spaniel nad morzem
Źródło: youtube.com/ Leaderlive

Spaniel nerwowo szczekał na piasek. Prawda poraziła właściciela, wszystko nagrał

12 Listopada 2020

Spaniel był z opiekunem na przechadzce po plaży. Nagle suczka zaczęła zachowywać się nerwowo. Mimo próśb właściciela pies nie mógł się uspokoić. Gdy mężczyzna rozejrzał się po brzegu morza, zrozumiał, czemu jego zwierzak zachowuje się w ten sposób.

Spaniel Richa Wilcocka zachowywał się w nietypowy dla siebie sposób. Leia biegała wzdłuż linii wody, ciągle szczekając. Pies nie mógł przestać ujadać, wydawało się, że próbuje przestraszyć piasek i falę. Mężczyzna nie mógł uwierzyć w to, że zazwyczaj spokojna suczka zachowuje się w ten sposób bez wyraźnej przyczyny. Postanowił sprawdzić, co mogło tak zaniepokoić jego pupila.

Zdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdęZdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdęCzytaj dalej

Spaniel niespokojnie szczekał na piasek

Mężczyzna od razu chwycił telefon, spodziewając się, że nagra zabawny film o tym, jak morskie fale drażnią psa. Gdy jednak zbliżył się do niego, zamarł w pół kroku. Okazało się, że suczka miała dobry powód do takiej reakcji.

To, co miało stać się kolejnym hitem internetu, zmieniło się w relację z dramatycznej akcji ratunkowej. Okazało się, że na skałach w pobliżu plaży znajduje się morświn. Fale musiały znieść młodego delfina na płyciznę.

Zwierzę było wycieńczone, nie mogło się samodzielnie uwolnić. Rich próbował wezwać pomoc, jednak na odległym od przekaźników brzegu morza nie było zasięgu. Wiedział, że musi interweniować.

Choć mężczyzna nie znał się na morświnach, wiedział, że ssak morski nie przeżyje za długo na powierzchni. Zdaje się, że jego spaniel też to czuł. Po zakończonej akcji Rich doszedł do wniosku, że Leia próbowała pomóc delfinowi.

Psy potrafią instynktownie wyczuć, zazwyczaj opierając się na węchu i mowie ciała, emocje innych gatunków. Najłatwiej odczytać im strach. Czworonogi najlepiej radzą sobie z ludzkimi odczuciami, jednak są zdolne do empatii z wieloma stworzeniami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Suczka wbiegła pod koła rozpędzonego auta. Miała ważny apel do kierowców
2. Poruszające słowa właściciela spalonego mieszkania. Jego lokal został podpalony podczas Marszu Niepodległości
3. "Biedny owczarek, wskoczył do wody tylko dla rozrywki samolubnych właścicieli". Wstyd, jak zachowali się opiekunowie

Spaniel pomógł uratować morświna z opresji

Rich nie widział innego sposobu na uratowanie delfina, niż wejście do wody i zbliżenie się do zwierzaka. Początkowo bał się, że dotykając go, może wyrządzić mu krzywdę.

Postanowił zatrzymać się kilka kroków dalej, stojąc po kostki w wodzie i krzykiem i gestami skłonić ssaka do próby oswobodzenia się. Próbował nawet demonstrować mu rękami ruchy, które powinien wykonywać.

Morświn, ku uciesz spaniela i jego pana poszedł za jego przykładem. Niestety fale wyrzuciły go z powrotem na tę samą kamienistą płyciznę. Rich zrozumiał, że jedną nadzieją na uratowanie małego morświna jest odholowanie go na głębszą wodę.

Złapał więc go za płetwy i przeniósł w bezpieczniejsze miejsce, po czym upewnił się, że maluch ponownie nie zostanie wyrzucony na brzeg. Gdy jego grzbiet zniknął w morskiej toni, odetchnął z ulgą. Gdyby nie zachowanie jego spaniela, mogłoby dojść do tragedii.

ZOBACZ WIDEO:

Mała zebra straciła życie przez bezmyślność ludzi. Przestraszyła się na śmierćMała zebra straciła życie przez bezmyślność ludzi. Przestraszyła się na śmierćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta spojrzała na test ciążowy i była pewna. Winny jest jej kot
  2. Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Czy turyści są bezpieczni w północnoeuropejskim kraju?
  3. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  4. Zrozpaczona właścicielka wszędzie szukała psa. Nagle znalazł się na cudzym balkonie, porażający widok
  5. Policja zatrzymała podejrzanego, który zakopał psa żywcem w Lublinie. Wiadomo, kim on jest
  6. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  7. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

źródło: wamiz.pl

Następny artykuł