Owczarek
Źródło: youtube/sputnik news

Od 9 lat owczarek niemiecki wyje ze smutku, wpatrując się w morze. Powód doprowadza do łez

9 Listopada 2020

Owczarek niemiecki od 9 lat każdego dnia przychodził do portu i wpatrywał się smutnym wzrokiem w taflę wody. Zaniepokojeni świadkowie nie rozumieli, co jest powodem zachowania zwierzęcia. Kiedy poznali smutny powód, bardzo współczuli wiernemu czworonogowi.

Owczarek niemiecki to rasa psów, która kocha swoich właścicieli aż do grobowej deski. Psy tej odmiany szybko się uczą i blisko współpracują z człowiekiem, Cechuje je duża odwaga, wierność i przede wszystkim nieugięta wola. Ten, kto nigdy nie zajmował się owczarkiem, może nie zrozumieć, dlaczego zwierzęta te tak bardzo przywiązują się do swoich właścicieli. W ich oczach utrata opiekuna to najgorsza kara, jaka może je spotkać.

Mężczyzna chciał oddać psa do schroniska. Gdy znalazł list od jego poprzedniego pana, zrozumiał, że popełnia wielki błądMężczyzna chciał oddać psa do schroniska. Gdy znalazł list od jego poprzedniego pana, zrozumiał, że popełnia wielki błądCzytaj dalej

Od 9 lat owczarek niemiecki każdego dnia czeka w porcie

Historia tego doświadczonego przez życie owczarka niemieckiego jest łudząco podobna do przeżyć najwierniejszego psa z Japonii, czyli przedstawiciela rasy akita o imieniu Hachiko. Oba zwierzęta nie porzuciły nadziei, że ich właściciele kiedyś do nich wrócą i każdego dnia czekały na nich w wyznaczonym miejscu.

Owczarek niemiecki o imieniu Muchtar mieszkał ze swoim właścicielem na Krymie. Człowiek, który się nim zajmował był ratownikiem. Pewnego nieszczęśliwego dnia wypłynął w morze i już nigdy nie wrócił. Tuż przed wezwaniem pożegnał się z Muchtarem i kazał mu posłusznie czekać. Nie wiedział wtedy, że pies weźmie sobie te słowa do serca.

Zasmucony czworonóg nie potrafi zrozumieć, że ukochany właściciel zginął podczas akcji ratowniczej. Muchtar wciąż pamięta pożegnanie ze swoim opiekunem, dlatego codziennie siada w porcie i wpatruje się w wodę. Wierny pupil nadal żyje nadzieją, że kiedyś w końcu zobaczy swojego opiekuna. Od czasu tragicznego wypadku minęło już 9 lat.

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z "Rolnicy. Podlasie". Nikt się nie spodziewał
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Pies nie rozumie, że właściciel już nie wróci

Muchtar postanowił przejąć obowiązki swojego opiekuna pod jego nieobecność. Zwierzę przygląda się kąpiącym ludziom i kiedy tylko zauważy, że ktoś znajduje się w niebezpieczeństwie, zaczyna szczekać, po czym wskakuje do wody i próbuje pomóc.

Wielu okolicznych mieszkańców oraz turystów zauważyło obecność samotnego psa tuż przy brzegu wody, dlatego zaczęło się zastanawiać, dlaczego spędza tam kilka godzin dziennie. Niektórzy próbowali go zaadoptować, lecz Muchtar i tak zawsze znajdował sposób, aby uciec nowym właścicielom i przybiec z powrotem do portu.

Po pewnym czasie zaprzestali kolejnych prób, zdając sobie sprawę, że nie są w stanie przekonać psa do porzucenia złożonej obietnicy. Mogą mu jedynie ulżyć w cierpieniu, oferując jedzenie i picie.

Zwykle w okolicy południa Muchtar spędza czas z trębaczem Wiktorem, który grywa na instrumencie ku uciesze turystów. Pies najwidoczniej znajduje pocieszenie w smutnych utworach muzyka, ponieważ niejednokrotnie akompaniuje mu, smutno wyjąc. Choć publiczność bije brawa i dopinguje czworonoga, to niestety niewielu z nich wie, jaka tragedia dotknęła Muchtara.

ZOBACZ WIDEO:

Kazała uśpić 11-letniego beagle'a, bo Kazała uśpić 11-letniego beagle'a, bo "była nim już zmęczona". Weterynarze mieli jej tylko jedno do powiedzeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana
  3. Spanie w łóżku z kotem - zdrowe czy niebezpieczne? Oto konsekwencje wpuszczania mruczków do sypialni
  4. Suczka niepostrzeżenie wskoczyła do tira. Przejechała nim ponad 100 kilometrów, kierowca nie dowierzał
  5. Gdańska rodzina żubrów musi się rozdzielić. Zwierzaki są gotowe, aby stawić czoła ważnemu wyzwaniu
  6. Wszystko co osiągnął, jest zasługą kobiet. Niepełnosprawny Fabian w mocnych słowach o wyroku TK
  7. Zauważyłeś u siebie niepokojący objaw? Wypij syrop z buraka, podajemy najlepszy przepis

źródło: sputniknews

Następny artykuł