Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Psy pasterskie cudem ocalały. Właściciel chciał je uśpić z kuriozalnego powodu
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 04.03.2024 09:32

Psy pasterskie cudem ocalały. Właściciel chciał je uśpić z kuriozalnego powodu

psy do uśpienia
tiktok/ kswing27, pixabay/ Antranias

Podczas wycieczki z rodzicami młoda kobieta zatrzymała się przy jednym z gospodarstw. Nieznajomy mężczyzna sprzedawał na poboczu szczenięta. Kiedy rodzina wyraziła zainteresowanie adopcją, zaprowadził ją do stodoły, gdzie miały znajdować się pozostałe psy. Niewinne zwierzęta nie zasługiwały na takie traktowanie. Rolnik trzymał psy w skrajnych warunkach tylko po to, aby się ich pozbyć. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. 

Stosunek do zwierząt to miara człowieczeństwa

Istnieją na tym świecie posiadacze, nie mylić z opiekunami, zwierząt, którzy w przypadku gdy stworzenie przestaje im być potrzebne, próbują się go pozbyć lub zupełnie je odtrącają, doprowadzając tym do skrajnego zaniedbania podopiecznego. Niewinne istoty nie mają szansy na ratunek, dopóki nie zjawi się ktoś, kto uwolni je od okrutnego kata, jakim stał się ich właściciel. 

Zdarzenie miało miejsce na farmie w Indianie w Stanach Zjednoczonych. W trakcie rodzinnej wycieczki samochodem po okolicznych wioskach młoda kobieta imieniem Kerri natknęła się na rolnika, który trzymał na rękach szczeniaka. Gospodarz farmy obiecał dać jej jednego z posiadanych zwierząt. 

Kerri sama prowadzi niewielkie ranczo, dlatego z wielką chęcią przyjęłaby pod opiekę stróżującego psa, który utrzymałby w ryzach stado owiec i kóz. Naturalnie interesowały ją tylko rasy psów pasterskich. Ku jej zdziwieniu usłyszała, że mężczyzna posiada właśnie takie psy. Kiedy ruszyła za nieznajomym do stodoły, nie spodziewała się, że ma do czynienia z kimś tak okrutnym. 

Marzec to dla kotów szczególny miesiąc. Nie wypuszczaj zwierzaków z domu Smutny efekt lat zaniedbania psa. Jego widok po metamorfozie zapiera dech

Okrutny właściciel trzymał psy w zamknięciu

Mężczyzna hodujący na farmie pasterskie psy poprosił kobietę, aby wybrała psa, bo i tak chce się ich pozbyć. Tym sposobem odkryła potrzebujące pomocy zwierzęta. 

W środku stodoły siedziały dwa skulone psy. Były w bardzo złej kondycji fizycznej. Zastraszone i zaniedbane zwierzęta czekały na wyrok, jakim miała być śmierć z rąk osoby, która winna jest im opiekę. Mężczyzna przekazał, że jeżeli nie znajdzie się osoba, która je od niego zabierze, to na pewno je uśpi. Według niego były “za głupie”, żeby pracować na jego farmie.

@kswing27 What started as a trip to the sale barn with mom and dad turned into an interesting Saturday. We walked by some old guy holding a puppy and he tried to give it to me, I said unless it’s a heeler or an Aussie I’m not interested. He said I’ve got one of each of those you can just have. So silly me, followed him to the stock trailer where I found an Aussie and red heeler absolutely terrified, shaking, and wincing just with the man going into the trailer. It had been clear they had been abused and not taken care of. He told me if someone didn’t take them he’s going home to to un alive them because they’re “stupid”… so the suck up I am grabbed the leads (that they were too scared to walk on we literally had to carry them to the truck) and brought them home. These poor babies have scars from being beaten, the little heeler has been branded, and a terrible flea/tick infestation. I literally said on the way there that I didn’t need anymore animals at all 😅 I know I didn’t really need them, but they needed me. Welcome to the family Paisley & Lainey. 💕 #redheeler #aussie #redmerleaussie #australianshepherd #salebarn #dogrescue #heelersoftiktok #aussiesoftiktok ♬ original sound - Kerri

Psy były bite i zastraszane. Nowi opiekunowie starają się zapracować na ich zaufanie

Kobieta nie wahała się ani chwili. Zabrała oba psiaki ze sobą. Paisley i Lainey, bo takie imiona nosiły uratowane psiaki, nosili na sobie oznaki okrutnego traktowania. Psy miały na ciele wiele blizn po uderzeniach. Dodatkowo były wręcz oblepione pchłami i kleszczami. Kobieta wraz ze swoim partnerem spakowała zwierzęta do samochodu. 

Psy dzielnie zniosły 9-godzinną podróż. Po powrocie do domu kobieta zadbała o ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Psy dołączyły do reszty stada i na razie oswajają się z nową rzeczywistością. Opiekunowie codziennie powtarzają im, że nigdy więcej nic złego ich nie spotka. Mają nadzieję, że zwierzęta niebawem im w to uwierzą. 

@kswing27 Replying to @PeakFlowState 9 hours into their new home, bathed, brushed, treated for fleas & ticks, new collars and our first pup cup 💕 thank you everyone! #rescuedog #redheeler #aussie #australianshepard #salebarnthings #aussiesoftiktok #heelersoftiktok ♬ original sound - Kerri

 

Źródło: tiktok/ kswing27