Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Złowił ośmiornicę na obiad. Na chwilę przed włożeniem jej do garnka spostrzegł nadzwyczajną rzecz
Ewa Nalepa
Ewa Nalepa 02.12.2020 01:00

Złowił ośmiornicę na obiad. Na chwilę przed włożeniem jej do garnka spostrzegł nadzwyczajną rzecz

ośmiornice schnące
pixabay.com/manfredrichter

Życie, nawet to codzienne, potrafi nas zaskakiwać. Ostatnio przekonał się o tym pewien rybak, Kazuya Sato. Na co dzień zajmuje się uprawą jadalnych wodorostów, a pewnego dnia złowił cztery ośmiornice, które chciał przyrządzić na obiad. Jednak podczas ich przygotowania odkrył niezwykła rzecz.

Ośmiornica, która o włos uniknęła zjedzenia

Ośmiornice, które złowił rybak, miały zostać przyrządzone jako zwyczajne danie, jednak mężczyzna szybko zmienił plany.

W ostatniej chwili, gdy głowonogi wylądowały już w garnku, Kazuya spostrzegł, że jedna z ośmiornic ma w sobie coś nadzwyczajnego.

Niezwykłą rzeczą okazała się ilość macek - było ich nie osiem, a dziewięć! Kazuya prędko skontaktował się w tej sprawie z naukowcami.

- To prawdziwy fenomen - potwierdza badacz Takuzo Abe, jak cytuje o2 - ta ośmiornica ukazuje nam, jak zmienna może być przyroda. Wierzę, że stanie się to inspiracją dla ludzi do poznania niezliczonych tajemnic oceanu.

Wyjątkowy okaz

W gruncie rzeczy, ośmiornica nie do końca była ośmiornicą - posiadała nie osiem, a aż dziewięć ramion. 

Ten głowonóg to nadzwyczajny okaz, jakiego do tej pory jeszcze nie spotkano.

Naukowcy twierdzą, że ośmiornica w przeszłości najprawdopodobniej straciła jedno ramię, a dodatkowe, dziewiąte ramię wyrosło w trakcie regeneracji utraconej kończyny.

Internauci przerzucają się jednak innymi teoriami - większość podejrzewa skażenie wód. Jednak badacze nic takiego nie potwierdzili.

Ośmiornicy co prawda nie dało się już uratować, ale przynajmniej przekazano ją do muzeum. Będzie można ją podziwiać w Shizugawa Nature Center.

źródło: o2.pl