Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > To sympatyczne zwierzątko zna każdy. Niebywałe, jak wygląda, zanim urośnie
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 24.03.2024 11:20

To sympatyczne zwierzątko zna każdy. Niebywałe, jak wygląda, zanim urośnie

uratowane zwierzę
Fot. instagram.com/ animallovestorieshn

Miłośniczka zwierząt znalazła wciąż ślepe i głuche maleństwo. Na pierwszy rzut oka ciężko było określić, co to za stworzenie, jednak postanowiła się nim zaopiekować. Z każdym tygodniem nowy podopieczny rósł jak na drożdżach i zaczął coraz bardziej przypominać znany wszystkim gatunek. Trafił jej się prawdziwy cudak. Nagranie jego metamorfozy rozczuliło internautów. 

Cykl życia zwierząt. Nie zawsze młody osobnik przypomina swoją dojrzałą postać

W przyrodzie narodziny nowego życia to prawdziwy cud. Sprowadzony na ten świat organizm czeka wiele wyzwań i zmian, przechodząc transformacje we własnym tempie. Jedne gatunki od początku przypominają swoje dojrzałe odpowiedniki, inne natomiast zmieniają się nie do poznania wraz z kolejnymi etapami dorastania. 

Są zwierzęta, które jako młode wyglądają tak bardzo odmiennie, że moglibyśmy nigdy nie zgadnąć, co z nich wyrośnie. W takiej sytuacji znalazła się Abby Elizabeth Terpening, która znalazła dziwne stworzenie w swoim ogrodzie. Małe różowe zwierzątko miało malutki pyszczek, cztery łapki i było całkowicie ślepe. Abby wiedziała, że musi mu pomóc, lecz początkowo nie miała pojęcia, z jakim gatunkiem ma odczynienia. 

Zrzut ekranu 2024-03-24 105633.png
Fot. instagram.com/ animallovestorieshn
Zrzut ekranu 2024-03-24 112210.png
Fot. instagram.com/ animallovestorieshn
Dramat w mini zoo. Z rąk dziecka zginęły króliki i świnki morskie Co zrobić, gdy część kleszcza pozostaje w skórze? Nie odkładaj tego na później

Stworzenie wymagało szczególnej opieki. Nagranie spodobało się milionom widzów

Opiekunka poświęcała każdą możliwą chwilę maluszkowi. Zwierzątko było bardzo słabe. Wymagało więc odpowiedniego i częstego karmienia oraz pielęgnacji. Po upływie pierwszych tygodni na grzbiecie zwierzątka pojawiła się wizytówka odróżniająca te zwierzęta od wszystkich innych. Maluch pokrył się kolcami. Uwydatnił się też jego nosek i powoli zaczynał otwierać oczy. 

Zrzut ekranu 2024-03-24 112254.png
Fot. instagram.com/ animallovestorieshn

Kobieta zyskała pewność co do tego, kto zamieszkał pod jej dachem. Różowym niczego nieprzypominającym stworzeniem okazał się jeż, a dokładniej jeż pigmejski.

Nagranie pokazuje, jak miłośniczka zwierząt umiejętnie przeszła przez każdy etap ze swoim podopiecznym. Między nią a stworzeniem wytworzyła się niesamowita więź. Jeż bezgranicznie jej ufa i podąża za opiekunką, gdy tylko ma ku temu okazje. Wideo z uroczym jeżem zachwyciło miliony internautów, udowadniając, że jeże są niesamowicie fotogenicznymi stworzeniami. 

Zrzut ekranu 2024-03-24 112456.png
Fot. instagram.com/ animallovestorieshn

Czy jeże można trzymać w domu?

Jeże pigmejskie możemy hodować w domu. Zwierzęta te potrzebują szczególnego terrarium wykonanego ze szkła lub drewna, bowiem gatunek ten lubi ciepło. Idealnie czuje się w temperaturze od 22 do 27 stopni Celsjusza. Chcąc zaopiekować się kolczastym pupilem w domu, musimy zaopatrzyć się specjalną lampę grzewczą. To niejedyny wymóg, jaki powinniśmy spełnić, aby jeż dobrze czuł się pod naszym dachem. 

Jeże potrzebują dużo ruchu. Stworzenia te mają tendencje do tycia, łatwo więc mogą zapadać na różnego rodzaju choroby związane z nadwagą. Z charakteru są dosyć uparte i sprytne i choć nie wyglądają, są także całkiem zwinne. Potrafią doskonale się wspinać, dlatego trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo, stosując odpowiednie zagrody. 

Jeż pigmejski to rzeczywiście wymagające stworzenie, aczkolwiek po podjęciu odpowiednich przygotowań i poszerzeniu swojej wiedzy o podstawowe kwestie związane z opieką może zostać naszym domowym pupilem. Należy jednak pamiętać, że w razie choroby podopiecznego opieka weterynaryjna najprawdopodobniej będzie kosztowniejsza, a znalezienie specjalisty w mniejszej miejscowości może być utrudnione.

Projekt bez nazwy (85).png
fot. canva/anyka

Źródło: instagram/ animallovestorieshn