Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Uratował życie ich synka. Nie spodziewał się, że tak mu się odwdzięczą
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 26.02.2024 11:32

Uratował życie ich synka. Nie spodziewał się, że tak mu się odwdzięczą

Operacja kardiologiczna
pixabay/sasint, facebook/catthevet

Choroba dziecka to trudna sytuacja, która zawsze stawia przed rodziną wiele wyzwań. Kiedy rodzice dowiedzieli się, że ich synek urodził się z wadą serca, szukali pomocy, gdzie tylko było to możliwe. Tak trafili na wspaniałego kardiochirurga, który nie wahał się zawalczyć o życie ich dziecka, choć ostrzegał, z jak ogromnym ryzykiem wiąże się operacja. Gdy do rodziców chłopca dotarły złe wieści o członku rodziny lekarza, postanowili odpłacić się tym samym. 

Chłopiec urodził się z wadą serca. Rodzice szukali pomocy dla swojego syna

Gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina. Rodzice chorego dziecka zmagają się z wieloma trudnościami, ogromnym lękiem, poczuciem bezradności oraz wściekłością, że to ich dziecko spotkała choroba. Cierpią nie tylko rodzice, których życie skupia wokół szpitala, ale również rodzeństwo i będące pod opieką zwierzęta. 

Kiedy Luca i Heidi dowiedzieli się, że ich synek Mattia poważnie zachorował, ich świat legł w gruzach. Dziecko borykało się z poważną wadą serca. Na całe szczęście rodzina trafiła pod opiekę dobrego lekarza, który nie bał się podjąć ryzyka i wykonał trudną operację na otwartym sercu ich dziecka. 

Kotka czekała przed drzwiami budynku. Nikt nie wpuścił jej do środka Z okna kamienicy wyrzucili klatki ze zwierzętami. Nie wszystkie przeżyły

Chłopiec może mówić o wielkim szczęściu. Rodzice nie wiedzieli jak mają dziękować

Trudna operacja przebiegła prawidłowo. Podczas gdy mały Mattia wracał do zdrowia, przebywając w szpitalu, rodzina zaprzyjaźniła się z personelem medycznym sprawującym opiekę nad ich dzieckiem. Rodzice mogli w spokoju wrócić do ratowania życia swoich podopiecznych. Oboje byli weterynarzami specjalizującymi się w kardiochirurgii. Świadomi, jak trudne zadanie było przed lekarzem, byli mu dozgonnie wdzięczni. Szukali pomysłu, jak mogą zrewanżować się za uratowanie życia ich ukochanego synka. 

Niespodziewanie kardiochirurg przeprowadzający operacje ujawnił, że jego buldog francuski ma problemy z sercem. Heidi i Luca nie czekali ani chwili. Od razu zaproponowali, że zbadają ukochanego pupila ich najlepszego lekarza. Zabrali zwierzę do swojej kliniki. Gdy zobaczyli wyniki badań psa, nie mogli w nie uwierzyć. 

Wszystko dzieje się po coś. Zwierzę również potrzebowało pomocy specjalisty

Posiadany przez lekarza pies chorował dokładnie na to samo schorzenie co ich synek. Badania wykazały, że ma dziurę w sercu. Para kardiochirurgów postanowiła odwdzięczyć się lekarzowi, który uratował ich dziecko tym samym. Przeprowadzili operacje u jego czworonożnego przyjaciela. 

Zarówno pies jak i ich synek wróci do zdrowia. Chłopiec i buldożek są obecnie najlepszymi przyjaciółmi. Ich historia, choć zaczęła się ciężko i zaskakująco, to zakończyła się szczęśliwie.

Ludzie i zwierzęta mają wiele takich samych problemów zdrowotnych, a między medycyną ludzką, a weterynaryjną istnieje wiele podobieństw - napisali pod wspólnym zdjęciem lekarze.

W życiu nie ma przypadków, choć niektórzy mówią, że życie może być jednym z nich. 

 

Źródło: facebook/LumbryParkVeterinarySpecialists