostów, a pewnego dnia złowił cztery ośmiornice, które chciał przyrządzić na obiad. Jednak podczas ich przygotowania odkrył niezwykła rzecz.

Ogromna tragedia spotkała rodzinę Izabeli Zeiske. Uczestniczka Ogromna tragedia spotkała rodzinę Izabeli Zeiske. Uczestniczka "Gogglebox" zamieściła poruszający post w sieciCzytaj dalej

Ośmiornica, która o włos uniknęła zjedzenia

Ośmiornice, które złowił rybak, miały zostać przyrządzone jako zwyczajne danie, jednak mężczyzna szybko zmienił plany.

W ostatniej chwili, gdy głowonogi wylądowały już w garnku, Kazuya spostrzegł, że jedna z ośmiornic ma w sobie coś nadzwyczajnego.

Niezwykłą rzeczą okazała się ilość macek - było ich nie osiem, a dziewięć! Kazuya prędko skontaktował się w tej sprawie z naukowcami.

- To prawdziwy fenomen- potwierdza badacz Takuzo Abe, jak cytuje o2 - ta ośmiornica ukazuje nam, jak zmienna może być przyroda. Wierzę, że stanie się to inspiracją dla ludzi do poznania niezliczonych tajemnic oceanu.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Wyjątkowy okaz

W gruncie rzeczy, ośmiornica nie do końca była ośmiornicą - posiadała nie osiem, a aż dziewięć ramion.

Ten głowonóg to nadzwyczajny okaz, jakiego do tej pory jeszcze nie spotkano.

Naukowcy twierdzą, że ośmiornica w przeszłości najprawdopodobniej straciła jedno ramię, a dodatkowe, dziewiąte ramię wyrosło w trakcie regeneracji utraconej kończyny.

Internauci przerzucają się jednak innymi teoriami - większość podejrzewa skażenie wód. Jednak badacze nic takiego nie potwierdzili.

Ośmiornicy co prawda nie dało się już uratować, ale przynajmniej przekazano ją do muzeum. Będzie można ją podziwiać w Shizugawa Nature Center.

Poruszające, co kot zrobił w swojej ostatniej drodze do weterynarza. PoruszającePoruszające, co kot zrobił w swojej ostatniej drodze do weterynarza. PoruszająceCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: o2.pl

Następny artykuł